פסטיבל הסרטים הופק על-ידי מיקי שטיינר ודפנה שייט. בפסטיבל, שנמשך כשלושה ימים, התמקד בסימן הריון ולידה, ילדות ונעורים וגיל הזהב
מאות מתושבי בנימינה – גבעת עדה וכן אורחים שהגיעו מחוץ למושבות, נטלו חלק, זו השנה החמישית, בפסטיבל הסרטים המקומי. הפסטיבל הופק על ידי מיקי שטיינר ודפנה שייט, בהובלת המועצה והמתנ”ס. עיקר ההתמקדות, במהלך שלושת ימי הפסטיבל, היה בסרטים דוקומנטריים. לצד הסרטים שהוקרנו ואשר הותאמו לכל הגילאים, התקיימו פעילויות מגוונות. היום הראשון נערך בסימן הריון ולידה, השני בסימן ילדות ונעורים. היום האחרון הוקדש לתכנים בסימן גיל הזהב.
את הרצועה הראשונה ביום, רצועת אחר הצהריים, אירחו ספריות המושבות. זו הייתה הזדמנות מצוינת לציבור להיחשף לכל הטוב והשפע הספרותי והתרבותי שהספריות מציעות. רצועת הערב המוקדמת נערכה בבתים של תושבים משתי המושבות, שאירחו בחצר ביתם עשרות תושבים. כך, בכל ערב נערכו שלוש הקרנות בו זמנית. האירועים המרכזיים ברצועה האחרונה נערכו בשעות הערב היותר מאוחרות. האירועים התקיימו בגן יד לבנים בבנימינה. בערב הראשון נערך מופע פואטרי סלאם בסימן נשים היריון ולידה. בערב השני הופיע אוהד חיטמן במופע שירי דיסני. את הפסטיבל סגר הסרט הדוקומנטרי, פרי עטה של השחקנית יעל אבקסיס “ריימונד אל בידאוויה”. סרט המספר את סיפור חייה של אמה ריימונד.
ראש המועצה איתי ויסברג סיכם את הפסטיבל. “אנחנו מרגישים ברי מזל. ראשית, כיוון שאנחנו מצליחים שנה אחרי שנה לחגוג פסטיבל סרטים איכותי. פסטיבל שהוא קהילתי וחופשי לכולם. השנה אנו מרגישים ברי מזל יותר, במיוחד לנוכח העלייה בתחלואת הקורונה וההגבלות בפתח. תודה גדולה וברכות לצוותי המתנ”ס, המועצה והספריות שדאגו לכל המעטפת. כמובן, תודה רבה למיקי שטיינר ודפנה שייט שמצליחים בכל שנה לרגש ולרתק את כולנו”.
לבנה קארו מנהלת מתנ”ס בנימינה גבעת עדה, הוסיפה כי “אני שמחה על כך שיכולנו לחגוג כולנו את הקיץ בפסטיבל סרטים דוקומנטריים לתושבי המושבות. ההיענות הייתה מרגשת בכל הגילאים, בכל שלושת הימים. מקווה שנוכל להמשיך ולחגוג יחד בבריאות טובה”.
- בתמונה: אירוח ביתי. פסטיבל הסרטים בנימינה, שנמשך שלושה ימים וכלל שלוש הקרנות ביום במבחר מקומות. צילום מועצת בנימינה – גבעת עדה