• צוות מרפאת שיניים דר עלאא סלטי
  • מטבחי יוקרה
  • מיטות וספות למכירה של רשת בננה שופ
אוניית צבא

גאווה איזורית – הכירו את החובלים החדשים

השבוע יתקיים טקס סיום קורס חובלים מחזור 141, בסופו יוכשרו 37 צוערים כמפקדים הימיים הבאים של זרוע הים. קורס חובלים ידוע בהשתייכותו למסלולי הצמרת של צה”ל ובהיותו קורס יוקרתי, מאתגר ואינטנסיבי. אורכו שנתיים ו-4 חודשים, והוא מקנה לבוגריו תואר אקדמאי, רשיון ‘סקיפר’, ניסיון פיקוד של 5 שנים ודרגות קצונה.

סגן יהונתן בן דוד, בנימינה
סגן יהונתן בן דוד

סגן יהונתן בן דוד, בנימינה אחד המסיימים הינו סגן יהונתן בן דוד, בן 21 מבנימינה. בנם של שמעון ומירי ואח לגיל, דן ותמר. בביתו של יהונתן ערכי הציונות ואהבת הארץ מונחלים כבר מגיל קטן. אמו, נירי, עלתה לארץ מהולנד בגיל 18 והכירה את אביו, שמעון. המצוינות וההצטיינות מאפיינות את יהונתן כבר מגיל צעיר, כאשר הוא השתתף בתחרויות אתלטיקה קלה ברחבי הארץ והעולם וזכה במקומות גבוהים ומכובדים. דרכו של יהונתן בקורס החובלים הייתה רוויה אתגרים והצלחות, והוא מספר שהם תרמו לדמותו בתור מפקד לעתיד בזרוע הים. “רציתי לעשות שירות משמעותי ולתת מעצמי כמה שאני יכול לצבא ולמדינה. זה כל מה שהיה לי בראש מרגע שקיבלתי את הזימון לגיבוש חובלים ועד היום”, הוא מעיד. “זכיתי ליצור חברויות חזקות במהלך הקורס והן אלו שתמכו בי ברגעים המאתגרים”. לקראת סיום הקורס והחגים שבפתח, בביתו של יהונתן ישנה התרגשות רבה באוויר. זוהי תחילתה של דרך חדשה ושנה חדשה עבור יהונתן וחבריו לקורס ואיתה באה גם הציפייה והמוטיבציה לעשות, לתת ולתרום.

 

סגן אדיר מלול, בן 21 מפרדס חנה. בנם של אילן ודליה ואח לאוראל. עוד מגיל צעיר, אדיר וחבריו חלקו אהבה ותשוקה גדולה לים. רבים מהם התגייסו לזרוע הים, כשאחד מחבריו הקרובים אף התגייס יחד איתו לקורס החובלים. החיבור בין הים לפיקוד היווה גורם מרכזי בבחירתו של

סגן אדיר מלול
סגן אדיר מלול

אדיר להתגייס לקורס. “אני רוצה להשפיע ולעזור ללוחמים שיהיו תחתיי למצות את עצמם, לפרוח ולהנות מהתפקיד לצד ביצועים ברמה גבוהה”, הוא מעיד. שירות משמעותי היה הדבר הראשון בראשו של אדיר כאשר חשב על השירות הצבאי, והוא מספר שהגיוס לקורס החובלים הגשים את כל שאיפותיו. “להיות חובל עבורי זה לתת ולהשקיע את כל כולך למען ביטחון אזרחי המדינה”, הוא מספר. כעת סיום הקורס עומד בפתח וזוהי תחילתה של דרך חדשה עבור אדיר וחבריו לקורס. “אני מאחל לעצמי ולחברי שנה מלאה במיצוי עצמי ותחושת סיפוק בתפקיד החדש אשר אליו הוכשרנו והתמקצענו זמן רב”, הוא מסכם. “אני סמוך ובטוח שיחד עם חברי הלוחמים בזרוע הים נדאג שהשנה תהיה שקטה ושלווה עבור כולנו”.

 

 

סגן גיא הרשקוביץ, בן 21 מחדרה.  בנם של ישראל וסיגל ואח לעמית. הספורט הימי והאהבה לים התחילו אצל גיא עוד מגיל צעיר, כשבשנות התיכון התנדב במועדון השיט הימי של חדרה והדריך חניכים. במסגרת ההתנדבות במועדון יצא גיא לתחרויות ואף זכה במספר פרסים.

סגן גיא הרשקוביץ
סגן גיא הרשקוביץ

בזמנו הפנוי הוא אוהב לבלות בים בגלישת גלים, ולנגן בגיטרה. גיא מספר שתמיד ידע שיתגייס לקורס חובלים. השילוב בין הים, שירות משמעותי ופיקוד היו עבורו שלישייה מנצחת. “כשהגעתי לגיבוש חובלים וקיבלתי נקודת מבט ראשונית על התפקיד, הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות בצבא. במהלך הקורס תחושות השייכות והשליחות התגברו אף יותר”. האחווה והמשפחתיות שמאפיינות את זרוע הים ואת הקורס בפרט, מסייעות בהתמודדות עם הקשיים שחווים הצוערים. “בקורס החברים הם הכל, הם האוזן הקשבת והגב התומך. נוצרים חברויות וקשרים שיחזיקו לעוד המון שנים, וזה ללא ספק אחד מהדברים המדהימים שאני לוקח איתי מהקורס”. עם סיום הקורס וכששנה חדשה עומדת בפתח, גיא וחבריו בקורס יוצאים לדרך חדשה. “אני מאחל לעצמי ולחברי שנה מלאה במיצוי עצמי ותחושת סיפוק בתפקיד החדש אשר אליו הוכשרנו והתמקצענו זמן רב”, הוא מסכם.

 

סגן עילם חסון בן 20 ממושב הבונים, סגן עילם חסון הינו אחד ממסיימי קורס החובלים, בן 20 ממושב הבונים, בן לגלעד ורות ואח לשניים. שלושת האחים למשפחת חסון חולקים אהבה משותפת לספורט ימי. האח הגדול, ששירת גם הוא בזרוע הים, מתחרה בשיט מפרשיות

סגן עילם חסון
סגן עילם חסון

בנבחרת ישראל בתחרויות ארציות ועולמיות במטרה להשתתף באולימפיאדה הבאה. האח הקטן מתחרה גם הוא בשיט מפרשיות כחלק מנבחרת ישראל, ואילו עילם עוסק בשיט מפרשיות, בצלילה ובגלישת גלים מסביב לעולם. עילם תמיד רצה להיות לוחם ולתרום בצורה משמעותית למדינה, אך לא ידע באיזו דרך ותפקיד. כאשר קיבל את הגיבוש לקורס החובלים, הוא הבין שמצא את שחיפש. “הבנתי שאני יכול לשלב מבצעיות ולחימה יחד עם האהבה לים שמלווה אותי מילדות. מבחינתי זה החיבור המושלם, לא יכולתי לבקש שירות יותר טוב מזה”, מספר עילם. עילם פועל רבות למען שמירה על איכות הסביבה, ובמהלך הקורס העביר הרצאות לשאר הצוערים על חשיבות השמירה על הטבע ועל הים. בנוסף, הקים עילם פרויקט יחד עם חבר נוסף לקורס שבו הם פעלו למען הפרדת פסולת במרחב הבסיס באמצעות פחים מיוחדים ופינוי קבוע ומבוקר שלהם. “התפקיד שלנו כקצינים וכחיילים בצה”ל הוא לשמור על בטחונם של התושבים במדינה, אך איכות הסביבה וחייהם של בעלי החיים שחיים בקרבנו, חשובה גם כן וזקוקה לשמירה והגנה”, הוא אומר. עם סיום הקורס וכשראש השנה נמצא בפתח, עילם וחבריו יוצאים לדרך חדשה. “אני מאחל לנו שנה מלאה במיצוי עצמי ותחושת סיפוק. אני סמוך ובטוח שאני ושאר חברי החובלים בזרוע הים נעשה כל שביכולתנו כדי לדאוג לשנה שקטה ובטוחה עבור כולנו”.

 

סגן א’ בן 22 מיישוב בעמק חפר, בן לגידי וגלי ואח לשהם ורוני. לקורס הגיע א’ יחד עם חברו י’, שניהם היו באותה קומונה כחלק מהמכינה שעשו, וכיום הם משובצים באותה הצוללת והולכים לשרת יחד 24/7 כתף לכתף. חברותם החזקה של השניים סייעה להם בהתמודדות עם

סגן א' מיישוב בעמק חפר
סגן א’

האתגרים והקשיים בקורס, כאשר היוו אוזן קשבת אחד לשני. “מהקומונה לצוללת, החברות שלנו נשארת איתנו לא משנה לאיזה נתיב החיים לוקחים אותנו”, מספר א’. מצעירותו רצה א’ לעשות שירות משמעותי מעבר לנדרש ממנו, לכן בחר ללכת לקורס החובלים. “השילוב בין מבצעיות, לחימה והגנה על גבולותיה הימיים של המדינה גרם לי לרצות להיות חובל”. השנה מסתיימת לה וכך גם הקורס, ובקרוב א’ וחבריו יעלו על מדים לבנים ויקבלו את דרגות שלהם בטקס הסיום המרגש. “אני מצפה להיות ראוי לתפקיד שאליו התכוננתי והוכשרתי זמן רב, ומאחל הצלחה הגדולה לכל חבריי המסיימים בהמשך דרכם כחובלים בזרוע הים”, הוא מסכם.

 

 

סגן תומר וקסלר, בן 22 ממושב אביחיל. בנם של הילל ואתי ואח לקרין גיא ורועי. לפני גיוסו חלומו היה להיות שחקן ובתיכון למד במגמת תאטרון. “עולם התאטרון הקנה לי כלים רבים להצלחה בקורס כמו ביטחון עצמי ועמידה מול קהל” מספר תומר.

סגן תומר וקסלר
סגן תומר וקסלר

לגיבוש חובלים הגיע לאחר המלצת חבר ילדות של אביו, תא”ל במיל’ יוסי לוי שהיה סגן מפקד חיל הים. למרות הקשיים והאתגרים שחווה לאורך הדרך, הוא לא ויתר והיום מסיים את הקורס בגאווה ובתחושת שליחות אדירה. “אני שמח על הזכות שניתנה לי מתוך הבנה כי מוטלת עלי אחריות גדולה”, מספר תומר. הקשרים והחברויות שנוצרים בקורס הינן מיוחדות וחזקות. לאורך הדרך רצופת האתגרים, הצוערים היוו משענת אחד עבור השני. “המשפחתיות והאחווה שמנחות את כולנו בקורס, העניקו לכל אחד מאיתנו כוחות להמשיך ולא להוריד רגל מהגז, גם אם הדרך קשה ומעייפת”, משתף תומר. עם סיום הקורס ולקראת תחילתה של שנה עברית חדשה, תומר וחבריו לקורס יוצאים לדרכם החדשה כחובלים בזרוע הים. “אני מאחל לחברי שיהיו אמיצים, יהוו אוזן קשבת ללוחמים ושיצליחו לעשות את השינוי שהם רוצים לראות בעצמם ובסובבים אותם”, הוא מסכם בחיוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את הפוסט!

עוד כותרות

ספורט

נדלן

רכילות

תרבות ופנאי

עסקים

לייף סטייל

צוות הפגייה הלל יפה

הפגה ששברה את השיא

5 וחצי חודשים בפגייה של “הלל יפה” במשך 5 וחצי חודשים מאז שנולדה, סילין

בריאות

חוק ומשפט

אוכל

שופ דיל

גלידה דרביס

מאמרים נוספים

קומפרסור לרכב

קומפרסור לרכב

המדריך לרכישת קומפרסור לרכב להשגת כוח לצמיגים ושליטה ברכב אם אתם מחפשים ציוד ואביזרים

מסדרון שטוף -תשלום לועד בית

תשלום ועד בית

איך אפשר לייעל את התהליך של גביית ועד בית אין ספק כי אחד מהתפקידים

נהיגה בחורף

זהירות! נהיגה בחורף

ראות מוגבלת, כבישים רטובים וחלקים ורוחות חזקות – הם רק חלק מהסכנות הנלוות לנהיגה

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מהו חימום תת רצפתי, מהן היתרונות ולמי זה מתאים החורף הישראלי אולי לא קר

גולף-איתי כהן

איתי כהן דור 3

הוא מסומן כדבר הגדול הבא בענף הגולף, הוא דור שלישי לשחקני גולף שצמחו באור

מבריטניה ישירות לישראל

רילוקיישן לישראל מבריטניה: חברת לוגיסטיקה הופכת את התהליך לקל ופשוט למרות שהשהות באנגליה במשך

מראש שיש חוזר ובענק

חברת אלוני משיקה את הטרנד בעולם העיצוב: אריחי גרניט פורצלן ענקיים במראה שיש בהשראת

מסיבה במועדון

מסיבת סמים ואלכוהול

המשטרה חשפה הלילה מסיבה רווית אלכוהול וסמים שאורגנה בשטח מפעל באזור התעשיה בבנימינה ורשמה

ניידות משטרה במחסום

מבצעי אכיפה בפרדס חנה

כחלק ממאמצי התפשטות הקורונה נמשכים מבצעי האכיפה כנגד הפרת תקנות הקורונה במרחב הציבורי, בימים

תמונה של חטיף משולשים

משולשים בשלושה טעמים

המותג Free  משיק לראשונה: חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים בלבד לנשנוש באריזות אישיות: “מושלשים” “מושלשים”

שריפה ביער

שבוע של גל שריפות

סיכום אירועי השריפות , תחנת כיבוי חדרה משעות הבוקר לוחמי האש של תחנת חדרה

ילד עם מסיכת קורונה וכפפות מביט מהחלון

חרדה ושמה קורונה

“הגל השני” של הקורונה חידד את העובדה כי הנגיף יישאר אתנו ככל הנראה, לעוד

הופכים חזון למציאות

הופכים חזון למציאות

ראש המועצה הגר פרי יגור : “הופכים חזון למציאות! מליאת המועצה דנה ואישרה נושאים

שתפו ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן