• צוות מרפאת שיניים דר עלאא סלטי
  • מטבחי יוקרה
  • מיטות וספות למכירה של רשת בננה שופ
מתוך שבוע המודעות: טורניר שווים במגרש. צילום- דוברות עיריית חדרה

חדרה: שבוע מודעות לבעלי מוגבלויות בצל המלחמה

שבוע מושקע של מודעות לשוויון הזדמנויות לבעלי מוגבלויות התקיים בחדרה

שבוע מושקע של מודעות לשוויון הזדמנויות לבעלי מוגבלויות התקיים בחדרה

עיריית חדרה פועלת להעלאת המודעות לשוויון הזדמנויות לבעלי המוגבלויות בעיר. זאת תוך מתן מענים ופיתוח משאבים לשילובם בחברה מצד אחד, וייצור מענים ייחודיים מצד שני. מהעירייה נמסר כי על רקע המלחמה עלתה החשיבות לקיים את שבוע המודעות לבעלי המוגבלויות.

השבוע התקיים וכלל מגוון פעילויות. “הלך הרוח בחברה הישראלית מצביע על כך שלאור כמות הנפגעים באירועי ה-7 באוקטובר, יש צורך בשינוי חברתי מהיר באופן ההסתכלות ומתן המענים לבעלי המוגבלויות”, אמרו בעירייה.”עיריית חדרה פועלת כל הזמן רבות כדי לשלב ולתת את הסיוע הנדרש על מנת לצמצם את הפערים עבור בעלי המוגבלויות ולדאוג לצרכים שלהם. בסופו של דבר, גם אם אנחנו רוצים לשלב אותם, ואנחנו עושים את זה. חשוב להבין ולראות את הצורך הייחודי שלהם ולתת לו מענה, בכל התחומים”. אמר סגן ראש העיר ויו”ר הוועדה לאוכלוסיות מיוחדות, שלמה בוזגלו, במסגרת אירועי שבוע המודעות לבעלי המוגבלויות שקיימה העירייה. לאורך השבוע האחרון התקיימו אירועים שנועדו להגביר את המודעות לבעלי המוגבלויות. חשוב לזכור שההתמודדות של בעלי המוגבלויות ובני משפחותיהם היא לאורך כל השנה. לכן, המחלקה למשאבי קהילה באגף הרווחה פועלת כל הזמן לייצר שוויוניות ולהגביר את הפעילויות, המענים ואירועי התרבות, המתואמים לבעלי המוגבלות כך שיותאמו לצרכים שלהם.

בניין עיריית חדרה הואר בסגול במשך כל השבוע, הופק סרטון מיוחד בהשתתפות עובדי ועובדות העירייה בעלי מוגבלויות ששיתפו באתגרים האישיים והחברתיים איתם הם מתמודדים. גולת הכותרת של השבוע הזה, הייתה הפעילות החינוכית בכל הגנים ובתי הספר שקיימו אירועים, מפגשים ופעילויות לימודיות סביב הנושא. במשך כל השבוע התקיימו שיתופי פעולה ועשייה משותפת סביב הגברת המודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות. שיתופי הפעולה הם בין אגף החינוך, אגף ההון האנושי, אתו”ס, מחלקת הספורט, אגף הרווחה והמחלקה למשאבי קהילה, עמותת פנאי העיר ומרכזי הפנאי, מרכז הצעירים, מועצת הנוער העירונית, מחלקת הנוער וועד עובדי העירייה.

“לחבק את האוטיזם”

זו השנה השלישית שבה מתקיים שבוע כזה בחדרה. השבוע הזה מצטרף למגוון פעולות של העירייה למען בעלי המוגבלויות. ביניהן הקמת הוועדה הרשותית לתחום המוגבלויות שמוביל שלמה בוזגלו, שהוא בעצמו אבא לילד עם מוגבלות. בוועדה חברים ושותפים כל נציגי האגפים שבעירייה, נבחרי ציבור, תושבות ותושבים וקרנות שפועלות במרחב הציבורי למען בעלי המוגבלויות. יונית פינקלשטיין, מנהלת המחלקה למשאבי קהילה, משמיעה את קול ההורים המבקשים שהמודעות לבעלי המוגבלויות תהיה לאורך השנה כולה: “שבוע המודעות הוא אירוע אחד מתוך מגוון פעילויות שאנחנו מקיימים לאורך השנה במטרה שבעלי המוגבלויות בעיר ידעו שיש להם אוזן קשבת ומענים לצרכים שהם מעלים”. בנוסף, פורום ספיישל, המורכב מהורים לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים שפועלים במסגרת תחום מעורבות חברתית במחלקת צעירים של פנאי העיר, ייזמו והפיקו ערב בסימן העלאת מודעות.

את פני 340 האורחים קיבלה תערוכת הצילומים “לחבק את האוטיזם” של יפעת פאר, והופעות של אמנים עם צרכים מיוחדים, רועי מורי ושילה לייזרוביץ. את הערב סגרה הסטנדאפיסטית הדר לוי. אפרת שגיא, רכזת תחום מעורבות חברתית במחלקת צעירים בפנאי העיר, הוסיפה: “את הערב הזה אנחנו מקיימים בזמן שבוע המודעות לצרכים מיוחדים, אבל לערב הזה יש הקדמה משמעותית. הערב הזה נרקם בזכות צוות פורום ספיישל, שפועל כל השנה ומוביל יוזמות לטובת הורים לילדים עם צרכים מיוחדים. אני מודה להורים המופלאים הפעילים בפורום, שמגיעים בהתנדבות מלאה, תוך מסירות עצומה ומקדישים מזמנם הפרטי לטובת הכלל. הם מעוררים השראה וההוכחה לכך שהתמדה, עשייה, מחויבות ומסירות מובילים לשינוי אמיתי”.

״כולם שונים אבל שווים״

גם מחלקת הנוער נרתמה לשבוע המודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, ובשיתוף עם “כנפיים של קרמבו” הכינה סרטון שמטרתו להדגיש את חיי היום יום של בני נוער עם צרכים מיוחדים. בנוסף, החל פרויקט דיגיטלי הנקרא ״כולם שונים אבל שווים״ שבו מועלות מדי יום בדיגיטל עובדות על עולם הצרכים המיוחדים. במרכז הנוער העירוני בית רם הוקרן הסרט מעורר ההשראה ״חיים אחרים״ לבני הנוער עם ובלי צרכים מיוחדים. בתיכון הרב תחומי יריד מעורבות חברתית נפתח עם הרצאתה של עדי אלטשולר, יזמית חברתית ומקימת כנפיים של קרמבו. מועצת הנוער העירונית בהובלת המנחה אוראל תירם, נרתמה למען העלאת המודעות למחלת ניוון שרירים על שם דושן. חברי המועצה הגיעו למתחם הוילג’ חדרה, מכרו נרות חנוכה והתרימו 600 שקלים שיועברו לעמותת “צעדים קטנים”. את השבוע חתם טורניר כדורגל “שווים במגרש” שמתקיים זו השנה השלישית. בטורניר השתתפו קבוצות כדורגל בגילאים שונים עם ובלי צרכים מיוחדים: הפועל חדרה מחלקת הנוער, מכבי כשרונות חדרה (בנות), עמותת עיליי, נבחרת איל”ן, נבחרת דיור גל וגם נבחרת האומנים של ישראל, שמקפידה לשמור על המסורת, להגיע לטורניר ולרגש מאוד את הילדים. בין האומנים שהגיעו, הצטלמו עם הילדים וההורים ובעיקר נהנו, היו נאור דנין, בר צברי, תומר הכהן, בר ברימר, נבו קטן, דין מירושניקוב, יהודה בוחבוט, תומר טליאס ואביעד טובים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את הפוסט!

עוד כותרות

ספורט

נדלן

רכילות

תרבות ופנאי

עסקים

לייף סטייל

בריאות

חוק ומשפט

אוכל

שופ דיל

גלידה דרביס

מאמרים נוספים

קומפרסור לרכב

קומפרסור לרכב

המדריך לרכישת קומפרסור לרכב להשגת כוח לצמיגים ושליטה ברכב אם אתם מחפשים ציוד ואביזרים

מסדרון שטוף -תשלום לועד בית

תשלום ועד בית

איך אפשר לייעל את התהליך של גביית ועד בית אין ספק כי אחד מהתפקידים

נהיגה בחורף

זהירות! נהיגה בחורף

ראות מוגבלת, כבישים רטובים וחלקים ורוחות חזקות – הם רק חלק מהסכנות הנלוות לנהיגה

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מהו חימום תת רצפתי, מהן היתרונות ולמי זה מתאים החורף הישראלי אולי לא קר

גולף-איתי כהן

איתי כהן דור 3

הוא מסומן כדבר הגדול הבא בענף הגולף, הוא דור שלישי לשחקני גולף שצמחו באור

מבריטניה ישירות לישראל

רילוקיישן לישראל מבריטניה: חברת לוגיסטיקה הופכת את התהליך לקל ופשוט למרות שהשהות באנגליה במשך

מראש שיש חוזר ובענק

חברת אלוני משיקה את הטרנד בעולם העיצוב: אריחי גרניט פורצלן ענקיים במראה שיש בהשראת

מסיבה במועדון

מסיבת סמים ואלכוהול

המשטרה חשפה הלילה מסיבה רווית אלכוהול וסמים שאורגנה בשטח מפעל באזור התעשיה בבנימינה ורשמה

ניידות משטרה במחסום

מבצעי אכיפה בפרדס חנה

כחלק ממאמצי התפשטות הקורונה נמשכים מבצעי האכיפה כנגד הפרת תקנות הקורונה במרחב הציבורי, בימים

תמונה של חטיף משולשים

משולשים בשלושה טעמים

המותג Free  משיק לראשונה: חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים בלבד לנשנוש באריזות אישיות: “מושלשים” “מושלשים”

שריפה ביער

שבוע של גל שריפות

סיכום אירועי השריפות , תחנת כיבוי חדרה משעות הבוקר לוחמי האש של תחנת חדרה

ילד עם מסיכת קורונה וכפפות מביט מהחלון

חרדה ושמה קורונה

“הגל השני” של הקורונה חידד את העובדה כי הנגיף יישאר אתנו ככל הנראה, לעוד

הופכים חזון למציאות

הופכים חזון למציאות

ראש המועצה הגר פרי יגור : “הופכים חזון למציאות! מליאת המועצה דנה ואישרה נושאים

שתפו ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן