• צוות מרפאת שיניים דר עלאא סלטי
  • מטבחי יוקרה
  • מיטות וספות למכירה של רשת בננה שופ

הוועדה המחוזית קבעה: מפטמת העגלים תצומצם ותוצא מהשטח העירוני

ניצחון לתושבי פרדס חנה-כרכור; הוועדה המחוזית קבעה שמפטמת העגלים, אשר תוכננה לקום בפרדס חנה כרכור תוצא מהשטח העירוני ושטחה יקטן

ניצחון לתושבי פרדס חנה-כרכור; הוועדה המחוזית קבעה שמפטמת העגלים, אשר תוכננה לקום בפרדס חנה כרכור תוצא מהשטח העירוני ושטחה יקטן

לאחר למעלה משנה של מאבק בתוכנית להקים מפטמת עגלים בשטח העירוני של פרדס חנה, סמוך לשכונת יובלים, קבעה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה חיפה, כי המפטמה תבנה מחוץ לשטח העירוני, גודלה יצומצם וכן הרפת הנמצאת במקום, תועבר אף היא אל מחוץ לשטח העירוני.

התוכנית להקמת המפטמה הופקדה בשנת 2019 בוועדה המחוזית לתכנון ולבניה חיפה. התוכנית המקורית הציעה הקמה של מבנה חקלאי, שנועד לשמש כמפטמת עגלים ומבנה עזר הנדרש לתפעולה, זאת בהיקף של 6,484 מ”ר ברוטו.

לתוכנית הקמת המפטמה הוגשו מספר התנגדויות בהם התנגדות מטה המאבק, שהוקם על ידי תושבי פרדס חנה-כרכור ושכונת יובלים הקרובה, ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור ומהנדס המועצה.

עו”ד לילך גפני, אשר ייצגה את התושבים בהגשת ההתנגדות, עמדה על מפגעי ריח חמורים, מפגעים סביבתיים חמורים בהיבטים של ניקוז, סיכון מפעלי מנשה, מפגעי זבובים, מפגעים נופיים ואף פגיעה באתר עתיקות סמוך.

כמו כן טענה עו”ד גפני למפגע תחבורתי חמור. לדבריה מעבר רכבים כבדים דרך רחוב המייסדים בכרכור עתיד לייצר העמסה בלתי סבירה על אורק תנועה ראשי, נזק לתשתיות שאינן מותאמים לכך, מפגעי בוץ ואבק. וכן מפגעי ריח וזבובים שיישאו עמם העגלים.

טענה נוספת היתה שמפטמת העגלים עתידה לפגוע בערך נכסיהם של התושבים ולהביא לנזק כלכלי כבד לכל בית מגורים בשכונות הסמוכות המונות מאות יחידות דיור.

לאחר לחצים של מטה המאבק הצטרפה ראש מועצת פרדס חמנה-כרכור, הגר פרי יגור והגישה התנגדות יחד עם מהנדס המועצה, אריה רפופורט.

פרקליטיו של מגיש הבקשה והיזם טענו, כי היזם פעל בהתאם לנדרש ממנו והמציא לוועדה חוות דעת סביבתית וסקר ריחות מתוקנים. כמו כן ציינו, כי המשרד להגנת הסביבה אישר את חוות הדעת ובהתבסס עליה הופקדה התוכנית להתנגדויות.

הוועדה המחוזית קיבלה את רוב טענות המתנגדים וכן את עמדת המשרד להגנת הסביבה למציאת פתרון להוצאת מבנים לגידול בעלי חיים מתחומי הישובים. המשרד להגנת הסביבה סבר, כי מבחינה סביבתית נכון להוציא את המפטמות הקיימות מתוך היישוב למיקום המוצע בתוכנית.

הוועדה המחוזית החליטה להקטין את שטח המפטמה מכ-6400 מ”ר ל-4260 מ”ר-3,400 מ”ר שטחי גידול ועוד כ–860 מ”ר למבנים נלווים. כמו כן נקבע, כי מספר מקסימאלי של עגלים שיוחזקו בה הוא 340, זאת בהתאם לעמדה העדכנית של המשרד להגנת הסביבה.

בנוסף התנתה הוועדה המחוזית את הקמת המפטמה במסירת התחייבות לפינוי הרפת הקיימת במקום מזה שנים רבות.

זאת ועוד הוועדה החליטה שלא תותר הפעלת משחטה במקום או מתקן לטיפול בפגרים.

בהחלטתה קבע הוועדה המחוזית: “הוועדה סבורה כי המיקום המוצע של מפטמת העגלים, בתחום שטחים החקלאים ובמרחק מאות מטרים מאזורי המגורים, מאזן בין מיקומה בקרבה מסוימת לאזור פיתוח למגורים לבין מיקומהבלב השטחים הפתוחים. בכך נשמר העיקרון לפיו יש להימנע מבינוי במיקום מרוחק בלב השטחים הפתוחים”.

בנוסף: “הוועדה סבורה כי יש לכרוך את קידום התכנית שבנדון בהוצאת הרפת/ות שברשות היזמת כיום בתחום אזור מגורים. הוועדה סבורה כי הוצאת הרפתות הוותיקות מתחום פרדס חנה – כרכור והעתקת הפעילות לשטחים החקלאים, נכון הן בהיבט הציבורי – הסרת מפגעים קיימים בתחום מגורים והן בהיבט התכנוני – מיקום הרפתות בייעוד קרקע חקלאית ובמרחק מספק ממתחמי מגורים קיימים ומאושרים”.

נושא התחבורה ונסיעת משאיות הובלה שעוברות דרך היישוב לא נפתר עדיין.

ראש מטה המאבק, בני בלדוט, מסר למערכת “העיר News”, כי אנחנו אמנם מרוצים מההישגים עד כה אבל משום שהדרך לא תמה עדיין לא נאמרה המילה האחרונה מהצד שלנו.
הצלחנו להגיע להישגים לא קטנים בנושא: ההתניה לפינוי הרפת הקיימת, שלא הייתה. הקטנה משמעותית של גודל המפטמה (כשליש). מספר ראשי הבקר שהיו בתכנון ירד מ-530 ל-340. הכנסת הגבלות לא רק על גודל המפטמה, אלא גם על מקסימום מספר העגלים שיותרו לשהות שם, באופן שאמור להבטיח שימוש בצפיפות גדולה, שיגביר את המפגע. הכנסת הדרישות של המשרד להגנת הסביבה לתנאי גידול כחלק מההיתר.

בלדוט הוסיף כי “כל הפעולות הוכפפו בפינוי עתיקות, על חשבונו של היזם. חשוב להבהיר כי בזמן שנחשפנו לתכניות והחלנו את מאבקנו היינו בנקודה שהתכניות למפטמה כבר הופקדו, ואנחנו למעשה עצרנו את הנושא עד לפסיקה. בנושא התעבורה בה הוועדה לא נגעה אנחנו מתכוונים לעבוד מול המועצה למציאת פתרונות לאי כניסת משאיות הובלה לשכונות שלנו.

עו”ד אורן כ”ץ, המייצג את היזם, מסר למערכת “העיר News”: “אנחנו בהליכי גיבוש עמדתנו”.

צילום-אילוסטרציה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את הפוסט!

עוד כותרות

ספורט

נדלן

רכילות

תרבות ופנאי

עסקים

לייף סטייל

בריאות

חוק ומשפט

אוכל

שופ דיל

גלידה דרביס

מאמרים נוספים

קומפרסור לרכב

קומפרסור לרכב

המדריך לרכישת קומפרסור לרכב להשגת כוח לצמיגים ושליטה ברכב אם אתם מחפשים ציוד ואביזרים

מסדרון שטוף -תשלום לועד בית

תשלום ועד בית

איך אפשר לייעל את התהליך של גביית ועד בית אין ספק כי אחד מהתפקידים

נהיגה בחורף

זהירות! נהיגה בחורף

ראות מוגבלת, כבישים רטובים וחלקים ורוחות חזקות – הם רק חלק מהסכנות הנלוות לנהיגה

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מהו חימום תת רצפתי, מהן היתרונות ולמי זה מתאים החורף הישראלי אולי לא קר

גולף-איתי כהן

איתי כהן דור 3

הוא מסומן כדבר הגדול הבא בענף הגולף, הוא דור שלישי לשחקני גולף שצמחו באור

מבריטניה ישירות לישראל

רילוקיישן לישראל מבריטניה: חברת לוגיסטיקה הופכת את התהליך לקל ופשוט למרות שהשהות באנגליה במשך

מראש שיש חוזר ובענק

חברת אלוני משיקה את הטרנד בעולם העיצוב: אריחי גרניט פורצלן ענקיים במראה שיש בהשראת

מסיבה במועדון

מסיבת סמים ואלכוהול

המשטרה חשפה הלילה מסיבה רווית אלכוהול וסמים שאורגנה בשטח מפעל באזור התעשיה בבנימינה ורשמה

ניידות משטרה במחסום

מבצעי אכיפה בפרדס חנה

כחלק ממאמצי התפשטות הקורונה נמשכים מבצעי האכיפה כנגד הפרת תקנות הקורונה במרחב הציבורי, בימים

תמונה של חטיף משולשים

משולשים בשלושה טעמים

המותג Free  משיק לראשונה: חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים בלבד לנשנוש באריזות אישיות: “מושלשים” “מושלשים”

שריפה ביער

שבוע של גל שריפות

סיכום אירועי השריפות , תחנת כיבוי חדרה משעות הבוקר לוחמי האש של תחנת חדרה

ילד עם מסיכת קורונה וכפפות מביט מהחלון

חרדה ושמה קורונה

“הגל השני” של הקורונה חידד את העובדה כי הנגיף יישאר אתנו ככל הנראה, לעוד

הופכים חזון למציאות

הופכים חזון למציאות

ראש המועצה הגר פרי יגור : “הופכים חזון למציאות! מליאת המועצה דנה ואישרה נושאים

שתפו ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן