• צוות מרפאת שיניים דר עלאא סלטי
  • מטבחי יוקרה
  • מיטות וספות למכירה של רשת בננה שופ
שרון מימר

שרון מימר מאמין בטוב

שרון מימר, מאמן הפועל חדרה, בראיון על תחילת עונה מקרטעת, השיפור ביכולות שבדרך, ההזדמנויות, השפעת הקורונה והמחיר האישי שמשלמים כולם בשל המצב

שרון מימר, מאמן הפועל חדרה, בראיון על תחילת עונה מקרטעת, השיפור ביכולות שבדרך, ההזדמנויות, השפעת הקורונה והמחיר האישי שמשלמים כולם בשל המצב

מאמן כדורגל זה אחד המקצועות הפחות סימפטיים שיש. לחץ, מתח, תובענות והרבה פעמים חוסר הערכה הם מנת חלקו של המאמן. האוהדים, לרוב, הם המובילים את הביקורת הקשה ביותר על המאמנים. בישראל זה בולט עוד יותר. משחק אחד בו השחקנים לא היו במיטבם, והנחיות המאמן לא יושמו, הן סיבה בישראל לשיפוטיות יתר.

שרון מימר, מאמן הפועל חדרה, לא זכה תמיד לביקורות ולשבחים. הפתיחה המקרטעת של חדרה, העמידה אותו ישירות בחזית הביקורת. לעתים קרובות, ביקורת לא מוצדקת.
למרות הפתיחה המקרטעת, כשברור שחדרה חייבת להתחזק בשני שחקנים לפחות, הצליח מימר לייצב את הקבוצה. הקושי בתקופת סגרים וקורונה הוא מורכב. הליכים של גיבוש ואיחוד השחקנים נדחו, אימונים בוצעו בשלט רחוק ואסטרטגיות משחק הוטמעו בחלקם.
לחדרה קרה, בדיוק מה שקרה לקבוצות ענק: רק אחרי השחרור מסבב הסגרים, החלו השחקנים להתלכד.

שרון מימר, איך הצלחת לייצב את הקבוצה אחרי הפתיחה הקשה?

“זו לא עבודה של אדם אחד, אלא של צוות שלם. כדורגל הוא משחק קבוצתי, ולכן גם הכנת הקבוצה היא מהלך של צוות שלם בראשותי. הצוות שלי ואני דאגנו לשדר לשחקנים שאנחנו מאד מאמינים בהם. שידרנו להם שיש להם את היכולת להוציא את הקבוצה מהמצב הלא טוב שהיינו בו”. ואכן, להיבט המנטלי משמעות רבה במשחק כדורגל. מצד אחד היכולת לפעול כמקשה אחת, מנגד, השחקן ה 12- שאלה האוהדים, שאינם נמצאים במגרש כדי לעודד. בחדרה, מסתבר, לאוהדים משמעות רבה בשל אופי הקבוצה והחיבור שלה לעיר.

הפועל חדרה, למרות השיפור באיכות המשחק, עדיין חזק בתחתית אחרי הסיבוב האחרון. מה המטרות בעצם?

“כמו בכל שנה, הפועל חדרה היא הקבוצה עם התקציב הנמוך בליגה. זהו נתון עובדתי. מצד שני, זו קבוצה על לב ענק. לכן, הקבוצה מסמנת לעצמה מטרה, קודם כל, לא לרדת ליגה. כל מה שיהיה מעבר, יהיה הישג אדיר. לכך יש להוסיף את אפקט הקורונה שפגע ופוגע בכולם”.

עד כמה אתה חושב שלקורונה יש חלק בזה?

“אין ספק, שלקורונה, לסגרים, למגבלות ובכלל לאווירה השוררת בארץ – כמו גם בעולם – יש חלק גדול במשבר שחווינו. החשוב הוא, שאנחנו לא מתעסקים בזה יותר והפנים קדימה להמשך הדרך”. אחת העובדות הפחות נעימות בעולם הכדורגל, היא המהירות בה מחליפים מאמנים – לאחר שורה של הפסדים. בחדרה, נושא זה אומנם עלה כסוג של פרשנות, אך דווקא הגב שקיבל המאמן מימר מהנהלת הקבוצה, היה משמעותי מאוד.

להיות מאמן כדורגל, בוודאי בקבוצה עם תקציב נמוך ואשר ממוקמת כרגע בחלק התחתון של הטבלה, יוצר לא מעט לחץ וחוסר ודאות. איך מתמודדים עם זה?

“כל מאמן כדורגל חווה לחץ ולא משנה באיזה מקום ממוקמת הקבוצה שלו. כדורגל, כפי שציינתי, הוא משחק קבוצתי וצריך שבכל רגע נתון כל השחקנים על המגרש ייתנו את הכל. שחקנים מתאמנים כל השבוע כדי להגיע לרגע האמת מלוכדים וביכולת המתאימה. היריבות עושות את אותו הדבר. אנחנו מתעסקים בספורט תחרותי. אחדד זאת, כולנו, כדורגלנים ומאמנים הם אנשים תחרותיים אשר שואפים תמיד להגיע למקומות הכי גבוהים”.

חלק חשוב בלהיות מאמן הוא לדעת להתמודד על לחץ ולנתב אותו למקומות שידחפו אותך קדימה. לקחת את גלעד אברמוב, קשר בן 02 , והפכת אותו לקפטן של הקבוצה? החלטה אמיצה?

“הקרדיט למהלך מגיע למנהל הקבוצה, איציק טפירו. אני משאיר לו את כל ההחלטות הנוגעות לחדר ההלבשה וכמובן לדינמיקה בין השחקנים. הוא לא אכזב אותי אף פעם”. ואכן לדינמיקה בין השחקנים בדרך לבניית תלכיד נכון, משמעות רבה. העומס על כתפי השחקנים, כשברקע יש את חלון העברות שנפתח, משפיע על כולם. לצד זאת, יש להמשיך בשגרת אימונים ובתקווה כי השחקנים שיצטרפו במהלך חלון העברות, ישתלבו במהירות – זאת למרות הסגר ההרמטי שיתחיל ביום שישי.

חלון ההעברות של ינואר נפתח. איזו עמדה חשוב לך לחזק על סמך משחקי הקבוצה בחודשיים האחרונים?

“כרגע אנחנו מתמקדים בשלוש עמדות שאנחנו צריכים להתחזק בהם או ששחררנו שחקן מהעמדה הזו. החתמנו שחקן לקישור וננסה להביא עוד מגן שמאלי ואולי שחקן התקפה”.

בהפועל חדרה יש חומר שחקנים מצוין. מה בעצם חסר לכם כדי להיות בחלק העליון של הטבלה?

“לדעתי, אם לא היינו עוברים את המשבר של הקורונה והיינו פותחים את העונה בצורה טובה, היינו היום עם עוד נקודות וממוקמים בחלק העליון של הטבלה. כפי שאמרתי, הקורונה ייצרה אתגרים חדשים וממש לא צפויים. אנחנו הסתגלנו למצב שנכפה על כולם. אורן גולן ואני הצלחנו לבנות סגל מוכשר מאד שיכול לשחק ברמה טובה”

בפן האישי, האם אתה מצליח להשאיר את העבודה מחוץ לדלת הבית או שזה בלתי נמנע?

“אני מתעסק בכדורגל כבר 30 שנים כשחקן וכמאמן. אי אפשר להשאיר את הכדורגל מחוץ לבית, אבל משתדלים להכניס פרופורציות ולא לתת לדברים להשפיע על חיי היום יום בצורה מוגזמת”.

עד כמה הריחוק מהקהל משפיע לדעתך על תוצאות הקבוצה?

“המון! יש לחדרה בסיס אוהדים אשר מחובר מאד לקבוצה. הם יודעים להרעיף אהבה ותמיכה בכל מי שקשור לקבוצה. אין לי ספק, שאם הם היו במגרש העונה, הקבוצה הייתה במקום יותר טוב. הפועל חדרה היא סמל בעיר חדרה. זו קבוצה שצמחה מהעיר והיא מלכדת סביבה את האוהדים בצורה היפה של המילה”.

איפה נראה אותך בעוד שנתיים מהיום?

“בכדורגל, לא יודעים איפה נהיה בעוד שבועיים. הכי חשוב לי שאני נמצא במקום שאני מאד נהנה לעבוד בו – עם אנשים מדהימים – שהם סוד ההצלחה של הפועל חדרה”.

צילום: שלומי גבאי-הפועל חדרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את הפוסט!

עוד כותרות

ספורט

נדלן

רכילות

תרבות ופנאי

עסקים

לייף סטייל

בריאות

חוק ומשפט

אוכל

שופ דיל

גלידה דרביס

מאמרים נוספים

קומפרסור לרכב

קומפרסור לרכב

המדריך לרכישת קומפרסור לרכב להשגת כוח לצמיגים ושליטה ברכב אם אתם מחפשים ציוד ואביזרים

מסדרון שטוף -תשלום לועד בית

תשלום ועד בית

איך אפשר לייעל את התהליך של גביית ועד בית אין ספק כי אחד מהתפקידים

נהיגה בחורף

זהירות! נהיגה בחורף

ראות מוגבלת, כבישים רטובים וחלקים ורוחות חזקות – הם רק חלק מהסכנות הנלוות לנהיגה

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מהו חימום תת רצפתי, מהן היתרונות ולמי זה מתאים החורף הישראלי אולי לא קר

גולף-איתי כהן

איתי כהן דור 3

הוא מסומן כדבר הגדול הבא בענף הגולף, הוא דור שלישי לשחקני גולף שצמחו באור

מבריטניה ישירות לישראל

רילוקיישן לישראל מבריטניה: חברת לוגיסטיקה הופכת את התהליך לקל ופשוט למרות שהשהות באנגליה במשך

מראש שיש חוזר ובענק

חברת אלוני משיקה את הטרנד בעולם העיצוב: אריחי גרניט פורצלן ענקיים במראה שיש בהשראת

מסיבה במועדון

מסיבת סמים ואלכוהול

המשטרה חשפה הלילה מסיבה רווית אלכוהול וסמים שאורגנה בשטח מפעל באזור התעשיה בבנימינה ורשמה

ניידות משטרה במחסום

מבצעי אכיפה בפרדס חנה

כחלק ממאמצי התפשטות הקורונה נמשכים מבצעי האכיפה כנגד הפרת תקנות הקורונה במרחב הציבורי, בימים

תמונה של חטיף משולשים

משולשים בשלושה טעמים

המותג Free  משיק לראשונה: חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים בלבד לנשנוש באריזות אישיות: “מושלשים” “מושלשים”

שריפה ביער

שבוע של גל שריפות

סיכום אירועי השריפות , תחנת כיבוי חדרה משעות הבוקר לוחמי האש של תחנת חדרה

ילד עם מסיכת קורונה וכפפות מביט מהחלון

חרדה ושמה קורונה

“הגל השני” של הקורונה חידד את העובדה כי הנגיף יישאר אתנו ככל הנראה, לעוד

הופכים חזון למציאות

הופכים חזון למציאות

ראש המועצה הגר פרי יגור : “הופכים חזון למציאות! מליאת המועצה דנה ואישרה נושאים

שתפו ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן