שוטר השיטור העירוני של אור עקיבא קפץ למי הנחל והוציא את נהג הרכב השוקע מרכבו; היחידה לחילוצים מיוחדים של כיבוי אש שללה מציאת לכודים ונפגעים נוספים
כוחות כיבוי אש, משטרה, השיטור העירוני של אור עקיבא ופראמדיקים של מד”א הוזעקו אתמול (שני) בשעות הערב לחלץ נוסעים מרכב אשר נפל לנחל עדה, סמוך למתקן חברת חשמל בצומת אור עקיבא.
בעת נפילתו לנחל התהפך הרכב והיה קושי באיתורו. כוחות המשטרה והכיבוי ביצעו סריקות בנחל לאיתור הרכב. נמסר, כי היה חשש כבד לחיי הנוסעים ברכב והופעל איתור טכנולוגי על מנת לאתר את הרכב במהירות.
בשיטור העירוני באור עקיבא סיפרו, כי האדם שנפל עם רכבו לא ידע לומר את מיקום הרכב. כשאותר הרכב קפץ אחד השוטרים למים ושחה לרכב, שהחל לשקוע.
השוטר חילץ את נהג הרכב והעלה אותו לגג הרכב, עד להגעת היחידה לחילוצים מיוחדים של כיבוי אש.
לאחר שחולץ ביצעו לוחמי האש סריקות נוספות עד מנת לשלול לכודים ונפגעים נוספים בנחל. עקב מפלס המים הגבוה בנחל עדה הוזעקו צוללנים מיחידת להבה, אשר שללו הימצאות לכודים או נפגעים נוספים.
מכיבוי אש נמסר, כי “מחקירה ראשונית מדובר באדם אשר ככל הנראה איבד שליטה להתדרדר לנחל, שוטר שהיה בקרבת מקום שחה אליו ושניהם התמקמו על גג הרכב עד הגעת כוחות הכיבוי”.
פראמדיקים של מד”א העניקו לנהג הרכב, תושב אור עקיבא בן 52, טיפול ראשוני ולאחר מכן פינו אותו למרכז הרפואי “הלל יפה” בחדרה, כשהוא סובל מהיפותרמיה קלה.
תמונה-האזור בו נפל הרכב לנחל עדה
צילום-חטיבת דוברות המשטרה