במהלך הפעילות נחשפו תלמידי שכבת י”ב בתיכון כרמים לסיפור חייהם הלא פשוט של השורדים, חלק מנקודת מבט אישית וחלק באמצעות ילדיהם של השורדים.
בית ספר כרמים אירח השבוע שורדי שואה מהמושבות שחלקו את סיפורם האישי ואת עדותם לתלמידי שכבת י”ב. במהלך הפעילות נחשפו תלמידי שכבת י”ב לסיפור חייהם הלא פשוט של השורדים, חלק מנקודת מבט אישית וחלק באמצעות ילדיהם של השורדים. הפעילות נערכה בחסות המחלקה לשירותים חברתיים ובשיתוף פעולה עם מיזם “נקודת מבט היסטורית”. המיזם עצמו הינו חלק מהתוכנית “באים לטוב”. תכנית, שנועדה לקידום התנדבויות של אזרחים ותיקים בקהילה המופעלת ע”י החברה למתנסים.
חנה גבצו, צילה לנציצקי, מרדכי אדלר, קרלוס הספלד, עמרם גשייט, צבי פישר ובתו מתוקה מחנאי, זלי הלפמן ומשה הלפמן, פתחו את ליבם ושיתפו את בני הנוער במה שחוו ועברו. בני הנוער שלקחו חלק במפגשים התרגשו, גילו התעניינות רבה בסיפורים, שאלו שאלות וכיבדו את המעמד. מנהלת אגף חק”ר, גלית אלרד, הוסיפה כי “זכות גדולה נפלה בחלקנו, שניתנה לנו ההזדמנות לחשוף את תלמידי כרמים ממקור ראשון לסיפורם מעורר ההשראה של שורדי השואה. כל פעילות המפגישה באופן ישיר בין תלמידי המושבות ושורדי השואה הינה בעלת ערך חינוכי רב ומשמעות רבה להבנת חוסנה של מדינת ישראל”.