האופוזיציה העירונית תוקפת את עיריית חדרה: הוציאו הודעה לציבור יומיים לאחר שהתגלתה התקלה ותושבים התלוננו; גורמים בעירייה: התקלה ארעה בשישי – הודעה יצאה בבוקר ראשון
בעקבות תקלה טכנית חייבה עיריית חדרה את חשבונות הבנק של משלמי הארנונה בהוראת קבע בחיוב כפול. בעוד בעיריית חדרה טוענים, כי מרגע גילוי התקלה הנושא בטיפול גורמי המקצוע. בין השאר, כדי להביא להחזר מיידי של החיוב עוד היום (ראשון). תוקפים באופוזיציה העירונית את העובדה, כי בעיריית חדרה בחרו לעדכן את הציבור במהלך יום ראשון. ביום ראשון (היום) שלחה עיריית חדרה הודעת אס.אמ.אס לאלפי בתי אב. במקביל, בסמוך לשעה 11:00 בבוקר, התפרסמה הודעה לציבור בנוסח דומה בדף הפייסבוק העירוני.
לטענת האופוזיציה העירונית, תקלה, בוודאי תקלה טכנית יכולה לקרות. אולם, כבר ביום שישי התקבלו פניות מצד תושבים. “עיריית חדרה אינה עובדת בימי שישי, אך כאן זהו מקרה מהסוג שהיה צריך לעדכן את התושבים כבר ביום שישי. לכל המאוחר במוצאי שבת. ארע עיכוב? בסדר. אז ממש על הבוקר של יום ראשון ולא שעברו כל-כך הרבה שעות”.
גורמים בעיריית חדרה, כאמור, דוחים את טענות האופוזיציה ואומרים: “בסוף שבוע אין פעילות בנקאית, והנושא טופל מיידית. מיד עם גילוי התקלה הטכנית. הודעה נשלחה לכלל התושבים ב-sms. במקביל, דיווחנו על-כך בדף הפייסבוק העירוני ובאמצעים נוספים”.