בחריש ייפתחו השנה 31 גני עירייה חדשים; גידול חד בכוח האדם שגויס למערכת החינוך, הכולל, עשרות גננות חדשות וכן 65 סייעות רפואיות.
תאוצת הבנייה וקליטת התלמידים החדשים בחריש, הצריכה גיוס נרחב של אנשי צוות ברמות השונות. מערך גני הילדים תוגבר ב-80 סייעות וכן 38 גננות חדשות, שיפעלו ב-31 גנים חדשים שנבנו השנה. לבתי הספר יצטרפו מורים (שגויסו על ידי משרד החינוך) וכן ארבע מזכירות וארבעה אבות בית. לטובת הילדים הזקוקים להשגחה אישית, צורפו למערך החינוכי 65 סייעות רפואיות ואישיות (בהתאם להגדרות הזכאות של משרד החינוך).
באגף משאבי אנוש בעירייה החלו בתהליכי הקליטה והמיון כבר בחודש אפריל. על פי תכנית מסודרת הצופה את הגדילה במוסדות החינוך בחריש, הוכן מתווה לקליטת אנשי צוות חדשים. נערכו ראיונות, התקיימו סדנאות והתבצע תהליך סינון מקיף למועמדים.
עיקר המאמץ של העירייה בגיוס כוח האדם התמקד בתחום גני הילדים (המורים מגויסים על ידי משרד החינוך). בשנת תשפ”ב ייפתחו 31 גנים נוספים ולפיכך היה צורך גיוס של עשרות גננות וסייעות. בנוסף, התווספו עוד שלושה פסיכולוגים לשפ”ח (שירות פסיכולוגי-חינוכי) והם יפעלו בגנים ובבתי הספר, שבהם ילמדו השנה 7,966 תלמידים. “כל הגיוסים התבצעו על פי קריטריונים ברורים ומקצועיים”, אמרה מנהלת אגף משאבי אנוש בעירייה, גלית אבישי כהן. “אנחנו מעבירים לכל עובדי החינוך החדשים שלנו ימי היערכות שבהם מושם דגש על תיאום ציפיות, הגדרת תפקיד והטמעת התפיסה החינוכית של חריש כדי שכולנו נגיע בצורה המסודרת והטובה ביותר לפתיחת השנה”.
העירייה ביצעה עבודות שדרוג ושיפוץ נרחבות במהלך הקיץ לקראת פתיחת שנת הלימודים: אנשי אגף ת”ל (תפעול ולוגיסטיקה) צבעו כ-50 גנים בצבעים ייחודיים לבקשת הגננות. בשכונת בצוותא החדשה הוחלפו כ-100 צילינדרים בדלתות הכניסה של גני הילדים ובתי הספר, והותקנו מתקני משחק. 70 דגלים הוחלפו והוקמו תרנים חדשים. העבודות לקראת פתיחת שנה”ל כללו גם העתקת ביתני השומרים לבתי הספר בשכונת בצוותא וחיבורם למיזוג אוויר ולחשמל, הנחת תשתיות מים וניקוז לחיבור מדיחי כלים ותנורים בגני הילדים והכנה לקראת התקנת “גדר מדברת” במקום בדי היוטה במוסדות החינוך.
כמו כן בוצעו תיקוני אבן משתלבת בשני בתי ספר ובחמישה גני ילדים שכללו תיקון שיפועים, החלפת ריצוף שבור וביטול הפרשי גובה. 200 קוב חול הוחלפו בארגזי החול ב-87 גני ילדים ובמקומם הוכנס חול נקי.
בעבודות להכנת פתיחת שנת הלימודים בחריש השתתפו גם בני נוער מחריש במסגרת מיזם מיוחד של העסקת בני נוער שיזמה העירייה. הנערים והנערות עבדו במסגרת מנעד רחב של משימות, קיבלו שכר, למדו על זכויות עובדים ואף רכשו כלים מקצועיים.
לקראת פתיחת השנה בוצעו עבודות ניקיון בכלל שבילי הגישה ומבואות הכניסה למוסדות החינוך בעיר, וכן במרחב הציבורי המשיק למוסדות החינוך החדשים. כמו כן נשטפו כל חדרי האשפה ועגלות האשפה במוסדות החינוך.
בבתי ספר ובגנים נטעו עצים ושתילים. כך, למשל, בבית הספר רונה רמון הותקנה מערכת השקיה, נשתלו 35 עצים ו-600 שתילים והוקמה גינת ירק. בבית הספר שברחוב טורקיז הוקמה מערכת השקיה, ניטעו 60 עצים ו-100 שתילים ונפרסו 300 מ”ר דשא.
בבית ספר אתגרי העתיד ניטעו 50 עצים, נשתלו 700 שתילים ונפרסו כ-150 מ”ר דשא. ב-40 מתחמי גני ילדים ניטעו בסך הכול 80 עצים ונשתלו 400 שתילים.
פרויקט פתיחת שנת הלימודים כלל טיפול של אגף הגזברות בכ-200 הזמנות עבודה במגוון תחומים כמו ריהוט למוסדות החינוך, מוצרי חשמל, ציוד מחשוב ועוד. אגף חירום וביטחון קיים הכשרות למאבטחי בתי הספר שהסמיכו אותם למתן סיוע בעזרה ראשונה, כיבוי אש, זיהוי חפץ חשוד, טיפול באירועים שוטפים כמו שריפות שטח ושריפות בבתים, אבטחת אירועים, סיוע למשטרת ישראל בפלילים ועוד. כמו כן, הותקנו דפיברילטורים במוסדות חינוך חדשים ובאולמות ספורט ומתנ”ס. כמו כן, נערכו ביקורות בטיחות לכל מוסדות החינוך בתחומי ביטחון אש, קונסטרוקציה, בטיחות סביבתית והדרכות לסגל החינוכי בתחום בטיחות חירום ואבטחה.
- בתמונה: ממעוף הציפור – בית ספר טבע – חריש. צילום עמוס לוזון צלמים.