מעל ל- 9,785 מתושבי העיר ביצעו בדיקות קורונה במהלך חצי השנה האחרונה ומאז פרוץ במגפה בישראל. מתוכם 419 נמצאו חיוביים. נכון להיום ישנם 146 חולים פעילים ו- 271 מחלימים.
הטיפול בחולים המאומתים במחוז מובל על ידי חמ”ל ייעודי המהווה יחידת אשפוז בקהילה . החמל הוקם לפני כחצי שנה ונותן מענה רפואי, סיעודי ומינהלי למטופלים שחלו בקורונה ולצרכים שלהם בממשק מול משרד הבריאות, פיקוד העורף ובתי החולים. צוותים המורכבים ממטפלים בהנהלת המחוז והמרפאות נותנים מענה רפואי ורצף טיפולי מלא.
נכון להיום ישנם 146 חולים פעילים שהם מטופלי כללית בחדרה: · 101 ממטופלי כללית מאושפזים כעת בביתם ומקבלים ליווי צמוד באמצעות צוותי המרפאות והחמ”ל של מחוז שרון שומרון של כללית. · 8 מאושפזים במסגרת המלוניות ומלווים אף הם על ידי צוותי כללית מחוז שרון שומרון . · 9 מאושפזים כעת בבית החולים. 271 · כבר החלימו.
![דיגום בדיקת קורונה בחדרה](https://citynews.co.il/wp-content/uploads/2020/09/IMG-20200607-WA0111-min-300x208.jpg)
ד”ר רועי ורונה, מנהל חמ”ל קורונה של מחוז שרון שומרון של כללית: “חמ”ל הקורונה המחוזי נותן מענה לכל מי שנמצא חיובי ומדי יום בשבוע/שבועות אחרונים אנו מטפלים במעל 150 חולים מאומתים חדשים ביום. החמ”ל מופעל על ידי צוות רב תחומי של רופאים/ת, אחים/ת וצוות אדמיניסטרטיבי. אנו זמינים 7 ימים בשבוע ועוקבים אחר מצבם של כל החולים, בדגש על אלה שמתמודדים עם המחלה בביתם. אחיות החמ”ל מבצעות שיחות יומיות לחולים ובודקות מולם מה מצבם ואת כל המדדים החשובים. נוצר קשר אישי מיוחד בין הצוות לבין החולים ואנו מתרגשים כל פעם מחדש כאשר החולים שאנו מלווים לאורך זמן, מחלימים.
ד”ר ארז ליבל, מומחה ברפואת משפחה ומנהל מחוז שרון שומרון של כללית: “יש לנו מספר גדול של מטופלים בעיר חדרה שכן כללית אמונה על בריאותם של 54% מהתושבים. המטרה שלנו היא לאתר תחלואה בשלב מוקדם ולתת מענה למטופלים, בדגש על החולים בביתם. שירותי האון ליין של כללית הם מהמתקדמים בארץ ולכן מתאפשר לנו לתת מענה איכותי גם מרחוק ובצורה היעילה ביותר. אנו עורכים לתת טיפול ומעקב אחר החולים החדשים ונערכים לתגבר את מערך הטיפול והבדיקות ככל שהמספרים עולים ברמה הארצית והמקומית תוך שיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות, עיריות ומועצות מקומיות. אני שב וקורא לכל הציבור להקפיד על שמירה על הכללים של עטית מסכה, שמירת מרחק והקפדה על בידוד במידת הצורך ומאחל לכולם שנה טובה ובעיקר בריאה.