בטקס שנערך בשבוע שעבר בפיקוד העורף זכתה מועצת בנימינה גבעת עדה באות מצטיינת המחוז בטיפול ובהתמודדות עם נגיף הקורונה
בשנה האחרונה – שנת הקורונה הובילו, לא פעם המושבות בנימינה וגבעת עדה בהורדת מספר החולים בנגיף הקורונה. בעקבות פעילויות המועצה, נבחרה המועצה לקבל את אות מצטיינת המחוז בטיפול ובהתמודדות עם נגיף הקורונה.
בתעודת ההוקרה החתומה על ידי מפקד מחוז חיפה, אל”מ אלעד אדרי, נכתב, כי ההצטיינות ניתנה: “על ההירתמות למאמץ החקירות המחוזי. על ההשקעה והעשייה המרובה בהתמודדת עם נגיף הקורונה”.
הנהלת המועצה ציינה את רוית סימון, רכזת המתנדבים במועצה’ שהובילה את מערך החקירות האפידמיולוגיות ברגישות, אחריות והתמדה.
נמסר, כי רוית עמדה לימינם של כל החולים והמבודדים ושימשה להם אוזן קשבת בשעה לא פשוטה. תודה גדולה גם לכל המתנדבים הרבים והיקרים שעזרו, נרתמו והתייצבו.
בראיון שנערך לפני זמן מה סיפרה רוית סימון למערכת “העיר News”, על ההתמודדות עם מגפת הקורונה: “השנה האחרונה הוכיחה לי שיש לנו קהילה נהדרת. נכנסנו לתקופת חירום קורונה והבנתי שלא אוכל לנהל הכל לבדי. לכן, בחרתי לי צוות משובח של מתנדבים שירכזו לי כל תחום שבו צריכים מענה. הפעלתי חמ”ל קורונה הפועל עד היום. האוכלוסייה שהכי זקוקה לסיוע ותמיכה בימים אלו זו אוכלוסיית הגיל השלישי. בעיקר אלו שמשפחתם לא גרה במושבות. אנחנו מסייעים להם במגוון תחומים – משלוחים לבתים, סיוע בטיפול בנוי וגינון, אספקת תרופות, קו חם לקשיש בו מתנדבים יוזמים פנייה לקשישים”.
“הדבר הכי מרגש הן התכניות להידוק הקשר בין הדור הצעיר לזה המבוגר. במסגרת תכניות אלו ילדים מגיעים בליווי ההורים או המורים שלהם לבתי הקשישים עם שי או תשורה, כדי לחמם להם את הלב ולהפיג להם את הבדידות. גם בגילאים היותר בוגרים, אני מנהלת קשר הדוק עם יאיר רכז הנוער שלנו, ויחד עם בני הנוער הנפלאים שלנו עושים דברים מדהימים לטובת היישוב”.
במועצה הודו גם לתושבים, אשר שיתפו פעולה וגילו אחריות במאבק במגפה, שעדיין לא הסתיימה.
*רוית סימון ובתה. צילום באדיבות מועצת בנימינה-גבעת עדה