הקבוצה החדרתית, שלא דומה לצל של עצמה, נמצאת במרחק שלוש נקודות מהקו האדום. גוברות קריאות האוהדים לפטר בתום העונה גם את אורן גולן
הפסדה של הפועל חדרה בתוצאה 2:1 להפועל חיפה הובילו לפיטוריו של המאמן מנחם קורצקי. דקות לאחר ההחלטה, הכריז המועדון על המחליפו – ניסו אביטן. עבור הפועל חדרה, הנמצאת מרחק שלוש נקודות בלבד מהקו האדום, שני המשחקים הנותרים הם ברמת להיות או לחדול. אביטן אימן את חדרה בין השנים 2017 – 2019.
אלא, שבקרב אוהדי הפועל חדרה וכן בקרב גורמים בכירים בקבוצה, מעבר לזעזוע שהיו צריכים לייצר בפיטורי קורצקי, מפנים רבים את האצבע המאשימה לכיוונו של היועץ המקצועי אורן גולן. בעונה שעברה נקלעה חדרה לקשיים תזרימיים, מה שחייב את הקבוצה לנקוט במספר צעדים כלכליים קשים. הקבוצה צמצמה הוצאות וניתן לומר, כי נפלה בבחירת תלכיד שחקני ההרכב. את האצבע המאשימה בעניין זה מפנים, כאמור, ליועץ המקצועי והאיש החזק בקבוצה אורן גולן. להערכת גורמים בכירים בקבוצה, המצב הנוכחי הוא קריטי. בשלב זה בידי הפועל חדרה לקבוע אם תרד ליגה או לא, כיוון שנותרו בידיה שני משחקים. במידה והקבוצה תפסיד ותרד ליגה, גוברות הערכות כי בקבוצה לא יצליחו לעצור את הדימום. במידה והקבוצה תישאר בליגה, ברור לכולם כי חייבים לבצע זעזוע מלא, הכולל פיטורים של בכירים בהנהלת הקבוצה.
דבר אחד בטוח, המתכונת בו הקבוצה הינה עירונית כשלה – זאת לאור התקצוב היחסית נמוך, המחסור באצטדיון ספורט עירוני העומד בקריטריונים של ליגת העל, ההוצאות הגבוהות בהשכרת אצטדיון עירוני מחוץ לעיר, והקושי המימוני להעמיד קבוצה עם סגל שחקנים הכולל ספסל עמוק.