משתלת תיכון המושבה בזכרון יעקב הוקמה במטרה לשלב בין תלמידי התיכון שיטפלו בשתילים לבין מחלקת הגינון שתשתול אותם ברחבי המושבה
שיתוף פעולה יוצא דופן בין תיכון המושבה ומחלקת הגינון במועצת זכרון יעקב, הוליד מיזם חדש. משתלת תיכון המושבה נפתחה לפני פחות משבוע. מאחורי המיזם עומדות המחלקה לאיכות סביבה, מחלקת הגינון והנהלת התיכון. מטרת המשתלה החדשה, כך מסרו במועצה, היא לשמש בית לשתילים שישתלו ברחבי המושבה. על-פי התוכנית, תלמידי התיכון יטפלו בשתילים צעירים שבשלב זה לא ניתן לשתול באדמה מסיבות שונות. לעתים בשל תנאי מזג אוויר ולעתים בשל תנאי הקרקע. תלמידי התיכון ישקו, יבצעו פעולות גינון ויסייעו לשתילים הצעירים להגיע לגודל הנדרש. אז הם ייאספו על-ידי מחלקת הגינון ויישתלו בחרבי המושבה – זאת על-פי תוכנית שתילה. על-פי הערכות, בכל סבב שתילות צפויים להיקלט במשתלה עד מאות שתילים.
טליה מבור, מנהלת מחלקת איכות סביבה וקיימות, אומרת כי לפרויקט שני יתרונות מרכזיים. היתרון הראשון הוא בחיבור בין התלמידים לבין הגנת הסביבה וחשיבות הטיפול בשתילים עצמם. היתרון השני הוא בשיפור משמעותי של הישרדות השתילים הצעירים בטרם תשתול אותם המועצה ברחבי המושבה.