דני ביטון, תושב אור עקיבא, אושפז בבית חולים הלל יפה במחלקת קורונה; ניסיונות הרופאים לייצב את מצבו עלו בתוהו.
דני ביטון (70), אביו של הזמר אייל גולן, הלך לעולמו במרכז רפואי הלל יפה בחדרה. מצבו הרפואי של ביטון, שאושפז לאחר שחש ברע בעקבות הקורונה, הדרדר. במשך שבוע ימים היה מורדם ומונשם. בלילה שבין שבת לראשון הלך לעולמו.
הלווייתו של ביטון תיערך היום (יום א’) בבית העלמין של אור עקיבא. דני ביטון ליווה במשך שנים ארוכות את בנו אייל גולן. לפני מספר שנים הורשע ביטון, זאת במסגרת עסקת טיעון, במספר עבירות מין שבוצעו בשלוש נשים (שתיים מהן היו נערות באותה עת. הפרשה זכתה לכינוי “משחקי חברה”. בעקבות פרשה זו ניתק אייל גולן את הקשר עם אביו. אחותו של אייל, מאיה גולן, רשמ בדף האינסטגרם שלה: “ברוך דיין האמת. ת.נ.צ.ב.ה. מועד הלוויה יעודכן בהמשך”. מאיה וצירפה את מודעת האבל ותייגה את אחיה אייל.
שמו של דני (דניאל) ביטון עלה לכותרות, כאמור, לפני מספר שנים בפרשת “משחקי חברה”. בהסדר הטיעון נכתב, כי ביטון הציג עצמו כאביו של הזמר אייל גולן והבטיח לצעירות הבטחות שווא – זאת מתוך רצון לנצל את הערצתן לבנו ורצונן להמצא בקרבתו. את המפגשים עם הנשים עשה במהלך תוכניות והופעות בהן השתתף גולן. במשטרה, באותה עת, ניקו כל חשד באשר למעורבותו של אייל גולן בפרשה ואף סגרו את החקירה בעניינו. האב ריצה שנתיים מאסר בפועל בגין עבירות מין אלה – אך בהמשך הורשע, שוב, במקרה אחר – כי הטריד מינית צעירה בת 20. על ביטון נגזר עונש של שלושה חודשים עבירות שירות.
- צילום משותף של דני ביטון ובנו אייל גולן – מתוך דף הפייסבוק של דני ביטון