אלפי סלי מזון חולקו ערב החג בעיר חדרה ובאזור; פעילות תרבותית נרשמת במהלך חול המועד
אלפי סלי מזון חולקו לקראת חג הפסח בחדרה ובאזור – זאת במסגרת המיזם הארצי “חג שבע לילדים”, בראשות חתן פרס ישראל, הרב יצחק דוד גרוסמן. את המבצע הוביל, יחד עם מאות מתנדבים ומתנדבות, יו”ר מועצת העיר חדרה, חבר המועצה הרב בנצי נורדמן. במקביל, פעל הרב נורדמן, בין היתר, לארגון סדרי פסח ברחבי העיר ובשיתוף וניהול חב”ד חדרה, שיפור הנגישות לבתי הכנסת באמצעות הסדרת דרכי הגישה ופעילות תרבותית לפני החג ובמהלך חול המועד.
מבצע חלוקת אלפי סלי מזון עשירים ומגוונים לחג הפסח למשפחות מעוטות יכולת, בדגש על משפחות עם ילדים, התקיימה – כאמור – במסגרת המיזם “חג שבע” שיזם ומוביל הרב יצחק דוד גרוסמן, העומד בראש “מפעלות הרב גרוסמן”. לפעילות מבורכת זו שותפה בשגרה ובמועדי ישראל עמותת “מדעים ויהדות”, שהרב נורדמן עומד בראשה.
בלשכת הרב נורדמן ציינו, כי לקראת חג הפסח אורגנה חלוקה של כ-2,000 סלי מזון ומעל 2,000 ערכות מצה שמורה. במקביל חולקו ערכות של שלוש מצות שמורות לפסח לכוחות ההצלה והביטחון.
“המצב הכלכלי במשק קשה מאוד”, אמר הרב בן ציון נורדמן. “משפחות רבות נקלעו השנה לקשיים כלכליים והפכו לנזקקות. העובדה היא, שהשנה חלה עלייה של % 120 בבקשות המופנות ל”מגדל אור” ולעמותת “מדעים ויהדות” לסיוע במזון לקראת חג הפסח”