מערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה קיים יום עיון מקצועי בנושא העלאת המודעות להשמנת יתר בהובלתם של פרופ’ אריאל רוגין, מנהל מערך הלב וד”ר ג’מיל מוחיסן, קרדיולוג ומנהל מחלקה זיהומית א’.
לטובת העלאת המודעות לנושא השמנת יתר, קיים מערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה יום עיון בנושא לצוותים המקצועיים בו לקחו חלק עשרות רופאים, אחיות, דיאטניות מבית החולים ומהקהילה. בתחילת הכנס נשאו ברכה ד”ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי, פרופ’ אריאל רוגין, מנהל מערך הלב וד”ר ג’מיל מוחיסן, קרדיולוג ומנהל מחלקה זיהומית א’.
במהלך הכנס נערכו מספר הרצאות בנוגע להשמנת יתר ולמחלות הנלוות לה מפי מומחים מבית החולים הלל יפה. בין הנושאים שהועלו: הקשר בין השמנה לדום נשימה בשינה, הפרעות קצב לב, השמנת יתר בילדים, השפעת הקורונה, הטיפולים בהשמנת יתר ועוד.
השמנת יתר הינה אחת המחלות השכיחות ביותר של המאה ה- 21. רבים מהאוכלוסייה- ילדים ומבוגרים כאחד, סובלים ממנה. מדובר במחלה קשה הגוררת אחריה מחלות רבות נוספות, כגון סוכרת, דום נשימה בשינה, הפרעות קצב, יתר לחץ דם ועוד. רבים נוטים לטפל דווקא במחלות הנלוות לה, ולא בבעיה עצמה.