הגננת ושלוש המטפלות בפעוטון באור עקיבא, שנעצרו לפני שבועיים ושוחררו בתנאים מגבילים, מכחישות את החשדות נגדן; במשטרת חדרה ממשיכים לבדוק את סרטוני האבטחה.
פעוטון “הראל” באור עקיבא, הוא הפעוטון בו לפי החשד התבצעה לכאורה התעללות בילדים. כך התיר לפרסם ביום שלישי בית המשפט. בית המשפט אף התיר לפרסם את שמותיהן של החשודות, אשר מכחישות מכל וכל החשדות נגדן. החשודות הן בעלת הפעוטון אלה חנוכייב, וכן שלוש המטפלות סבטלנה שאולוב, רחל חנוכייב וניקי יסמאלוב. שאולוב.
ארבע החשודות נעצרו לחקירה לפני כשבועיים על-ידי שוטרי תחנת חדרה. שופט בית המשפט בחדרה הורה לשחררן בתנאים מגבילים. לפני כשבוע אישר בית המשפט להסיר את צו איסור הפרסום הגורף על שם הפעוטון ושמות החשודות. עם זאת, ההחלטה עוכבה כדי לאפשר לצדדים להגיש ערר לבית המשפט המחוזי בחיפה. ביום שלישי, כאמור, אישרר המחוזי את החלטת בית משפט שלום בחדרה להסיר את צו איסור הפרסום.
הפרשה נחשפה בעקבות תלונה שהגישה אחת האמהות לילד בפעוטון במשטרת חדרה. האם סיפרה במשטרה, כי בנה בן שנתיים וארבעה חודשים סיפר לה שהוא חווה לכאורה אלימות בפעוטון. לטענת האם, הילד חזר עם סימני פציעה ליד עינו. בעקבות זאת שתלה האם מכשיר הקלטה בבגדיו ושלחה אותו לגן. על-פי החשד, לכאורה, עובדות הפעוטון נהגו באלימות מילולית ופיזית בילדים. עוד עולה מתלונת האם, כי מה שחיזק את הערכתה כי בנה סובל לכאורה מהתעללות בפעוטון, היא התנהגותו. בין השאר, הילד התעורר בלילה כשהוא מבועת וצורח את שמות המטפלות, שהוא מציין במפורש כי הן הרביצו לו, לכאורה, וכן סימנים שהיו על גופו במספר מקרים בהם חזר מהגן.
התלונה הוגשה לפני כשלושה שבועות, אולם המשטרה נכנסה לתמונה מספר ימים לאחר מכן. שוטרים שהגיעו לגן אספו צילומי מצלמות הגן, ובעקבות הצילומים וההקלטות שביצעה האם, הוחלט לעצור את צוות הגן לחקירה. החשודות, כאמור, מכחישות מכל וכל את החשדות לכאורה נגדן.