לראשונה אחרי עשרות שנים נסללו מחדש שלושה רחובות במסגרת פרויקט הסדרת “סובב חקלאי”; פרי – יגור: מדובר בהשקעת ענק ברחובות, שלמעשה מעולם לא הוסדרה התשתית שלהם.
אחרי עשרות שנים של הזנחה יכולים תושבי הרחובות סיני, מוריה ונבו לנשום לרווחה ולומר ברכת “שהחייאנו”. בעבודה מהירה ומאומצת מצד מועצת פרדס חנה – כרכור, הסתיים שלב א’ בפרויקט הסדרת “סובב חקלאי”.
“אני נרגשת יחד עם תושבי השכונה על הסדרת התשתיות. למעשה, הן מעולם לא הוסדרו הרחובות הללו”, אמרה לעיתון העיר News ראש המועצה, הגר פרי – יגור. עוד הוסיפה, כי “בימים אלה אנחנו נמצאים בפתחו של שלב ב’ בפרויקט. בין השאר, הסדרת טיילת לאורך דרך הנדיב – מכיכר הצפירה ועד דרך הבנים בהשקעה של כשבעה מיליון שקלים. אנחנו מצמצמים פערים של שנים, ובמקרה הזה עשרות שנים”.
במסגרת שלב א’ ביצעה המועצה פיתוח תשתיות וסלילת רחובות סיני, מוריה וכן נבו. זאת, כאמור, בהשקעה של מיליוני שקלים. השבוע הסתיימה הסלילה ובימים הקרובים יבוצעו סימוני הכביש וכן שביל האופניים.
סלילת הרחובות הם, למעשה, חלק מפרויקט רחב היקף בשם “סובב חקלאי”. בחודשים הקרובים צפויה המועצה להיכנס לשלב הביצוע של חלקו השני של הפרויקט. שלב זה כולל טיילת לאורך דרך הנדיב, מכיכר הצפירה ועד למתחם הביג. טיילת מגוננת מפותחת עם שביל הליכה ואופניים, תאורה ופינות ישיבה לאורכה. מדובר בפרויקט שימשך על פני מספר חודשים ובהשקעה חסרת תקדים.
לאה שחל, תושבת רחוב מוריה, ציינה עם תחילת הפרויקט, כי “בגיל תשע וחצי הגעתי לגור ברחוב מוריה שבפרדס חנה. גרתי עם הורי ולאחר מכן התחתנתי והחלטתי להישאר כאן. מאז אנחנו מחכים לכביש, מזה 64 שנים. אני שמחה מאוד לראות את הפרויקט. הגיע הזמן שהרחוב שלנו יראה אחרת. בנימה אישית, אני מודה לראש המועצה על קידום הפרויקט ולמועצה על ההתחשבות בשמירת שני עצי דקל שנטע בני טרם גיוסו לצבא. המועצה שינתה את תוואי החניה ושימרה בכך את העצים”.