עיריית חדרה התגייסה למען לוחם צד”ל, אשר נקלע למצב כלכלי קשה ופונה מהדירה אותה השכיר; העירייה תממן ללוחם שלושה חודשי שכירות
קציני ולוחמי צד”ל, אשר נמלטו מלבנון לישראל לאחר נסיגת צה”ל, מצאו עצמם לרוב בחוסר כל וללא פתרונות דיור. אחד מהם הוא לוחם צד”ל לשעבר, אשר מתגורר בחדרה בדירה שכורה, אולם לא הצליח לעמוד בתשלומי שכר הדירה.
עקב כך פונה הלוחם מביתו יחד עם שלושת ילדיו. ברגישות רבה התגייסה עיריית חדרה, באמצעות מחלקת הרווחה, לסייע לאיש במצוקתו והוחלט לממן לו את שלושת החודשים הראשונים בדירה הבאה אותה ישכיר.
בתוך כך יצאו בשבוע שעבר חברי התארגנות “צדק לצד”ל” להפגנה מול משרד הביטחון, על מנת לטענתם לתקן את העוול שנעשה ללוחמי צד”ל ולאפשר להם לקבל דיור הולם וזכויות המגיעות להם. קבוצת “צדק לצד”ל” נאבקת מזה שנים רבות עבור לוחמי צד”ל, אשר נאלצו להימלט כפליטים לישראל עם נסיגת צה”ל מלבנון בשנת 2000. כידוע לוחמי צד”ל – צבא דרום לבנון, פעלו ביחד עם לוחמי צה”ל בדרום לבנון ולאחר הנסיגה מלבנון מצאו את עצמם חסרי כל.
בין המפגינים חבר הכנסת לשעבר והאלוף במיל, אייל בן ראובן וכן קציני צה”ל נוספים, אשר קראו לדאוג ללוחמי צד”ל לזכויות שוות וכן לפתרונות דיור הולמים.
תמונה-מפגינים למען לוחמי צד”ל
צילום-באדיבות קבוצת צדק לצד”ל