בבסיס מושבות הברון של המשמר האזרחי ומשטרת ישראל פועלים כ-80 מתנדבות ומתנדבים תושבי בנימינה – גבעת עדה והשכנה פרדס חנה – כרכור
בטקס רב רושם, בו חולקו בין השאר דרגות למתנדבים ומתנדבות, נבחר בסיס מושבות הברון למצטיין המוביל במרחב חוף.
הבסיס מפעיל כיום כ-80 מתנדבים ומתנדבות, תושבי בנימינה – גבעת עדה וכן מהמושבה פרדס חנה – כרכור. על-פי נתוני המשטרה והמשמר האזרחי, מחזיק הבסיס בנתוני שיא – גם בהיבט ארצי. מעל 90% פעילות וכמות סיורים מעל המצופה. הפעולות עצמן מבוצעות בשיתוף פעולה מלא עם שתי המועצות והאוכלוסייה. קדמה לטקס עצמו, הדרכה למתנדבים ולמתנדבות, חדשים לצד ותיקים. בהמשך, חלוקת דרגות למתנדבים, גבלת תעודות הוקרה וכן חלוקת שי לכל המתנדבים.