אור שבת, נציג קלוב התעופה חדרה, קטף יחד עם נבחרת ישראל את מדליית הזהב – זאת לאחר שחברי הנבחרת הפגינו ביצועים ושליטה וירטואוזית
נבחרת ישראל בטיסנים חופשיים 2022 חזרה בשבוע שעבר עם מדליית זהב מאליפות אירופה במקדוניה. בין חברי הנבחרת נציג חדרתי: אור שבת, חבר מועדון קלוב התעופה בחדרה.
נבחרת ישראל בטיסנים חופשיים מורכבת מתשעה ספורטאים, אשר מתמודדים בשלוש קטגוריות שונות.
קטגוריה ראשונה היא טיסני הדאון (ד2) – טיסנים חופשיים. את הטיסנים מזניקים חברי הנבחרת בעזרת חוט הטסה (ממש כמו עפיפון). מרגע שחרור החוט מהטיסן, נמדד זמן השהייה של הטיסן באוויר. על כל ספורטאי להזניק את הטיסן שלו שבע פעמים במהלך תחרות.
הקטגוריה השנייה היא טיסנים חופשיים עם מנוע גומי. המתחרים מזניקים את הטיסנים לשמיים, כאשר השופטים מודדים את זמן השהייה באוויר.
הקטגוריה השלישית והאחרונה היא טיסני דאון עם מנוע בנזין. המנוע פועל במסגרת התחרות שבע שניות בלבד – מה שמאפשר לטיסן להגביה מעבר ל-100 מטרים.
אור שבת אמר לאחר הזכייה במדליית זהב, כי “מי שמכיר אותי יודע שאני חדור מטרה”.
אור שבת, המשמש כמדריך במועדון קלוב התעופה בחדרה, הוא אלוף ישראל בטיסני מנוע גומי. שבת שימש גם כמאמן למחלקת הטיסנים (מ2). באליפות אירופה, שכאמור התקיימה במקדוניה, החלו התחרויות בשעה 05:00 בבוקר. התחרות עצמה נמשכה לכל אורך היום עד להכרעה בין המתחרים. אור שבת סיים את סבב התחרויות כשהוא במקום הראשון – מה שמבטיח את מקומו באליפות העולם 2023 שתתקיים בצרפת.
מועדון קלוב התעופה בחדרה, הפועל במסגרת פנאי העיר חדרה, הוא מהמועדונים המובילים בישראל. “אנו מאמינים במצוינות, ומשקיעים הן בטכנולוגיה והן בכוח האדם” מסביר נדב ליפשין – מנהל קלוב התעופה בחדרה.
אור שבת אמר לאחר הזכייה במדליית זהב, כי “מי שמכיר אותי יודע שאני חדור מטרה”. עוד הוסיף, כי התרגש מאוד כשבזמן שעמד על הפודיום התנגן ההמנון הלאומי “התקווה” ודגל ישראל התנוסס.
מ”מ ראש עיריית חדרה בפועל, ניר בן חיים, ביקר במועדון קלוב התעופה. בן חיים ברך באופן אישי את אור שבת על ההישג המרשים והודה לנדב ליפשין, מנהל המועדון, על הפעילות הרבה. במהלך הסיור צפה מ”מ ראה”ע בפועל בחניכים אשר בנו בעצמם את דגמי הטיסנים השונים ואף התנסה בהטסת רחפן.
מועדון קלוב התעופה פתח בימים אלה את שנת הפעילות, המיועדת לתלמידי כיתה ד’ ומעלה.
.