להקת שלווה, משחק כדורגל בהשתתפות הפועל חדרה, פעילויות של תנועות הנוער ומופע מרגש של ילדים על הרצף – זאת במסגרת היום הבינלאומי לעידוד המודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות
החל מיום חמישי (1.12.22) ובמשך שבוע תציין עיריית חדרה את שבוע המודעות הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות. את המיזם מוביל, כמדי שנה, אגף הרווחה והשירותים החברתיים.
במסגרת השבוע ייערכו ברחבי העיר שורה ארוכה של פעילויות ואירועים. כל האירועים נועדו לטובת העלאת המודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות. בפעילויות עצמן ייקחו חלק אגף החינוך, פנאי העיר חדרה, אגף אתו”ס וגופים נוספים.
בנוסף, ביום חמישי הקרוב תאיר עיריית חדרה את בית העירייה בצבע בסגול במסגרת המיזם הארצי “לילה סגול”. המיזם קורא לשלב מעל 1.5 מיליון אנשים עם מוגבלויות בקהילה, בתעסוקה ובחברה הישראלית.
האירוע המרכזי ייערך, כאמור, ביום חמישי. הוא יתקיים בשעה 19:30 באולם רנה שני. במסגרתו תופיע להקת שלווה.עלות הכרטיסים, אותם ניתן לרכוש דרך אתר עיריית חדרה, מסובסדים ועומדים על 30 ש”ח בלבד.
בשני הקרוב (5.12) ייערך באולם הספורט צפרירים הפנינג ספורט “שווים במגרש”. במסגרת זו יתקיימו מספר משחקי כדורגל. נבחרות הצעירים והבוגרים של “דיור גל” ישחקו נגד נבחרת האומנים של ישראל. בטורניר ישתתפו גם קבוצות ילדי הפועל חדרה ובוגרי הפועל חדרה. הכניסה לאירוע חופשית.
ואילו ביום רביעי הבא (7.12), בשעה 20:00, ייערך במרכז הפנאי רעים בשכונת נווה חיים, מפגש עם אפרת שגיא. אפרת, אמא לילד על הרצף, תספר את סיפורה. הכניסה ללא תשלום.
ביום חמישי (8.12), יתקיים באולם רנה שני (19:00) המופע שינעל את השבוע. את המופע, “יש לי חלום”, יעלו ילדי מועדונית אור במרכז הפנאי בית אליעזר. גם במקרה זה יימכרו כרטיסים במחיר סמלי בסך של 30 ₪ בלבד באתר פנאי העיר חדרה.
מעיריית חדרה הוסיפו, כי תנועות הנוער בעיר תקיימנה פעילויות לאורך כל השבוע בסניפים עצמם וכן במסגרת “שישי ערכי” בבתי הספר היסודיים.
“חוסנה של חברה נמדד ביחסה לכל אדם באשר הוא. מחובתנו לקדם את ערכי השוויון והסובלנות”, ציין מ”מ ראה”ע בפועל ניר בן חיים. “בעיריית חדרה מערך רחב ומקצועי שנותן מענה ותמיכה לאוכלוסיות המיוחדות ולבני משפחותיהם. ביוזמתו של סגני, שלמה בוזגלו, הקמנו לראשונה ועדה ייעודית לטיפול באוכלוסייה עם צרכים מיוחדים. אני קורא לכל תושבי העיר לקחת חלק במיזם החשוב”.
- בתמונה: נבחרת דיור גל במשחק שנערך אשתקד. צילום ארכיון עיריית חדרה.