חניכי חדרה הצטרפו אל 150 מכל קצות הארץ למסע חנוכה המסורתי המתקיים בשטח כשעל גבם תרמיל המכיל בדיוק מה שצריך כדי לשרוד במדבר.
חניכי מיתר נירים חדרה הצטרפו השבוע לכ-150 חניכים מכל קצוות הארץ הלוקחים חלק בפעילות “נירים בשכונות”. יחד יצאו אל עבר מסע חנוכה המסורתי אשר התקיים במדבר. החניכים צעדו במשך מספר ימים עשרות רבות של ק”מ בתנאים פיזיים ומנטליים קשים. על גבם נשאו תרמיל ובו מים, אוכל ומחסות מפני הטל. ביגוד חם ללילה וכל שנדרש להם לימי המסע המתקיים כאמור בתנאי השרדות.
מיתר נירים חדרה פועל בשכונת גבעת אולגה תחת אגף הרווחה בעיר. הסניף החדרתי על שמו של רס”ל ניר קריצ’מן ז”ל, בן העיר חדרה. קריצ’מן נהרג בשנת 2002 במסגרת מבצע “חומת מגן” בקרב פנים אל פנים על מחבלים. מיתר נירים הינו מרכז יום תומך לנוער של עיריית חדרה, העובד בשיתוף פעולה עם עמותת נירים. הסניף בפיקוח ומימון משרד הרווחה. המקום נותן מענה בשעות הבוקר לבני נוער אשר אינם פוקדים את מסגרות החינוך בעיר. משעות אחר הצהריים כרשמת בטחון לנערים ונערות בגילאי 13-18 באמצעות מגוון כלים ייחודים. בין השאר באמצעות מרחב מוזיקה, מרחב השכלה, בוטיק “גוונים של מתוק” וקורסים מקצועיים.
בסיום מסע חנוכה נבחר ירין עטייה, חניך מיתר נירים, למצטיין מסע. ירין, תלמיד תיכון אנרג’י טק, התרגש מאוד מהמעמד והודה למדריכים חיים רוזנבלום ונעמה דביר הופמן שליוו אותו כל דרך אל עבר ההצטיינות הארצית.
שלומי פורקוש, מנהל מיתר נירים הרחיב. “התהליכים שעוברים בני הנוער במיתר נירים מעוררי השראה ומרגשים. המסגרת מתרחבת וכיום קולטת בני נוער נוספים”. בימים אלה פועל הסניף להרחיב הפעילות ולהקים מרחב משפחה. מרחב זה ייתן מענה גם להורים המבקשים הדרכה, ליווי וחיזוק הקשר בין הורי לילד.