מגיש ההצעה, חבר מועצת העיר חדרה יניב דרי: “מגיע גם לילדים הסובלים מאלרגיות המסכנות את חייהם, לשחק בבטחה ללא חשש לחייהם”
בתחילת החודש הבא יעלה חבר מועצת העיר חדרה, עו”ד יניב דרי, הצעה לסדר. בהצעה לסדר מבקש חבר המועצה דרי לסמן לפחות חמישה גני משחקים מבין עשרות גני המשחקים הפזורים בכל רחבי העיר. גני משחקים אשר ישמשו גם ילדים אלרגנים. “כידוע לכל, ילדים רבים סובלים מאלרגיות שונות למזונות מסוימים. בין השא לבוטנים, אגוזים, ביצים, שומשום, חלב ועוד. אלרגנים אלה מסכנים את חייהם במקרה של מגע”, מסביר דרי.
“במספר ערים ברחבי הארץ החלו בסימון גני משחקים מסוימים. בגנים אלה הציבור מתבקש לא להכניס דברי מזון. זאת, כדי לאפשר לאותם ילדים הסובלים מאלרגיה מסכנת חיים, לשחק בגן המשחקים בבטחה. אני מבקש ממועצת העיר לאשר הגדרה של חמישה גני ילדים לפחות, בכל העיר. את גני המשחקים האלה נגדיר כגני משחק המתחשבים בילדים אלרגניים. משמעות הדבר היא, כי באותם גני משחק יתבקש הציבור להימנע מהכנסת מזון אל שטח גני המשחקים, כדי לא לסכן את חייהם של אותם ילדים שסובלים מאלרגיות”. לדברי חבר המועצה דרי, במידה והצעתו לסדר תתקבל, הוא מציע כי בנוסף לשלטים בכל אותם גני משחקים, תקיים עיריית חדרה מסע הסברה לציבור הרחב.