השבוע הותקן דיפבלטור במועדון הפטנק; עד כה הוצבו מעל 20 דיפבלטורים ברחבי המושבות
המועצה המקומית פרדס חנה כרכור ממשיכה בפרויקט התקנת דפיברילטורים ברחבי המושבה. השבוע הותקן דפיברילטור נוסף במועדון הפטנק הסמוך לוואדי שבמרכז המושבה. עד כה הותקנו מעל 20 דפיבלטורים ברחבי פרדס חנה וכרכור.
נחום גנצרסקי, חבר הנהלה ומחזיק תיק אזרחים ותיקים, ציין כי: “הדיפלבטור נותן מענה ראשוני במקרי חירום ויכול להציל חיים”.
בתוך כך, בשנה האחרונה הוצבו מעל 20 דפיבלטורים ברחבי המושבה. בין השאר בגן הציפורים, מתחם הספורט הסמוך לביה”ס מרחבים, גינה ציבורית – חלומות כרכור וגינת המשחקים בשכונת אחוזה ירוקה. נוסף לכך הותקנו דפיברילטורים גם במועדוני הקשישים ביישוב, בכלל בתי הספר ובספריות הציבוריות.
לרגל יום הדפיברילטורים שצוין בתחילת השנה הנחתה ראש המועצה, הגר פרי יגור, על עיבוי מתחמים נוספים בהם יוצב המכשיר מציל חיים. בין השאר, במועדון אור, בית הכנסת –דרך למרחב, בית הכנסת הגדול, מועדון למרחב. מתחם פטאנק, ספרייה נווה פרדסים , ספרייה במתנ”ס, מגרש הכדורגל, בניין המועצה ועוד.
דפיברילטור הוא מכשיר החייאה מציל חיים, שיכול לעשות את ההבדל בין חיים למוות במקרה של דום לב. כך גם במקרים של הפרעות קצב לב – פרפור חדרים או טכיקרדיה חדרית, המאופיינים בהפרעה קשה בפעילות החשמלית של הלב. כתוצאה מהפרעה זו הלב “מפרפר” במהירות, אינו מצליח להתכווץ ואינו מספק דם מחומצן לגוף ולמוח. הדפיברילטור בעת הפעלתו במצב חירום בריאותי שכזה מחזיר את קצב הלב לפעולה סדירה על ידי מתן שוק חשמלי למטופל. הפעלת דפיבלטורים הינה פשוטה וקלה. מחברים את הדפיבלטור לגוף האדם. המכשיר בוחן את המצב ומודיע על סדרת הפעולות הנדרשת בעברית.