• מצווארה רופא שיניים

בלש פרטי: גנב הלבבות

היא התאהבה בו עד מעל לראש ותוך שבועיים עברו להתגורר יחד; הנורות האדומות נדלקו, דווקא, אצל אבא שלה שלא האמין שיש דבר כזה גבר מושלם תפור על-פי מידות מדויקות... האמת, אחרי שנחשפה, הפתיעה גם אותו...

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב stumbleupon
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב reddit
שיתוף ב email
שיתוף ב print

היא התאהבה בו עד מעל לראש ותוך שבועיים עברו להתגורר יחד; הנורות האדומות נדלקו, דווקא, אצל אבא שלה שלא האמין שיש דבר כזה גבר מושלם תפור על-פי מידות מדויקות… האמת, אחרי שנחשפה, הפתיעה גם אותו…

יורם (שם בדוי) היה  בשנותה- 60 המאוחרות לחייו, פנסיונר חדש של חברת אוטובוסים ידועה, כל חייו היה נהג אוטובוס, לפני 3 שנים יצא לפנסיה, מאז “שיגע” באופן שיטתי את רעייתו, גננת ותיקה ופנסיונרית אף היא.

לבני הזוג הנחמדים הללו בת אחת, לירון, שנולדה לאחר המון שנים של טיפולי פוריות, גידלו אותה בכפפות של משי, חיתנו אותה ברוב פאר והדר ושמחו תמיד לשמור על 2 הנכדים התאומים בני ה- 6 שהביאו אושר גדול לעולמם, אבל לא כל-כך לעולמה.

לאחר הלידה, לפני 6 שנים סיפר לי יורם, לקתה לירון בתם “בדיכאון שלאחר לידה”, הדבר השפיע מאוד על חיי הזוגיות שלה עם בעלה. לירון טופלה בתרופות, חזרה לעצמה ואפילו לעבודתה כמרצה באוניברסיטת תל אביב, אבל… משהו בחיי הזוגיות שלה לא חזר לעצמו. הם לא חיו כתמול שלשום, יורם ורעייתו ראו את המצב , ניסו לעזור, אבל זה לא כל-כך הלך. לפני חצי שנה הם התגרשו, כך סיפר לי בצער יורם ומחה דמעות מעיניו.

הרגעתי את האיש הגדול עם הכרס הענקית, תוצר של יותר מ- 30 שנות ישיבה על כסא נהג אוטובוס, והתחלנו לדבר על הבעיה האמיתית שצצה עכשיו. “לירון הכירה מישהו לפני מספר חודשים, גבר בשנות הארבעים המוקדמות לחייו, מבוגר מלירון בכמעט ב- 10 שנים, נמוך, מקריח, שמן ומכוער”, אמר לי יורם.

“מהתחלה הוא לא נראה לי, אבל לך תגיד משהו לילדה שרק התגרשה ונשארה עם 2 ילדים בבית. כבר כעבור שבועיים עבר להתגורר בביתה, להשתמש ברכב שאני קניתי לה, ומיום ליום אני מגלה שהוא גם עושק את כספה”. “במה הוא עוסק?” שאלתי, “אין לי מושג, הוא טוען שהוא מתווך נדל”ן, אבל אני רואה שהוא לא יוצא מהנדל”ן של בתי גם כשהיא יוצאת לעבודה, הוא נשאר בבית. כשהיא מגיעה הוא לוקח את הרכב ונעלם. הוא נראה לי פרזיט גמור, אני לא מרוצה ממנו ואחד הדברים שרכשתי עם השנים כנהג אוטובוס היה לתהות על קנקנם של אלו שזה הרגע נכנסו לאוטובוס ועוד מעט ירדו. עם השנים למדה הבטן הגדולה שלי לזהות ‘חלאות’, (וכאן התחלפו הדמעות בחיוך גדול) ומאז אני מריח כאלו ותסלח לי, הוא מריח לי חלאה”.

“ניסית לדבר עם לירון?” שאלתי, “בטח, בטח” אמר לי, “אבל היא כל-כך מסונוורת שהגענו ל’פיצוץ’ גדול, היא כמעט לא מדברת, לא איתי ולא עם אמא שלה, וכל זה בגלל טיפוס שלא נראה לי, היא לא מבינה שהוא משתלט לה על החיים, בטלן ואין לה עתיד אתו. ואני, מה אני רוצה, רק עתיד טוב עבורה” אמר ושוב חזר לדמוע.

הבנתי שהמצב בביתם לא טוב. יש כרגע נתק עם בתם יחידתם והדבר אינו טוב בכלל. שאלתי אותו מה יגרום ללירון לכעוס מאוד על האדון החדש שנכנס לחייה והוא השיב באינסטינקט מהיר, “אם היא תגלה שהוא בוגד בה. לירון תמיד בזה לחברותיה שחיו עם בעלים בוגדים, תמיד הביעה כעס גדול על גברים בוגדים. למזלנו, היא התגרשו ללא סיפורי בגידות ולכן יחסיהם טובים גם היום. ולכן אני אצלך, אתה טוב בלתפוס בוגדים ובוגדות, נכון? אז תתפוס אותו בוגד בה” אמר ומחה דמעה.

סיכמנו כי אתחיל לעקוב אחריו כבר ביום פגישתנו, ידעתי שלירון חוזרת מעבודתה בשעות אחר הצהריים המוקדמות ואז האדון תופס ת’רכב ונעלם. לכן סיכמנו כי אמתין ליד הבית וברגע שהוא יקח את הרכב יהיה לו את הליווי שלי. לחצנו ידיים ונפרדנו כידידים. לא לפני שהעביר תמונה של הבחור שצולמה במסעדה שבוע קודם לכן. בשעה 16:00 המתנתי סמוך לביתה של לירון, וילה מפוארת. לירון הגיעה כעבור 10 דקות.
עברו 10 דקות נוספות בלבד והאדון “עוץ לי גוץ לי” נמוך, שמן, מקריח ומכוער, יצא מביתה, נכנס לרכבה ומתחיל בנסיעה.

התחנה הראשונה של האיש הייתה בפרבר בתל אביב. הוא החנה את הרכב בחזית בניין רכבת ונכנס לאחת הכניסות, שם נבלע באחת הדירות. בדיקה קטנה גילתה כי מדובר בבית הוריו, המתנתי, קבוצת ילדים התגודדה תוך דקות ליד רכבי, “בלש”, “בלש”, התחילו לצחוק ולצהול ביניהם, כשהתחילו להתערב אם אני פרטי או משטרתי הבנתי שזה הזמן לנתק מגע. תוך דקות נעלמתי והתמקמתי ביציאה מהשכונה. עברו 40 דקות והוא יצא. יצאתי אחריו, עכשיו התחנה הייתה מסעדה במרכז תל אביב, שם פגש 2 חבר’ה שלא הייתי קונה מהם רכב משומש. השלושה הזמינו פרגיות ואני הצטרפתי לשיפוד פרגית וחומוס בשולחן מאחריהם.

כיוונתי את המצלמה הסמויה ונתתי למיקרופון הרגיש שלה לעבוד, החבר’ה לא עשו מאמץ מיוחד לדבר בלחש , מה שנתן לי להבין בשעה וחצי כי הוא והצמד מתכננים פריצה לבית שיש מידע עליו, ויש מפתח ויש הכל ו… הבית של לירון, וואי, וואי, וואי, אמרתי לעצמי.
הוא פשוט נותן מידע לצמד על הבית שבו הוא מתגורר כרגע.
השלושה תכננו לדפוק מכה על התכשיטים והכל ולהתחלק שווה בשווה… הייתי בשוק מוחלט כשנפרדו. צילמתי את פניהם היטב, ידעתי כי מתישהו יצטרכו את התיעוד הזה.

משם נסע לאזור רמת גן, נסעתי אחריו, במהלך כל הנסיעה הייתי נרגש מאוד, חושב מה אעשה, מה אעשה?… כשהחנה את הרכב בסמוך לבניין משרדים ישן באזור הבורסה ברמת גן, חשבתי שהוא מתכוון להיכנס למכון ליווי, אבל… טעיתי, האיש פשוט נכנס לחנות סגורה , עליה היה כתוב: “בינגו” פוקר” והקיצור מכונות לבעלי “השכלה גבוהה”. וואלה, הבחור תכשיט, תכשיט, אמרתי לעצמי וצילמתי אותו נכנס… עברה שעה נוספת, כבר החשיך, הוא יצא מהחנות למשחקים והלך ברגל, צעדתי אחריו תוך כדי שאני מכוון את המצלמה הסמוייה, “העוץ לי גוץ לי” הלך לאט ובניחותא והופ ירד לחניון רכבים. נתתי לו דקותיים וירדתי, הספקתי לראות את הדלת של “בננה ביץ” נטרקת, כך היה כתוב על הדלת הצבועה צהוב אדום. בדקתי שוב שהמצלמה עובדת טוב ונכנסתי פנימה, זה היה לובי עם המון נרות. 3 נשים כמעט עירומות הסתובבו על עקבים, אחת ניגשה אלי ואמרה לי במבטא כבד, “מלא או חלקי?” בלעתי רוק… לפתע ראיתי אותו מחזיק מגבת בידו וצועד פנימה, “אחי, מה אתה אומר, מלא או חלקי?” שאלתי באילתור של רגע, “מלא, מלא” השיב לי השמן וקרץ לי עם חיוך. “מלא” אמרתי וכיוונתי את המצלמה, “לך תתקלח” אמרה החטובה והגישה לי מגבת. התקדמתי לכיוון המקלחת כשראיתי אותו מתפשט, כיוונתי אליו את המצלמה הסמויה.
כאן כרגיל עובר הגבל למחיר שעת המעקב שאני גובה, אמרתי שאני מתחרט ויצאתי. חזרתי לרכב, מזיע, עכשיו היה לי תיק סגור עליו, הרבה מעבר למה שציפה יורם.

עופר חזר לסיגל כעבור שעתיים לערך, הבנתי עם מי יש לנו עסק וחזרתי לביתי. התקלחתי ונכנסתי לישון.

למחרת טלפנתי לירום, “בוא אלי ב- 14:00” אמרתי, עד אז אכין את הכל, “מה כבר יש הוכחות?” שאל, “יש, יש” עניתי וחשבתי איך יגיב כשישמע ויראה שחתנו לעתיד מתכנן “מכה” על הבית של הבת שלו ונכדיו.

בפגישה הראיתי ליורם ורעייתו שהצטרפה אליו את מאורעות יום האתמול. הם היו בהלם מוחלט. יורם היה נסער מאוד, במהלך הפגישה טלפן לאחיו, שמסתבר היה קצין משטרה, וסיפר לו על המידע שהבאתי בעניין הפריצה. האח הרגיע אותו והבטיח שיטפל בזה לאחר שיראה את החומק.

קרוב לשלוש שעות ישבתי איתם, עד שהלכו. כעבור שבוע יורם התקשר, “תודה, תודה” אמר, “רציתי להודות לך”, “נו, מה היה” שאלתי, “היא העיפה אותו מהבית” אמר לי, “ובעניין הפריצה?” שאלתי, “אה! אחי תפס אותו באותו יום שזרקה אותו וסגר איתו שהוא השומר של הבית של לירון ואם תהיה פריצה הוא יעצר”

לסיפורים נוספים של הבלש הפרטי

הכותב, איתי כהן, משמש כמנכ”ל חברת החקירות “תירם – מידע וחקירות”. השמות בסיפור זה בדויים וחלק מהפרטים האישיים שונו למניעת זיהוי. לקבלת ייעוץ מידי ודיסקרטי צלצלו 09-8851855

צילום: אילוסטרציה פיקסביי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב stumbleupon
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב reddit
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד כותרות

ספורט

נדלן

רכילות

תרבות ופנאי

עסקים

לייף סטייל

בריאות

בלש פרטי: החיים דבש

הוא עובד בחברת תחבורה, רעייתו עובדת בחנות. החיים שלו היו דבש, עד לפני כחודש

חוק ומשפט

מתכון: פאייה בשר

פאייה בשר היא אחת המנות המנחמות הטובות והאהובות. אם תוסיפו למנה נתחי חזה עוף

אוכל

שופ דיל

שריי בן עמרם

מאמרים נוספים

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מהו חימום תת רצפתי, מהן היתרונות ולמי זה מתאים החורף הישראלי אולי לא קר

גולף-איתי כהן

איתי כהן דור 3

הוא מסומן כדבר הגדול הבא בענף הגולף, הוא דור שלישי לשחקני גולף שצמחו באור

מבריטניה ישירות לישראל

רילוקיישן לישראל מבריטניה: חברת לוגיסטיקה הופכת את התהליך לקל ופשוט למרות שהשהות באנגליה במשך

מראש שיש חוזר ובענק

חברת אלוני משיקה את הטרנד בעולם העיצוב: אריחי גרניט פורצלן ענקיים במראה שיש בהשראת

מסיבה במועדון

מסיבת סמים ואלכוהול

המשטרה חשפה הלילה מסיבה רווית אלכוהול וסמים שאורגנה בשטח מפעל באזור התעשיה בבנימינה ורשמה

ניידות משטרה במחסום

מבצעי אכיפה בפרדס חנה

כחלק ממאמצי התפשטות הקורונה נמשכים מבצעי האכיפה כנגד הפרת תקנות הקורונה במרחב הציבורי, בימים

תמונה של חטיף משולשים

משולשים בשלושה טעמים

המותג Free  משיק לראשונה: חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים בלבד לנשנוש באריזות אישיות: “מושלשים” “מושלשים”

שריפה ביער

שבוע של גל שריפות

סיכום אירועי השריפות , תחנת כיבוי חדרה משעות הבוקר לוחמי האש של תחנת חדרה

ילד עם מסיכת קורונה וכפפות מביט מהחלון

חרדה ושמה קורונה

“הגל השני” של הקורונה חידד את העובדה כי הנגיף יישאר אתנו ככל הנראה, לעוד

הופכים חזון למציאות

הופכים חזון למציאות

ראש המועצה הגר פרי יגור : “הופכים חזון למציאות! מליאת המועצה דנה ואישרה נושאים

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב stumbleupon
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב reddit
שיתוף ב email
שיתוף ב print