מכתב האישום עולה, כי הנאשם נכנס לבניין השליך את רימון ההלם בסמוך למאבטח שהיה במקום. הסיבה לטענת המשטרה: כעסו על יחס ההסתדרות הציונית ליהודי פקיעין
כתב אישום הוגש נגד א’ (שם מלא שמור במערכת), תושב חדרה המנהל את נחלת משפחתו ביישוב פקיעין. מכתב האישום עולה, כי הנאשם השליך רימון הלם לעבר בניין ההסתדרות הציונית – זאת על רקע פועלה של ההסתדרות הציונית ביישוב.
על-פי כתב האישום, בתחילת חודש אפריל נכנס הנאשם לבניין ההסתדרות הציונית בתל אביב. לאחר כעשר דקות בהן הסתובב במקום, השליך את הרימון בלובי הבניין. בעקבות התפוצצות הרימון, נזקק המאבטח ששהה במקום לטיפול רפואי. ללובי הבניין עצמו נגרמו נזקים קלים
הפרשה נחקרה בתחנת לב תל אביב, שעצרה את הנאשם. בשבוע שעבר הוגש נגד החשוד כתב אישום בבית המשפט המחוזי בתל אביב. לחשוד מיוחסות עבירות של היזק בחומר נפץ, תקיפה הגורמת חבלה של ממש ונשיאת נשק שלא כדין.
על-פי הפרקליטות, הנאשם תועד במצלמות האבטחה. עוד הדגישו, כי החשוד ציין לאורך חקירתו כי המניע למעשה אינו לאומני או פלילי. בעמוד הפייסבוק שלו איתרו השוטרים פוסט, בו נכתב בין היתר, כי “… ההסתדרות הציונית עושה סלקציה ליהודי פקיעין”. לנאשם, בשנות השישים לחייו, שש הרשעות קודמות – לרבות עבירות אלימות שונות והחזקת נשק.