גיל בנקס, בן ה-25, תושב קיסריה, נהרג מנפילה בזמן טיפוס לפסגת ההר קוטופקסי פיצ’יניצ’ה. פקחים בשמורה מצאו את גופתו ואת המסמכים שלו
טרגדיה בטיול לאחר צבא: גיל בנקס, תושב קיסריה בן 25, הוא הצעיר שנהרג במהלך יום שני מנפילה בזמן טיפוס לפסגת הר הגעש קוטופקסי. כך הודיע רשמית משרד החוץ במהלך יום שלישי. גיל טייל לבדו מספר חודשים. במהלך הטיפוס על ההר ככל הנראה החליק ונפל. פקחים המסיירים בשמורה מצאו את גופתו ואת הציוד שלו. בחיפוש אחר פרטים מזהים מצאו הפקחים את המסמכים שלו. כך הבינו שמדובר בישראלי ויצרו קשר עם שגרירות ישראל בקיטו.
השגריר הישראלי בקיטו, זאב הראל, עדכן את מנהלת המחלקה לישראלים בחו”ל באגף הקונסולרי, ענת אביתר. במהלך ליל שני יצר משרד החוץ קשר עם המשפחה, והחל ההליך להעברת הארון לישראל. קונסול השגרירות, שגיא רבובסקי והצוות, מלווים בתהליך את המשפחה.
הר קוטופקסי הוא השני בגובהו באקוודור. ההר מתנשא לגובה של 5,897 מטרים, והוא סמוך לבירת אקוודור קיטו. השמורה וההר עצמו הינם יעד פופולארי לטיילים ומטפסי הרים. עם זאת, במקום דרכים ושבילים המוגדרים כמסוכנים. הן בשל המבנה הטופוגרפי במקום והן בשל האוויר הדליל.
- בתמונה, גיל בנקס ז”ל. צילום מתוך הרשתות חברתיות.