חברת הכנסת רות וסרמן – לנדה הגישה בקשה על-פי חוק חופש המידע לחשיפת העלויות הכרוכות בהקמת שדה תעופה במזרח חדרה – במידה והתכנית תאושר.
ח”כ רות וסרמן-לנדה (כחול לבן), החברה בוועדה לביטחון פנים ובוועדת מיזמי תשתיות לאומיים מיוחדים, פנתה לממונה על חופש המידע בות”ל (הוועדה לתשתיות לאומיות) בדרישה לקבל את העלויות הכרוכות בהקמת שדה תעופה חדש בחדרה ולחשוף אותן בפני הציבור.
לטענת חברת הכנסת לנדה, “אין היגיון כלכלי, סביבתי ובטיחותי להקים שדה תעופה חדש מהייסוד בחדרה – במיוחד כאשר ישנן חלופות אחרות קיימות. התנהלות משרד התחבורה בכל הנוגע להקמת שדה התעופה היא חסרת כל הגיון ומייצרת חוסר פרופורציה קיצוני בין התועלת אל מול הפגיעה הקשה באיכות החיים של מאות אלפי תושבים. קבלת מידע אודות עלות הפרויקט הוא הכרחי וטריוויאלי להערכת היתכנותו”.
עוד ציינה, כי בקשה לחופש המידע בנוגע לעלויות הכרוכות בפרויקט הוגשה מספר פעמים ולא נענתה. “עובדה זו לא עולה בקנה אחד עם חוק חופש המידע”.