כמיטב המסורת גם השנה עיריית חדרה מפרסמת את נתוני מערכת החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים (בתקווה שלא תהיה שביתה)
בשנת הלימודים הקרובה יחלו את הלימודים במערכת החינוך בחדרה (מגיל 3 עד כתה י”ב) 23,882 תלמידים ותלמידות. מתוכם: 5,200 תלמידים בגני הילדים. בנוסף, 10,380 תלמידים בבתי ספר יסודיים, 3,830 תלמידים בחטיבות הביניים, 4,080 תלמידים בתיכונים. לזה יש להוסיף 370 תלמידים בחינוך המיוחד וכן 22 תלמידים בקידום נוער.
על-פי עיריית חדרה יפעלו בשנת הלימודים 199 גני ילדים. לצד גני ילדים רגילים, גני ילדים מכילים, מקדמי הכלה, דמוקרטיים ומונטסוריים. מתוכם, 109 גנים ממלכתיים, 60 גנים ממלכתיים דתיים, ממלכתיים חרדים ומוכר שאינו רשמי. בנוסף, 28 גני חינוך מיוחד.
חדרה צמחה משמעותית גם בהיקף ומספר בתי הספר. השנה יפעלו 53 בתי ספר. על-פי החלוקה: 30 בתי ספר יסודיים (ממלכתיים, ממלכתי-דת וחרדי. הם יזינו 18 חטיבות ביניים ותיכונים וכן חמישה בתי ספר לחינוך מיוחד.
עד כמה חדרה מתפתחת ניתן לראות בנתון הבא. בשנת הלימודים הקרובה יפעלו תשעה גנים חדשים, וכן שני בתי ספר חדשים (קרית חינוך נבון ובית הספר לב המכיל). השנה היא גם שנת שיא בהיקף שיפוצי הקיץ בעיר: 15 בתי ספר ו-70 גני ילדים עברו שיפוצים בהשקעה של כ-21 מיליון ₪. אלה היו שיפוצי עומק, בטיחות, חידוש סביבת הלימוד, חצרות, הכשרת כתות ונראות.
חדרה, כך מתברר, היא גם בין הערים המובילות בישראל בפדגוגיה ייחודית ומגוונת. בחדרה מוסדות חינוך על בסיס שיטת מונטסורי (בית ספר השחף וגן מונטסורי בגבעת אולגה). חדרה היא בין הערים הראשונות בישראל עם בתי ספר דמוקרטיים (בית הספר הדמוקרטי בברנדס ובית הספר הדמוקרטי גבעול בגבעת אולגה). לחדרה בית ספר המתמקד במשחק (בית ספר המשחק בשכונת הפארק ושני גנים משחקים). בחדרה גם בית ספר מכיל (בית ספר המכיל לב וארבעה גני ילדים מכילים) – זאת בנוסף לתשעה גנים חדשים מקדמי הכלה.