כשחסידיו צובאים על מקום המצאו של הרב ברלנד, פונה הבוקר הרב לבית חולים הלל יפה בחדרה, לאחר שחש ברע; מועצת זכרון יעקב דורשת להעבירו למעצר בית מחוץ ליישוב
פרקליטות מחוז ירושלים הגישה אתמול (ראשון) בקשה לבית המשפט להורות על שינוי מקום מעצרו של הרב אליעזר ברלנד, אשר שהה בדירת מסתור בזכרון יעקב. בתוך כך פנתה מועצת זכרון יעקב פנתה לפרקליטות המדינה בדרישה להרחיק אותו מהיישוב.
הבקשה להרחקתו של הרב ברלנד מהמושבה, השקטה והפסטורלית, באה בעקבות עימותים שאירעו בין תושבי המקום לבין עשרות מחסידיו, אשר גילו את דירת המסתור בה שהה הרב ברלנד במעצר בית.
הבוקר (שני) פונה הרב ברלנד לבית חולים “הלל יפה” בחדרה לאחר שחש ברע. חסידיו שצבאו על דירת המסתור, רצו לאמבולנס, חסמו את דרכו ולא אפשרו לו לנסוע דקות ארוכות. חלקם אף עמדו על האמבולנס בעת שהחל בנסיעה.
למערכת העיר News נודע, כי הרב ברלנד אושפז להשגחה בבית החולים ושוטרים הוצבו לשמירה עליו.
הרב אליעזר ברלנד, ראש ישיבת “שובו בנים”, החשוד ב-16 פרשיות מרמה ועושק, שוחרר לפני כחודשיים למעצר בית. עד לאחרונה שהה הרב ברלנד בדירת מסתור בזכרון יעקב. אולם לפני מספר שבועות התברר, כי חסידיו גילו שדירת המסתור.
מאז היוודע מקום הימצאו של הרב ברלנד, לפני שבועות ספורים, החלו חסידיו להגיע למקום. העימות עם תושבי המקום היה בלתי נמנע, כאשר ביום שישי האחרון-ערב שביעי של פסח, הגיעו עשרות מחסידיו של הרב ברלנד למקום בו שהה ואף פלשו למתחמים הסמוכים לדירה בה שהה.
תושבת המקום סיפרה בפוסט בפייסבוק, כי חסידי הרב ברלנד הגיעו לשכונת רמת צבי בזכרון יעקב לפני כחודש ומאז לדבריה, הם פלשו למרחב הפרטי של התושבים ולא רק למרחבים הציבוריים. עוד לדבריה הם עשו את צרכיהם במדרגות בניינים, עלו על גגות בניינים סמוכים למקום המצאו של הרב ואף סכנו את עצמם לא פעם, כאשר טיפסו על גג של בניין, שמתבצעות בו עבודות תמ”א.
בנוסף סיפרה, כי מדובר בשכונת מעורבת, שתושביה, חילוניים ודתיים חיים בשלום לאורך כל השנים, אולם לא ניתן להתעלם מחסידיו של הרב ברלנד, אשר פוגעים בשכונה השלווה, מפריעים ומפרים את שגרת החיים.
כאמור בעקבות “פלישתם” החלו עימותים בינם לבין תושבי המקום, זאת לאחר שאנשי ברלנד חסמו את הרחוב השקט בדרך כלל. במספר פעמים אף נדרשה התערבות המשטרה, אשר מנעה התפרצות אלימה.
שניים מחסידיו אף עוכבו לחקירה, לאחר שנכנסו לבית סמוך לדירה בה שהה. אחד התושבים סיפר, כי החסידים עלו על כסאות מעבר לגדר הבית, התפללו וביקשו לראות את הרב. החסידים חסמו, לא פעם, את הרחוב, עשו צרכיהם ובנו אוהלים בשכונה.
מהמשטרה נמסר, כי המשטרה עיכבה לחקירה 2 חשודים לאחר שע”פ החשד השיגו גבול בזכרון יעקב וסירבו להזדהות.
המשטרה הגיעה לפני זמן קצר לבניין בזכרון יעקב לאחר קבלת דיווח על 2 חשודים אשר נכנסו לבניין וסירבו להתפנות מהמקום.
כוחות משטרה שהגיעו למקום ביקשו לרשום דו”ח לחשודים ולאחר שסירבו להזדהות עוכבו לתחנת המשטרה בזכרון יעקב לצורך זיהוי.
בתמונה-חסידיו של הרב ברלנד בעת פינויו לבית חולים
צילום-מרשתות חברתיות עפ”י חוק זכויות יוצרים 23א’