ניסיונות הידברות בין הנהלת מועצת פרדס חנה-כרכור לבין ועד העובדים, במבוי סתום; בהסתדרות שוקלים המשך צעדים
באישור ההסתדרות הוכרז בשבועות האחרונים סכסוך עבודה בין ועד עובדי מועצת פרדס חנה-כרכור לבין הנהלת המועצה. ניסיונות להגיע לפשרה ולסיים את סכסוך העבודה, במבוי סתום. גיבוי מלא מצד ההסתדרות במרחב חדרה לעובדי המועצה.
לויו”ר ועד העובדים, יהודה וקנין ולחברי ועד העובדים טענות קשות, לכאורה, נגד הנהלת מועצת פרדס חנה-כרכור. בין השאר נטען אודות התנהגות מזלזלת ופוגענית כלפי ועד העובדים. במקרים מסויימים, כך נטען, המועצה הוציאה מכתבים שהוכנסו לתיקיהם האישיים של עובדים – מבלי שיידעה את ועד העובדים.
לטענת הועד, הדבר נעשה ללא בירור: “הדברים נעשים במחשכים, תוך התעלמות מוחלטת מנציגות העובדים וממעמדה”.
בנוסף, טוענים בוועד העובדים, כי מועצת פרדס חנה-כרכור העסיקה עובדי קבלן חיצוניים, במגוון תחומים במועצה – תוך עקיפת יחסי העבודה הקיבוציים ותוך פגיעה בכוחם הארגוני של העובדים. כמו כן טוען הוועד, כי ההנהלה לא מקדמת עובדים ותיקים באמצעות מכרזיים פנימיים.
זאת ועוד ועד העובדים טען, כי ישנן טעויות חוזרות בשכר העובדים ודרש מהמועצה להסדיר את הנושא.
לפני כשבועיים התקיימה פגישה בין הצדדים, בה הוחלט שהנהלת המועצה תגיב לדרישות ועד העובדים תוך שבוע. מהוועד נמסר, כי ביום חמישי האחרון התקבלה תגובת המועצה. לטענת ועד העובדים, הנהלת המועצה לא נענתה לדרישות ועד העובדים – דבר שאינו מקדם לקראת פתרון.
יו”ר ועד העובדים, יהודה וקנין, מסר בתגובה, כי “הבקשה לסכסוך הראשון היתה לפני כעשרה חודשים. בהתערבותו של ניר בן חיים, יו”ר ההסתדרות במרחב, התקיימה פגישת גישור. לצערנו, הדרישות שלנו לא נענו”. “…למרות זאת, ועד העובדים התחשב במצב הקשה שפקד את המדינה, עקב מגיפת הקורונה, וגילה אורך רוח לאורך כל הדרך. אולם, הנהלת המועצה לא נענתה לדרישות ונאלצנו להכריז על סכסוך עבודה. נפגשנו עם בן חיים וצוותו. בגיבוי ההסתדרות, אנחנו שוקלים החרפת צעדים לאור ההתנהלות”.
ניר בן חיים, יו”ר ההסתדרות במרחב חדרה, מסר בתגובה למערכת העיר – News, כי “מזה כעשרה חודשים אנחנו מנסים להגיע להבנות עם ההנהלה החדשה והגענו למבוי סתום. לכן, הכרזנו על סכסוך עבודה. נקבעה פגישת גישור וגם בפגישה הזו. עדיין לא קיבלנו תשובות המספקות את ועד העובדים בנושא זכויות העובדים. לכן, אנחנו נותנים עוד הזדמנות. במידה וזה לא יצלח, לא מנוס מצעדים ארגוניים. מכאן אנחנו קוראים להנהלת המועצה לשוב להידברות ולתת תשובות ענייניות בנושא העובדים”.
ממועצת פרדס חנה-כרכור נמסר בתגובה, כי “המועצה פועלת ע”פ החוק ולא מנהלת משא מתן עם ועד העובדים בתקשורת”.