בימים אלה הסתיימו עבודות השיפוץ והאבזור מחדש של מרכז המשפחה בזכרון יעקב. זאת בהשקעה של 250 אלף שקלים.
עם סיום עבודות שיפוץ שלב א, נחנך בשבוע שעבר, המרכז המחודש של המחלקה לשירותים חברתיים. האירוע נערך במתכונת מצומצמת ובהתאם להנחיות התו הסגול.
ממועצת זכרון יעקב נמסר, כי במבנה המחודש השקיעה המועצה 250 אלף שקל לשיפוץ ואבזור המבנה. המרכז החדיש מונגש באופן מלא למוגבלי ניידות, כולל ארבע קליניקות אינטימיות, מטבחון וחדר קבוצות חדש. חידוש המרכז כלל גם ריהוט, והצטיידות של משחקים חומרי יצירה והתאמות לעבודה ייחודית עם ילדים ומבוגרים כאחד. המרכז לטיפול במשפחה שבשכונת נווה שרת, מעניק שרותי ייעוץ וטיפול לאנשים, בני זוג ומשפחות במגוון תחומים, ביניהם: קונפליקטים בזוגיות, הולדת ילד ראשון, נכות במשפחה, הדרכה הורית, התבגרות ועוד.
בנוסף נמסר, כי המרכז מעניק שירות לכלל תושבי זכרון יעקב והסביבה, כאשר לתושבי זכרון יעקב השירות הנו מסובסד בהתאם לקריטריונים. התפיסה המקצועית המנחה את המטפלים הינה אינטגרטיבית ומשלבת גישות טיפוליות שונות. אנשי הצוות הינם עובדים סוציאליים שהתמחותם טיפול זוגי ומשפחתי.
באירוע השתתפו זיו דשא, ראש מועצה; אבי הוסמן, גזבר המועצה; ד”ר אורלי דביר, מנהלת המחלקה, צוות המחלקה וצוות המטפלות והמטפלים של התחנה.
זיו דשא, ראש המועצה, אשר התקין את המזוזה במשכן המחודש מסר: “המשפחה היא הנדבך הגרעיני החשוב ביותר בקהילה שלנו, היא מהווה את התשתית ליצירת חברה בריאה ואיתנה. שיפוץ ואבזור מבנה המרכז הוא נדבך חשוב נוסף, מתוך מדיניות המועצה להשקעת משאבים לטיפוח הדור הצעיר וחיזוק המשפחות. אני מבקש להודות למחלקה לשירותים חברתיים, מח’ הנדסה, מח’ גזברות ותפעול על שיתוף פעולה מיטבי למען תושבי המושבה”.
ד”ר אורלי דביר, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, הוסיפה: “חנכנו את המרכז למשפחה החדש והפכנו אותו לנעים יותר ומאיר פנים מבחינה עיצובית, כאשר המבנה המשופץ מאפשר עבודה דיסקרטית, לרווחת התושבים. התקופה הנוכחית מאתגרת מבחינה רגשית, כך שלמרכז למשפחה, ישנה חשיבות קהילתית בשגרה ובוודאי גם בחירום. אנו מזמינים את תושבי המושבה לפנות אלינו לייעוץ בכל נושא המעסיק אותם בתחום המשפחה אתם לא צריכים לעבור את זה לבד. מתן סיוע מקצועי, הדרכה וייעוץ זוגי, הורי ומשפחתי עשוי לסייע רבות בשיפור איכות חייכם, חיזוק חיי הזוגיות והמשפחה בין אם האתגר הוא בקרב מתבגרים או גיל הרך”.
בתמונה-חניכת מרכז המשפחה המחודש
צילום באדיבות מועצת זכרון יעקב