בתום יממה של חיפושים קדחתניים נפלטה גופתו של אור אלפא לחוף חפציבה – עשרות מטרים מהמקום ממנו נעלם. החברים: הוא חלם על מכינה ושירות צבאי.
אור אלפא ושני חבריו ביקשו לבלות את יום ראשון בים. זרם מים חזק בחוף הדייגים בחדרה משך אותם פנימה. שניים הצליחו להיחלץ, אור נעלם במצולות. יממה לאחר מכן, כשבני משפחתו ומאות מחבריו נעים בין תקווה לייאוש, התקבלה הבשורה הקשה מכל: גופתו של אור נפלטה לחוף חפציבה. מרחק עשרות מטרים בלבד מהמקום ממנו נעלם.
חוף הדייגים בחדרה ממוקם בין תחנת הכוח של חברת החשמל למלון “רמדה”. במשך עשרות שנים הוא משמש נקודת יציאה לדייג ולמפגשי נוער. הוא גם מוכר כחוף עם זרמים לא צפויים בנקודות עומק שונות. ביום ראשון, בסביבות השעה 19:00, הוזעקו לחוף כוחות מד”א, בהם הפרמדיק ויקי שמואל. ההודעה שהתקבלה הייתה על נער בן 18 במצוקה בים ושני חבריו שהצליחו למשות עצמם מהמים. תושבת האזור שבאותה שעה הלכה בחוף, ראתה את שני הנערים עומדים על המזח ומנופפים בידיהם בסימני מצוקה. היא זו שהזעיקה את כוחות ההצלה. הגלים היו בגובה של מעל מטר. עד ראייה אחר שהיה על הצוק והביט בשקיעה, ראה את אור נסחף במים ומנסה להילחם בזרם. גם הוא יצר קשר עם כוחות ההצלה. אל המקום זרמו כוחות חילוץ של המשטרה ושל חיל הים, לצד תושבים מתנדבים, בניסיון לאתר את אור. במשך יממה שלמה נמשכו החיפושים, תוך ניסיון להבין לאן זרם המים משך אותו. ביום שני, כמעט יממה לאחר שהוכרז נעדר, נפלתה גופתו של אור אל חוף חפציבה. חוף הממוקם כמה עשרות מטרים בודדים מחוף הדייגים – שם עמדו כל העת בני משפחתו והתפללו לשלומו.
תושבת האזור שבאותה שעה הלכה בחוף, ראתה את שני הנערים עומדים על המזח ומנופפים בידיהם בסימני מצוקה. היא זו שהזעיקה את כוחות ההצלה.
“אור היה ילד אהוב ונחוש”, סיפרו חבריו בשכונת פאר בה התגורר. “הוא היה ילד מקסים”, הוסיפה המחנכת שלו בתיכון נעמ”ת – שרק לפני פחות משבועיים חגגה יחד עם אור וחבריו לבית הספר מסיבת סיום י”ב. אור חלם על מכינה ומשם להמשיך לשירות ביחידה קרבית. “הוא היה ילד עם ערכים, נעים הליכות ומאיר פנים”, הוסיפה המחנכת לשעבר ענת מנשה.
את בני משפחתו של אור, במהלך היממה בה היה נעדר, ליוו גורמי הרווחה ועשרות מחבריו וחברותיו. אחיו הגדול של אור, אקלו, הודה בשם המשפחה לכל צוותי החילוץ וההצלה וכן לחברים הרבים שעטפו ועוטפים את המשפחה ברגעי אבל אלה.
על-פי נתונים שפרסם ארגון “בטרם” לבטיחות ילדים, מדובר במקרה עשירי של טביעה למוות (ילדים ונוער) מתחילת שנת 2021 ועד היום. על-פי הנתונים בני נוער, בטווח גילאים 15-17 מהווים כשליש ממקרי הטביעה – כאשר מרביתם אירעו בים או במקורות מים טבעיים (נחלים).