• צוות מרפאת שיניים דר עלאא סלטי
  • מטבחי יוקרה
  • מיטות וספות למכירה של רשת בננה שופ
גנדלמן

ביום שני דיון בבקשה להארכת השעיית ראה”ע חדרה גנדלמן

בעקבות פניית היועצת המשפטית לממשלה קבע יו"ר הוועדה, השופט בדימוס ד"ר בן ציון, דיון דחוף ביום שני הקרוב – יומיים לפני תום מועד סיום השעייתו של גנדלמן

בעקבות פניית היועצת המשפטית לממשלה קבע יו”ר הוועדה, השופט בדימוס ד”ר בן ציון, דיון דחוף ביום שני הקרוב – יומיים לפני תום מועד סיום השעייתו של ראש העיר המושעה צביקה גנדלמן

שבוע לפני תום פרק הזמן הקצוב להשעייתו של ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, שכנגדו מתנהל  בימים אלה משפט פלילי, הורה משרד הפנים על כינוסה של הוועדה לבחינת ראשי רשויות שהוגש נגדם כתב אישום. הרקע: פנייתה של היועצת המשפטית לממשלה, עו”ד גלי בהרב מיארה. בצעד יוצא דופן וחריג מבחינת זמן תגובה, הורה יו”ר הוועדה, השופט בדימוס, ד”ר בן ציון גרינברגר, דיון שיתקיים כבר ביום שני הקרוב – יומיים לפני פקיעת מועד השעייתו הראשונה של גנדלמן.

במכתב תחת הכותרת “בקשה מטעם היועצת המשפטית לממשלה להארכת תקופת ההשעיה של גנדלמן”, נכתב: “בהמשך להחלטת הוועדה בעניינו של גנדלמן, שהתקבלה במשרדי הפרקליטות ביום 16.1.2022 ובהתאם להוראת סעיף 19א’ לחוק הרשויות המקומיות בחירת ראש הרשות וסגניו וכהונתם, מתבקשת הוועדה להורות על הארכת תקופת השעייתו של גנדלמן בתקופה נוספת”.

עוד מבקשת היועצת המשפטית לממשלה, כי “הוועדה מתבקשת לקבוע, כי ככל שלא תתקבל החלטה בבקשה דנן עד מועד תום תקופת ההשעיה (20.7.2022), תוארך תקופת ההשעיה עד לקבלת החלטה אחרת”.

קדמה לפניית היועצת המשפטית לממשלה, שרק בסמכותה להורות על כינוס הוועדה, פניות משורה של גורמים שהציגו בפניה מצב בו ראש העיר המושעה יחזור לתפקידו, בזמן שמתנהל נגדו בפועל הליך משפטי פלילי.

במכתבה מסבירה עו”ד מיארה מדוע היא מבקשת להאריך פעם נוספת את השעייתו של גנדלמן. “ההליך הפלילי המתנהל נגד גנדלמן מתקדם כמצופה, בקצב סביר ומניח את הדעת ובחודשים פברואר-מרץ 2023 קבועים מספר דיוני הוכחות בתיק. בנסיבות אלה, בהתאם להוראות החוק, ומאחר שכל הרציונאלים שעמדו בבסיס בקשת ההשעיה והחלטת הוועדה, עומדים בעינם, מתבקשת כאמור הוועדה לעשות שימוש בסמכותה ולהורות על הארכת תקופת השעייתו של המשיב מכל תפקידיו כראש עיריית חדרה”.

עוד נכתב בבקשה, כי “עוד וכפי שיובהר, לאחר השעיית גנדלמן מתפקידו כראש הרשות, הוא המשיך לכהן במספר תפקידים בניגוד להחלטת הוועדה. זאת, בהתאם לחוות דעתו של המשנה ליועצת המשפטית לממשלה לפיה אינו יכול להמשיך ולכהן בתפקידים אלה”.

בחודש אוקטובר 2021 הוגש לוועדה להשעיית אישים בקשת היועץ המשפטי לממשלה, ד”ר אביחי מנדלבליט, להשעייתו של גנדלמן עקב הגשת כתב אישום נגדו. כתב האישום מייחס לגנדלמן שורה של עבירות מתמשכות שנעשו במהלך כהונתו הציבורית. העבירות המיוחסות לכאורה למשיב הן עבירות הנוגעות לטוהר המידות שנעברו כאמור תוך זיקה מובהקת לתפקידו הציבורי, מתוקף תפקידיו כראש עיריית חדרה וכיושב ראש הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חדרה.

הוועדה התכנסה אך ורק בחודש ינואר 2022, זאת בשל קושי בהקמתה. הוועדה עצמה הורתה על השעייתו של גנדלמן לתקופה בת שבעה חודשים (20.07). הוועדה לא קיבלה, באותה עת, את חלקה השני של הבקשה, במסגרתה התבקשה להטיל מגבלות שונות ביחס לתפקידים אותם יהיה גנדלמן רשאי למלא כחבר מועצה.

במכתב המפורט מציינת היועצת המשפטית לממשלה, כי בחודש ינואר, לאחר החלטת הוועדה, הגיעה הפרקליטות להסדר טיעון עם אחת הנאשמות הנוספות בפרשה – שהודתה בעובדות כתב האישום והורשעה – עבירות “המשיקות לעניינו של המשיב בכל הנוגע לאישומים בדבר מחיקת האירועים מיומן לשכתו וניפוח שעות העבודה”.

עוד מציינים במכתב, כי מאז החלטת הוועדה התקיימו בעניינו של גנדלמן דיונים בבית המשפט במסגרת כתב האישום. כולל דיון שאמור להתקיים בתאריך 17.07. טיעון נוסף לבקשה להארכת ההשעיה נובעת, כך נטען בבקשת היועמ”שית, המשיך גנדלמן לשמש במספר תפקידים – בניגוד לעמדת הוועדה עצמה. “המשיב המשיך לכהן בתפקידים שונים ברשות – תפקידים – וכאן המוקד – אשר להם הוא מונה מתוקף תפקידו כראש הרשות ולא כאלה שמונה אליהם מתוקף היותו חבר מועצה מן המניין”. גנדלמן עצמו, לפני כחודש וחצי, הודיע בהודעה מצידו ברשתות החברתיות, כי הוא מתפטר מתפקידים אלה (יו”ר הוועדה המקומית לתו”ב, יו”ר דירקטוריון החברה הכלכלית לחדרה ויו”ר דירקטוריון נחלים). בהודעתו כתב, כי “כזכור, ועדת ההשעיה קבעה כי אמשיך להחזיק בכל הסמכויות הנ”ל, אולם לאחרונה נודע לי כי משרד המשפטים חושב אחרת. בעקבות כך, החלטתי לסיים את תפקידי בנושאים הנ”ל, עד חזרתי לתפקיד ראש העיר. וזאת כדי לא ליצור חלילה מצב שיגרום לפגיעה באמון המערכות השלטוניות והנבחרות בעיני הציבור”.

על-פי הערכות, במהלך הדיון הצפוי להתקיים ביום שני הקרוב בפני הוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות בשל הגשת כתבי אישום, צפויה הוועדה לדון, ראשית, בבקשת היועצת המשפטית לממשלה ולהחליט אם להאריך את תקופת השעייתו של גנדלמן – זאת עד שהוועדה תדון ותקבל החלטותיה בעניין הבקשה המלאה להארכה שנייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את הפוסט!

עוד כותרות

ספורט

נדלן

רכילות

תרבות ופנאי

עסקים

לייף סטייל

בריאות

חוק ומשפט

אוכל

שופ דיל

מאמרים נוספים

קומפרסור לרכב

קומפרסור לרכב

המדריך לרכישת קומפרסור לרכב להשגת כוח לצמיגים ושליטה ברכב אם אתם מחפשים ציוד ואביזרים

מסדרון שטוף -תשלום לועד בית

תשלום ועד בית

איך אפשר לייעל את התהליך של גביית ועד בית אין ספק כי אחד מהתפקידים

נהיגה בחורף

זהירות! נהיגה בחורף

ראות מוגבלת, כבישים רטובים וחלקים ורוחות חזקות – הם רק חלק מהסכנות הנלוות לנהיגה

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מהו חימום תת רצפתי, מהן היתרונות ולמי זה מתאים החורף הישראלי אולי לא קר

גולף-איתי כהן

איתי כהן דור 3

הוא מסומן כדבר הגדול הבא בענף הגולף, הוא דור שלישי לשחקני גולף שצמחו באור

מבריטניה ישירות לישראל

רילוקיישן לישראל מבריטניה: חברת לוגיסטיקה הופכת את התהליך לקל ופשוט למרות שהשהות באנגליה במשך

מראש שיש חוזר ובענק

חברת אלוני משיקה את הטרנד בעולם העיצוב: אריחי גרניט פורצלן ענקיים במראה שיש בהשראת

מסיבה במועדון

מסיבת סמים ואלכוהול

המשטרה חשפה הלילה מסיבה רווית אלכוהול וסמים שאורגנה בשטח מפעל באזור התעשיה בבנימינה ורשמה

ניידות משטרה במחסום

מבצעי אכיפה בפרדס חנה

כחלק ממאמצי התפשטות הקורונה נמשכים מבצעי האכיפה כנגד הפרת תקנות הקורונה במרחב הציבורי, בימים

תמונה של חטיף משולשים

משולשים בשלושה טעמים

המותג Free  משיק לראשונה: חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים בלבד לנשנוש באריזות אישיות: “מושלשים” “מושלשים”

שריפה ביער

שבוע של גל שריפות

סיכום אירועי השריפות , תחנת כיבוי חדרה משעות הבוקר לוחמי האש של תחנת חדרה

ילד עם מסיכת קורונה וכפפות מביט מהחלון

חרדה ושמה קורונה

“הגל השני” של הקורונה חידד את העובדה כי הנגיף יישאר אתנו ככל הנראה, לעוד

הופכים חזון למציאות

הופכים חזון למציאות

ראש המועצה הגר פרי יגור : “הופכים חזון למציאות! מליאת המועצה דנה ואישרה נושאים

שתפו ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן