מנתוני עמותת אור ירוק עולה, כי שמונה רחובות בחדרה צויינו כרחובות אדומים ומסוכנים; עיריית חדרה: דוח שגוי
שמונה רחובות בחדרה – השלום, צה”ל, הגיבורים, משמר הגבול, תרנ”א, שד’ רוטשילד, שמעוני דוד והפרדס, צויינו בדוח של עמותת אור ירוק כרחובות אדומים ומסוכנים. הדוח מתייחס לתאונות דרכים בשנים 2017-2019.
מעמותת אור ירוק נמסר, כי הדוח הוכן על בסיס נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. כמו כן ניתוח הנתונים מתייחס למספר הנפגעים מתאונות דרכים ברחובות בכל רחבי המדינה בשלוש שנים (2017-2019). ניתוח הנתונים כולל רק רחובות שבהם אירעו לפחות שלוש תאונות דרכים בשנת 2019.
בשנים הללו נפגעו ברחובות אלה 134 תושבים, מהם 11 קשה והשאל קל.
עוד עולה מנתוני עמותת אור ירוק, כי ברחוב השלום נפגעו 41 תושבים, מהם שניים קשה, ברחוב צה”ל נפגעו 27 תושבים באורח קל, ברחוב הגיבורים נפגעו 20 תושבים מהם ארבעה באורח קשה.
בנוסף משמר הגבול נפגעו 14 תושבים באורח קל, ברחוב תרנ”א נפגעו תשעה תושבים קל, בשד’ רוטשילד נפגעו 8 תושבים, מהם אחד באורח קשה, ברחוב שמעוני דוד נפגעו שמונה תושבים מהם שניים קשה וברחוב הפרדס נפגעו שבעה תושבים מהם שניים באורח קשה.
מנכ”ל עמותת אור ירוק, ארז קיטה, פנה לראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, על מנת להסב את תשומת לבו לרחובות האדומים והמסוכנים בעיר, שיש לטפל בהם כדי למנוע את הנפגע הבא.
בפנייתו ציין קיטה: “אני פונה אליך בבקשה, כי תפעל לשיפור הבטיחות באותם רחובות “אדומים” מרובי נפגעים. אני סמוך ובטוח, כי חיי אדם עומדים לנגד עיניך ועמותת אור ירוק המקדמת את המאבק להצלת חיי אדם בכבישים עומדת לרשותך בכל עת ונכונה לכל סיוע אפשרי”.
מעיריית חדרה נמסר, כי “נתוני עמותת “אור ירוק” באשר לסטטיסטיקה של תאונות הדרכים אינם נכונים. עיריית חדרה
מסתמכת על נתוני הרלב”ד (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים) יחידת המדען הראשי, אשר מנתח את תאונות הדרכים בחדרה באופן מעמיק ומפורט וללא שיקולים זרים אחרים, ונתוניו נמוכים משמעותית מהנתונים שהוצגו על-ידי “אור ירוק”.
“יצוין גם כי מדובר על מספר הנפגעים, וכי בכל תאונת דרכים סביר שיהיה יותר מנפגע אחד, לפיכך מספר תאונות הדרכים נמוך אף יותר”.
“בנוסף, אם עמותת “אור ירוק” בחרה להציג את הרחובות המסוכנים ביותר בעיר, אשר בחלק גדול מהם התרחשה תאונת דרכים אחת בשנה, מצבנו טוב, בעיקר לנוכח העובדה שהיו אפס הרוגים במהלך 3 שנים ברחובות אלה”.
“נוסף לאמור, עיריית חדרה לא מחכה לדוח שגוי כזה או אחר של “אור ירוק” אלא פועלת כל השנה בכל התחומים במטרה למנוע את תאונת הדרכים הבאה. כך גם פעלה בכל רחוב ורחוב שהזכירה העמותה”.
“עיריית חדרה פועלת רבות לצמצום תאונות הדרכים בעיר על-פי ניתוח אמיתי ומדויק של תאונות הדרכים, אשר לפיו בונים את תכנית העבודה, מתקצבים אותה, פועלים על-פיה, ושמחים להדגיש כי מזה שנים לא מתים בחדרה מתאונות דרכים”.
תמונת אילוסטרציה