בטקס הצטיינות בהתנדבות לתלמידי מחוז חיפה לזכר אלעד ריבן ז”ל זכה גם איתמר לוי מבנימינה, תלמיד בית הספר “כרמים”
איתמר לוי מבנימינה, מדריך קורסי הדרכה בצופים, מלווה וחונך תלמידים בעלי צרכים מיוחדים מבית הספר “הרים” בגבעת עדה, מוביל קבוצת כושר וחוסן בקהילה, מנהיג ומוביל בבית הספר ועוד ועוד, זכה בהצטיינות בהתנדבות בטקס שהתקיים לזכר אלעד ריבן ז”ל, אשר שירת כצופה ים מתנדב בכיבוי אש וניספה באסון הכרמל בעת מילוי תפקידו.
בתי ספר והרשויות השונות המליצו על תלמידים בולטים ומתוך 60 המלצות נבחרו המצטיינים לטקס, תלמידים מעוררי השראה שמצאו דרכים רבות ומקוריות לתת לחברה.
איתמר לוי בחר בסיום הטקס לפרגן לחבריו ומסר: “בהתחלה הופתעתי שדווקא אני זכיתי, כי כל מה שעשיתי היה ביחד עם עוד כל כך הרבה בני נוער בבנימינה-גבעת עדה שתורמים המון ולא הייתי יכול לעשות את כל מה שאני עושה בלעדיהם”.
איתי ויסברג ראש המועצה, מסר, כי “במהלך הטקס שנערך בזום היה חשוב לי לכתוב לאיתמר שאנחנו גאים בו ומברכים אותו על הזכייה אולם גם להזכיר כי פעילותו בקרב הנוער בעל הצרכים המיוחדים מבית ספר “הרים” היא חשובה ומיוחדת עבורי”.
“אני מאמין שלא פחות מהעובדה שתלמידי “הרים” נתרמו מפעילותו של איתמר וחבריו גם התורמים נתרמו. אחד מהערכים המובילים שלנו בתכנית החינוך “חינוך בדרך שלנו” היא קבלת השונה על כל מובניו. בחירה בתרומה בבית ספר הרים של איתמר היא בלי משים חיזוק מחמיא מאוד לערך הזה שהצבנו. ברכות לאיתמר, לבית ספר “כרמים” בו לומד איתמר, לתנועת הצופים ולאגף חק”ר במועצה המאפשרים לנוער איכותי להתבטא דרך התנדבות”.
מוניק וקנין, מנהלת אגף חק”ר במועצה, סיפרה: “איתמר נער ערכי ומרגש. עשייתו למען הזולת ורגישותו לבעלי צרכים מיוחדים ראויים לכל שבח. תרומתו הפרטנית והקהילתית עצומה וסוחפת. גאה באיתמר על היוזמה וההובלה ההתנדבותית. איתמר יקר אתה דוגמה לחברת מופת”.
מנהל המחוז, ד”ר סער הראל, אמר: “מסורת זו של הענקת פרס על שם אלעד לנוער מתנדב היא ביטוי לרצון שלנו לעודד
את בני הנוער להתנדבות. בין הזוכים ניתן למנות תלמידים שפעלו ללא לאות לקידומה של הערבות הדדית בחברה הישראלית”.
הטקס נערך במעמד ד”ר סער הראל, מנהל המחוז, הגב’ עינב שוורץ מנהלת מנהל חברה ונוער וד”ר צביה ריבן אמו של אלעד ז”ל.