היעד שהציבו במועצה במסגרת שיפוצי הקיץ למוסדות החינוך: צמצום פערי התשתיות במבני החינוך השונים הכוללים, בין השאר, “מתיחת פנים” משמעותית
בימים אלה נמצאת המועצה בשיא פעילות שיפוצי הקיץ לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ”ג. בכלל בתי הספר וגני הילדים כולם מבצעים בימים אלה עבודות בטיחות, בדיקת מערכות החשמל, צביעה בכיתות ועוד. במהלך כל השבוע קיימה ראש המועצה, הגר פרי-יגור, סיורים במוקדי השיפוץ השונים. השנה השקיעה מועצת פרדס חנה – כרכור סכום של חמישה מיליון שקלים בשיפוצי הקיץ של מוסדות החינוך השונים. השקעה זו היא המשך הליך בין שלוש שנים לצמצום פערי תשתיות.
בין מוקדי העבודות, שחלקם הסתיימו וחלקם יימשכו בימים הקרובים, בולטים שני בתי ספר. בביה”ס מרחבים ביצעה המועצה שיפוצי מקלטים, חיפויי קירות, ריצוף והסדרת מדרגות ועוד. בביה”ס מורשה בהמשך לעבודות השיפוץ משנה שעברה, השנה הושלמו העבודות במבנה הדו קומתי. בתוך כך ביצעה המועצה חיפוי קירות ומדרגות, התקנת קירות אקוסטיות, חידוש שירותים וצביעה.
ביה”ס רימון (תיכון) שיפצה המועצה שני מבנים המשמשים ככיתות לימוד. בנוסף, פיתחה את השטח הציבורי וריצפה אותו. במקביל, הריסת מבנים יבילים ישנים וביצוע הזמנה של מבנים חדשים ועוד. ביה”ס נועם ושרת ביצעו החלפת ריצופים וחידוש המדרגות. בנוסף, טיפלה המועצה בתאורת ביה”ס והסדרת תקרות אקוסטיות. בביה”ס מעיין חידשה המועצה את הריצוף בכלל ביה”ס – לרבות רחבת הכניסה לביה”ס וחיפוי הקירות.
בביה”ס ממלכתי כרכור ביצעה המועצה הריסת מבנים ישנים והסדרת בורות ניקוז. חזיתאולם הספורט נצבעה מחדש. זאת, לצד, השלמת הבינוי בביה”ס, תוספת 6 כיתות.
בביה”ס החקלאי וחקלאי צומח לצד עבודות הבינוי המסיביות הכוללות בינוי 12 כיתות לימוד, בניית ספריה חדשה, אודיטוריום, אגף מעבדות וסלילת הכביש המוביל לבית הספר מחדש, בוצעו גם עבודות שיפוצי קיץ. העבודות כללו בין השאר צביעת מבני המעבדות ומבני הלימוד בביה”ס ועוד.
בגזרת גני הילדים מתבצעת צביעה למרבית המבנים – לצד טיפול במפגעי בטיחות בחצרות הגנים. כמו כן, לקראת סיום, החלפת ריצוף בחלק מהגנים. כחלק מתכנית העבודה בשלוש השנים האחרונות שיפצה המועצה את מרבית גינות גני הילדים. כחלק מההליך הוסיפה המועצה מתקני משחק, ביצעה הצללות, הסדירה דשא סינטתי ועוד.