• צוות מרפאת שיניים דר עלאא סלטי
המוזיאון הישראלי לרפואה ומדע שהוקם בטכנודע שבחדרה בהשקעה של כ 30 מיליון שקלים, הוא היחיד בתחומו בארץ ובעולם. בקרוב הוא ייפתח לציבור הרחב.

מוזיאון הרפואה הראשון בישראל יפתח  במתחם טכנודע חדרה

המוזיאון הישראלי לרפואה ומדע שהוקם בטכנודע שבחדרה בהשקעה של כ 30 מיליון שקלים, הוא היחיד בתחומו בארץ ובעולם. בקרוב הוא ייפתח לציבור הרחב

המוזיאון הישראלי לרפואה ומדע שהוקם במתחם טכנודע חדרה בהשקעה של כ 30 מיליון שקלים, הוא היחיד בתחומו בארץ ובעולם. בקרוב הוא ייפתח לציבור הרחב.

אחרי שנים של תכנון וביצוע, בעוד כשבועיים ייפתח במתחם טכנודע – חדרה מוזיאון הרפואה הראשון בישראל. המוזיאון משתרע על פני 1200 מ”ר וכולל כ-120 מיצגים, אשר תוכננו בטכנודע ונבנו עבורו במיוחד בגרמניה. מדובר במוזיאון פורץ דרך, חדשני. למעשה, היחיד בעולם בו הקהל מוזמן להיחשף לפלאי הרפואה, התקדמותה והישגיה המדהימים בטכנולוגיה ומדע.

“פתיחת מוזיאון הרפואה, היא אירוע משמעותי עבור תושבי מדינת ישראל בכלל ועבור תושבי העיר חדרה בפרט”, ציין ראה”ע חדרה והוסיף, כי  “מדובר במרכז מדעי, חווייתי וייחודי לכל המשפחה. זהו המוזיאון היחיד מסוגו בארץ ובעולם. הוא מתכתב עם החזון העירוני למיצוב חדרה כמוקד שוקק של פעילות פנאי עשירה ואיכותית. למוזיאון הרפואה תהיה תרומה משמעותית נוספת, תרומה חינוכית, שבמרכזה,  טיפוח חשיבה מדעית בקרב ילדים ונוער”.

ייחודו של המוזיאון למדע ורפואה במתחם טכנודע – חדרה, הנו שהוא מבוסס על השילוב שבין מדע, רפואה וטכנולוגיה. המוזיאון, שייפתח את שעריו לקהל הרחב במהלך חודש יולי הקרוב, נפתח תחת הקונספט “קפיצה לתוך גוף האדם”. הוא נותן הצצה נדירה וחווייתית, הישר לתוך מבנה גוף האדם ותפקודו. זאת בדגש על לימודי אנטומיה, פיזיולוגיה של גוף האדם וחולשותיו, פתולוגיות והטיפול בהן. למעשה, המבקרים יהפכו  להיות רופאים ליום אחד. במוזיאון ייחשף המבקר לשיטות טיפול טכנולוגיות מתקדמות. כל זאת באמצעים חזותיים ואינטראקטיביים, המספקים למבקר חוויה ולמידה מעמיקה המיועדת לטווח גילאים ואוכלוסיות רחבות.

במוזיאון הרפואה יוצגו שש תערוכות.  גנטיקה, חיידקים ווירוסים, הלב, הריאות והמוח, ותערוכת “הידעת ש…”. תערוכה הכוללת שאלות מעניינות על גוף האדם. אמצעי המחשה אלה יציגו  למבקר תובנות חדשות בנושא גוף האדם ותפקודו, במצב בריא ובעת מחלה.  במוזיאון מיצגים תלת מימדים גדולים, כך שהמבקרים יוכלו לסייר בתוך לב ענק. לחוות חוויה אור קולית מרהיבה ואף יחשפו למודל מוח ענק ועוד.

בעוד כשבועיים ייפתח בטכנודע שבחדרה מוזיאון הרפואה הראשון בישראל. המוזיאון משתרע על פני 1200 מ”ר וכולל כ-120 מיצגים

שאיפת מנהלי המוזיאון היא להפוך אותו ליותר ממוזיאון, שיהווה מקום עלייה לרגל בסטנדרט בינלאומי. השאיפה היא לספק מקום שיעניק הצצה נדירה לעולם תוכן ייחודי, מעורר מחשבה וגירוי. זאת תוך כדי הקניית ידע ומיומנויות רפואיות. מנכ”ל טכנודע – חדרה, ד”ר גדי מדור, מוסיף כי “חברה בריאה העוסקת ברפואה. היא מצליחה להשפיע באופן משמעותי על אזרחיה. זאת לעומת מדינות שלא שמות במרכז את נושא הרפואה ונוחלות כישלונות רבים. ניתן לראות זאת במהלך ניהול המשבר העולמי. מערכות בריאות, חזקות ויעילות התמודדו בהצלחה מול משבר הקורונה”.

“כמוסד ש-30 שנה דוגל בעשייה חברתית בתחומי מדע וטכנולוגיה, הייתה זו היחידה לסימולציה רפואית ע”ש ראב”ד, שחיברה אותנו מבחינה ערכית, לעולם של רפואה. כשחשבנו על האתגר הבא לילדי ישראל, החלטנו לחזק את דור העתיד. זאת על מנת שיובילו את עולם הרפואה העתידי. אנו נרגשים להשיק את מוזיאון הרפואה הראשון בעולם, שמוקדש כולו לרפואה. להערכתנו, המוזיאון יהפוך לשם דבר בעולם ולאתר עלייה לרגל לתיירות פנים וכן תיירות חוץ”.

טכנודע – חדרה כולל גם מתחמים ייחודיים נוספים, המאפשרים לצוות המקצועי להמחיש את נפלאות המדע ברמה אקדמית גבוהה. בין המתחמים: מצפה כוכבים בו מוצב הטלסקופ הגדול בארץ הפתוח לקהל.  הטלסקופ ממוחשב בעל מאגר נתונים של 64,000 עצמים ברקיע. בנוסף, פלנטריום המהווה הדמיה של כיפת השמיים. יחידה לסימולציה רפואית, הכוללת ציוד רפואי מתקדם כסימולטור לידה וסימולטורים נוספים. פארק מדע חיצוני בו מיצגים ענקיים הממחישים תופעות מדעיות טכנולוגיות. במקום גם מרכז ח.ץ- היחידה לחינוך צעיר, עם מוצגי ענק המשולבים בסביבות למידה אטרקטיביות. 12 מעבדות מדעים חדישות ועוד. מתחמים אלה, מאפשרים לטכנודע חדרה, להוות את אחד המרכזים המובילים בישראל, מבחינת עבודה חינוכית, חברתית, מדעית, בצורה האיכותית והמשמעותית ביותר למען ילדי ישראל”.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את הפוסט!

עוד כותרות

ספורט

נדלן

רכילות

תרבות ופנאי

מנעול על מערכת סייבר

מתקפת סייבר מדומה

מבוא למבדקי חדירה במערך הסייבר – penetration test בעולם בו איומים דיגיטליים מתפתחים כל

עסקים

לייף סטייל

ד"ר דורון יצחקי בבדיקת עיניים. צילום: דוברות הלל יפה

שמרו על עיניכם לפסח

ד”ר דורון יצחקי מהמרכז הרפואי הלל יפה נותן טיפים לשמירה על העיניים מפגיעה בנקיונות

בריאות

חוק ומשפט

אוכל

שופ דיל

מאמרים נוספים

קומפרסור לרכב

קומפרסור לרכב

המדריך לרכישת קומפרסור לרכב להשגת כוח לצמיגים ושליטה ברכב אם אתם מחפשים ציוד ואביזרים

מסדרון שטוף -תשלום לועד בית

תשלום ועד בית

איך אפשר לייעל את התהליך של גביית ועד בית אין ספק כי אחד מהתפקידים

נהיגה בחורף

זהירות! נהיגה בחורף

ראות מוגבלת, כבישים רטובים וחלקים ורוחות חזקות – הם רק חלק מהסכנות הנלוות לנהיגה

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מהו חימום תת רצפתי, מהן היתרונות ולמי זה מתאים החורף הישראלי אולי לא קר

גולף-איתי כהן

איתי כהן דור 3

הוא מסומן כדבר הגדול הבא בענף הגולף, הוא דור שלישי לשחקני גולף שצמחו באור

מבריטניה ישירות לישראל

רילוקיישן לישראל מבריטניה: חברת לוגיסטיקה הופכת את התהליך לקל ופשוט למרות שהשהות באנגליה במשך

מראש שיש חוזר ובענק

חברת אלוני משיקה את הטרנד בעולם העיצוב: אריחי גרניט פורצלן ענקיים במראה שיש בהשראת

מסיבה במועדון

מסיבת סמים ואלכוהול

המשטרה חשפה הלילה מסיבה רווית אלכוהול וסמים שאורגנה בשטח מפעל באזור התעשיה בבנימינה ורשמה

ניידות משטרה במחסום

מבצעי אכיפה בפרדס חנה

כחלק ממאמצי התפשטות הקורונה נמשכים מבצעי האכיפה כנגד הפרת תקנות הקורונה במרחב הציבורי, בימים

תמונה של חטיף משולשים

משולשים בשלושה טעמים

המותג Free  משיק לראשונה: חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים בלבד לנשנוש באריזות אישיות: “מושלשים” “מושלשים”

שריפה ביער

שבוע של גל שריפות

סיכום אירועי השריפות , תחנת כיבוי חדרה משעות הבוקר לוחמי האש של תחנת חדרה

ילד עם מסיכת קורונה וכפפות מביט מהחלון

חרדה ושמה קורונה

“הגל השני” של הקורונה חידד את העובדה כי הנגיף יישאר אתנו ככל הנראה, לעוד

הופכים חזון למציאות

הופכים חזון למציאות

ראש המועצה הגר פרי יגור : “הופכים חזון למציאות! מליאת המועצה דנה ואישרה נושאים

שתפו ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן