• מצווארה רופא שיניים
  • מבצעים של מחשבים
יעקב זיגדון

לא חושש מאתגרים

המאבק העירוני בנגיף הקורונה מעסיק רבות את מנכ” ל עיריית חדרה, יעקב זיגדון, אבל לא רק: על תכניות הפיתוח העתידיות, טענות הסוחרים, מה הוא באמת חושב על עובדי העירייה וגם על מדיניות ראה”ע בחינוך

המאבק העירוני בנגיף הקורונה מעסיק רבות את מנכ”ל עיריית חדרה, יעקב זיגדון, אבל לא רק: על תכניות הפיתוח העתידיות, טענות הסוחרים, מה הוא באמת חושב על עובדי העירייה וגם על מדיניות ראה”ע בחינוך

יעקב זיגדון, מנכ”ל עיריית חדרה, עובד סביב השעון. מצד אחד התמודדות עירונית בשיתוף פיקוד העורף מול נגיף הקורונה, מצד שני יישום המדיניות העירונית הלכה למעשה – כשברקע ממשלה שלא אישרה תקציב מדינה למעלה משנתיים – מה שמשליך ישירות על הרשויות המקומיות.

חדרה מוגדרת כעת עיר כתומה. משטרת חדרה מדווחת, כמעט בכל יום על דו”חות שניתנו למפרי דו”חות. מה הסטטוס כרגע?

“אכן, חדרה נכנסה לסגר כשהיא מוגדרת כתומה. זו קביעה שבועית ולא קביעה יומית. המדד השבועי נקבע על בסיס “הרמזור”. יש לכך משמעות רבה באשר להשלכותיו על הציבור. אנחנו פועלים כל העת לשמור על חדרה עיר ירוקה. אנחנו בהחלט בדרך לשם. בין השאר, בזכות העובדה שמרבית תושבי חדרה מקפידים על ההנחיות. גם בעניין החיסונים, ההיענות של התושבים היא אדירה”.

בהיבט העירוני, עד כמה יש משמעות לצבע שנקבע במדד הרמזור?

“מדובר על משמעות רבה מאוד. כאשר רשות הופכת לכתומה ומשם לאדומה, כדי להוריד את התחלואה יש לבצע שורה של פעולות. למשל, סגירת הפארקים, הגברת האכיפה בעיר ובשכונות. אכיפה המבוצעת במשותף על-ידי משטרת חדרה ומערך הפיקוח העירוני. זאת לצד תגבור מערך ההסברה. זאת ללא קשר לסגר, שבוודאי יסייע למניעת התקהלות וכינוסים של תושבים. חשוב להבין, שלא קל להחליט החלטות קיצוניות ולהטיל אותם על הציבור. הדבר נעשה אחרי התלבטויות רבות ואין סוף חשיבה וניתוח נתונים. ראש העיר, צביקה גנדלמן, מוביל ומעודכן בכל פרט ופרט. לכולנו ברור, שהנגיף יישאר איתנו עוד חודשים רבים, ולכן חובה על כולנו להיות עם יד על הדופק ולתת מענה מיידי. לשמחתי, הציבור ברובו מקבל את זה בהבנה ואף משתף פעולה”.

אחד הנושאים המעסיקים את הציבור הוא המשך פיתוח העיר וחיזוק מערך החינוך. מה מתוכנן?

“יש לנו לא מעט תכניות פיתוח עירוניות בעלות של כ 220- מיליון שקל. ראש העיר קבע, כי שנת 2021 תהיה שנת החינוך, כאשר הרבה דגש יהיה על החינוך. המטרה שהציב גנדלמן היא להיות הכי טובים ולזכות בפרס החינוך הארצי. יש קצב בינוי מואץ בתחום החינוך, החל מבתי ספר וכלה במרכז לוגיסטי לגיל הרך ועוד היד נטויה. הכל מתחיל ונגמר בניהול נכון של העיר. אנחנו, מבחינה פיננסית, נחשבים כעיר איתנה – זו השנה השישית ברציפות. אין לנו חובות ואנחנו שומרים על איזון – מבלי לפגוע ברמת השירותים”.

“יעד נוסף שהוצב הוא שיפור מתמיד באיכות וביעילות השירות לתושב. תפיסת העולם שלנו היא, שהעירייה באה לשרת את התושבים. תמיד יש מה לשפר ולכן גם בחרנו חברה חיצונית שתסייע לנו להבין איך. עיקר ההתמקדות היא בממשק בין המוקד העירוני לאגף שפ”ע בתחום פניות הציבור. 70% בקירוב מסך הפניות למוקד, מטבע הדברים, הם בתחום השפ”ע. עובדי האגף עושים עבודה מעולה. בקיץ, בחורף, בסערות ובחמסינים. המטרה שלנו היא להמשיך בהליך לשיפור השירות”.

בהיבט העסקי, ללא קשר לטלטלה שחווים סוחרים ועצמאים בעקבות הקורונה, ביקורת רבה יש מצד סוחרי העיר על המרחב העסקי – למשל – רחוב הנשיא.

“עיריית חדרה משקיעה משאבים רבים כדי לשפר ולקדם את המרקם העסקי בחדרה. ברחוב הנשיא, למשל, תשקיע עיריית חדרה מעל ארבעה מיליון שקלים לשדרוגו. הדגש שנקבע הוא שיפור חוויית השיטוט ברחוב. חלק מההליך כולל שדרוג נתיבים לתחבורה ציבורית, שיפור הנראות בצורה דרמטית, שיפור הכניסה מכביש 4 ועוד. ההשקעה החזותית תוביל הגדלת נפח תנועת האנשים ברחוב, מה שישפיע באופן ישיר על סוחרי הרחוב. בהיבט מצוקת החנייה, אנו מקדמים תכנית לקביעת מקטעים של חניות אקספרס עד חצי שעה – זאת במטרה לאפשר לתושבים המעוניינים לבצע קניות מהירות, להחנות את רכבם לזמן קצר. גם גישה זו תסייע להגברת נפח התנועה ברחוב”.

נושא הקמת אצטדיון כדורגל בחדרה מעסיק את חובבי הספורט. האם חדרה לא ראויה למגרש כדורגל מכובד ומכבד?

“הקמת אצטדיון כדורגל זה לא עניין של מה בכך. בהנחיית ראה”ע הוקמה מנהלת אצטדיון והיא תוקצבה בסך של שמונה מלש”ח. התקציב נועד להכנת תב”ע שתאפשר לתכנן אצטדיון. המטרה שהוצבה היא להגיע לרמה של תכנון לקראת ביצוע. עלות הקמת אצטדיון מוערכת בסכום של כ 300 מיליון שקלים. הקמת אצטדיון מצריכה סלילת דרכי הגעה, תשתיות חשמל, תשתיות טלפונים ועוד. לצערי, הרשויות המקומיות בסביבה לא מוכנות, בשלב זה, להירתם לבניית אצטדיון אזורי.

יוחסו לך התבטאויות קשות נגד המחלקה המשפטית של העירייה – התבטאויות אותן הכחשת. מהו יחסך לעובדי העירייה בכלל ולעובדי המחלקה המשפטית בפרט?

“כפי שאמרתי אז ואני חוזר על-כך גם היום. מעולם לא אמרתי את המילים שיוחסו לי. זה לא סגנוני. אני מעריך ומוקיר את כלל עובדי עיריית חדרה, שעושים את עבודתם בצורה המקצועית והמיטבית. מטבע הדברים, לעתים, ישנן דעות שונות המועלות בשיח ובצורה מכבדת. הערכתי למחלקה המשפטית של העירייה היא מלאה. הראיה היא שראש העיר וכמובן אני, לא נבצע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שתפו את הפוסט!

עוד כותרות

ספורט

נדלן

שי גולדן: לא זז מכאן

העיתונאי שי גולדן מאמין שמזמן "מדורת השבט" שאמורה לאחד את כל הישראלים איבדה מגובה

רכילות

תרבות ופנאי

עסקים

זוג אנשים יושבים בגקוזי

ג'קוזי בבית פרטי

על מה חשוב להקפיד כשמוסיפים ג'קוזי לבית פרטי? ג'קוזי משדרג את איכות החיים באופן

לייף סטייל

בריאות

חוק ומשפט

אוכל

שופ דיל

מאמרים נוספים

נהיגה בחורף

זהירות! נהיגה בחורף

ראות מוגבלת, כבישים רטובים וחלקים ורוחות חזקות – הם רק חלק מהסכנות הנלוות לנהיגה

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מהו חימום תת רצפתי, מהן היתרונות ולמי זה מתאים החורף הישראלי אולי לא קר

גולף-איתי כהן

איתי כהן דור 3

הוא מסומן כדבר הגדול הבא בענף הגולף, הוא דור שלישי לשחקני גולף שצמחו באור

מבריטניה ישירות לישראל

רילוקיישן לישראל מבריטניה: חברת לוגיסטיקה הופכת את התהליך לקל ופשוט למרות שהשהות באנגליה במשך

מראש שיש חוזר ובענק

חברת אלוני משיקה את הטרנד בעולם העיצוב: אריחי גרניט פורצלן ענקיים במראה שיש בהשראת

מסיבה במועדון

מסיבת סמים ואלכוהול

המשטרה חשפה הלילה מסיבה רווית אלכוהול וסמים שאורגנה בשטח מפעל באזור התעשיה בבנימינה ורשמה

ניידות משטרה במחסום

מבצעי אכיפה בפרדס חנה

כחלק ממאמצי התפשטות הקורונה נמשכים מבצעי האכיפה כנגד הפרת תקנות הקורונה במרחב הציבורי, בימים

תמונה של חטיף משולשים

משולשים בשלושה טעמים

המותג Free  משיק לראשונה: חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים בלבד לנשנוש באריזות אישיות: "מושלשים" "מושלשים"

שריפה ביער

שבוע של גל שריפות

סיכום אירועי השריפות , תחנת כיבוי חדרה משעות הבוקר לוחמי האש של תחנת חדרה

ילד עם מסיכת קורונה וכפפות מביט מהחלון

חרדה ושמה קורונה

"הגל השני" של הקורונה חידד את העובדה כי הנגיף יישאר אתנו ככל הנראה, לעוד

הופכים חזון למציאות

הופכים חזון למציאות

ראש המועצה הגר פרי יגור : "הופכים חזון למציאות! מליאת המועצה דנה ואישרה נושאים

שתפו ברשתות החברתיות