חנה גיטל יריש, שעלתה ארצה לפני כשלושה חודשים כשהיא בחודש שישי להריונה, ילדה את בנה ה-14 בזמן שיא. בתוך יומיים שוחררה
לחדר מיון יולדות של המרכז הרפואי הלל יפה הגיעה השבוע חנה גיטל ייריש. חנה, אישה בת 40, עולה חדשה מאוקראינה, הגיעה כשהיא בשבוע 38 להריונה. ייריש עלתה ארצה לפני כשלושה חודשים בעקבות המלחמה באוקראינה. איתה עלו בעלה דימיטרי ו- 13 ילדיהם. כשעלתה לארץ הייתה בחודש השישי להריונה.
חנה גיטל הגיעה לבית החולים עם פתיחה מלאה והוכנסה במהירות לחדר הלידה. נעמי כהן, מיילדת בחדר לידה, קיבלה אותה. זו הייתה בהחלט לידה מהירה: תוך 15 דקות ילדה גיטל תינוק בריא במשקל 3.998 ק”ג. לאחר הלידה התאשפזה במחלקת יולדות כאשר לאורך כל האשפוז זכתה ייריש לליווי צמוד.בפרט מאולגה ל.ב, אחות במחלקת יולדות. אולגה, שעלתה לארץ מאוקראינה לפני כ- 30 שנה, מסייעת מאז תחילת המלחמה לעולים ופליטים מאוקראינה בכל מה שנחוץ. בין אם בסיוע רפואי ובין אם במזון וביגוד.
“לעלות לארץ עם כל המשפחה מבלי לדעת את השפה ומה עתיד לקרות זה דבר מפחיד ומבלבל. היה לי חשוב לתת לחנה גיטל את התמיכה המלאה, העזרה וכל מה שדרוש”, ציינה אולגה. כעבור יומיים, בליווי בעלה, שוחררה חנה גיטל לביתה עם התינוק החדש.