במועצה המקומית מדווחים על היענות גבוהה מצד התושבים. “המהלך הוא חלק מרפורמה כוללת בתחום איכות והגנת הסביבה”, ציינו.
היענות גבוהה מצד תושבי פרדס חנה – כרכור, שכחלק מרפורמה כוללת בתחום איכות והגנת הסביבה, הציבה המועצה שלושה פחים ייעודיים לפסולת אלקטרונית.
הפחים אותם הציבה המועצה ממוקמים בדרך למרחב – פינת החשמונאים, מתנ”ס פרדס חנה וכן בפוליצר – כרכור. ממועצת פרדס חנה – כרכור מסרו לעיתון העיר News, כי “כחלק מהשיפור ומערך השירות לתושב, המועצה בשיתוף אגף שפ”ע, קידמה הקמת שלושה מתחמים למיחזור פסולת אלקטרונית. פסולת אלקטרונית כוללת מחשבים ישנים, טלוויזיות, מכשירי טלפון, מקררים, מכשירי מיקרו ועוד. מהלך זה נועד גם לשפר את איכות הסביבה באמצעות מיחזור וגם לסייע בהגנת הסביבה. מבדיקות יומיות שאנו מבצעים, עולה כי תושבי המושבה, אכן נענו לקריאה שלנו ומשתפים פעולה. הפחים הייעודיים מתמלאים בקצב גבוה וטוב שכך. ככלל, ככל שנפריד יותר פסולת ונשים אותה במקומות הייעודיים – כך נתרום לאיכות הסביבה”.
פסולת אלקטרונית מכילה חומרים רעילים רבים, ביניהם, עופרת, סלניום, כספית, בריליום, בדיל ומעכבי בעירה בחלקי הפלסטיק השונים. טיפול בפסולת אלקטרונית עלול לכלול סיכון רב לעוסקים במיחזורו ויש לנקוט באמצעי זהירות מחמירים ביותר. בעיית הפסולת האלקטרונית בעולם חמורה ביותר, ובבסיסה עומדת הבעיה של הגעת פסולת אלקטרונית למשרפות ומזבלות ציבוריות – בהן לא נעשה טיפול ראוי. בישראל הבעיה חמורה עוד יותר. המדינה דלה בשטחי הטמנה ועל כן גם סוגיה זו מהווה סיכון אקולוגי משמעותי.
איסוף פסולת אלקטרונית הוא האתגר המרכזי במיחזורה. אתגרי האיסוף העומדים בפני הרשויות המקומיות, גורמי האיסוף או גופים מסחריים, מחייבים יצירתיות. אחת הסיבות נעוצה בעלויות המיחזור אל מול הרווחיות במיחזור פסולת אלקטרונית. כך, לדוגמא, במקרה של מוצרי חשמל גדולים כמו מקררים. עלות הובלתם, בשל גודלם ומשקלם, עולה על התועלת בהליך מיחזור חומרי הגלם.