מצלמות ביטחון תיעדו את הגרוש, תושב פרדס חנה בן 35, כשהוא מגיע לבניין בזכרון יעקב. בידיו החזיק מיכלי בנזין ואז הצית את מרפסת הבית
כתב אישום חמור הוגש במהלך שבוע שעבר בבית משפט מחוזי חיפה נגד הגרוש א., תושב פרדס חנה בן 35. מכתב האישום עולה, כי הנאשם הצית את דירת גרושתו בזכרון יעקב. את הפעולה ביצע בזמן שגרושתו וילדיהם ישנו בה באותה עת. למרבה המזל, נגרמו אבידות בנפש, אך לדירה עצמה נגרם נזק גדול.
המקרה ארע בחודש יוני (21.06). יממה לאחר ויכוח בין השניים, בסמוך לשעה 03:00 לפנות בוקר, תיעדו מצלמות האבטחה את הגבר האזור מגוריה. הוא הגיע ברכבו לאזור החנייה של הבניין. מניתוח מצלמות האבטחה עולה, כי הנאשם נשא מיכל ובקבוק פלסטיק מלאים בבנזין.
סרטוני האבטחה תיעדו כיצד הנאשם יורד מהרכב. בהמשך, בוחן את המקום, שופך חומר דליק בחצר ומצית את האש. בזמן שפרצה אש גדולה, כך על-פי כתב האישום, נמלט הגבר מהמקום.
למזלה של האישה וילדיה, שכן התעורר והזעיק את כוחות כיבוי האש חדרה. צוות כיבוי אש חדרה הגיע בתוך דקות ספורות, מצא את האישה וילדיה מבועתים. בסבב פעולות מהיר, השתלטו הכבאים על הלהבות. במקביל, פינו את כל דיירי הבניין וביצעו סריקות לאיתור לכודים בשל העשן הרב.
תגובתו המהירה של צוות כיבוי אש, כך מתברר, מנע אסון גדול – כיוון שלהבות אש ממקור נוזלי דליק, עלולות “לקפץ” ממרפסת למרפסת.
חוקרי זכרון יעקב שהגיעו למקום האירוע וגבו עדות מהאישה, איתרו תוך פרק זמן קצר את הגרוש החשוד ואת סרטוני האבטחה באזור אשר תיעדו את מהלכיו.
מכתב האישום עולה, כי הגרוש, גם במהלך חקירתו, המשיך להשמיע איומים על גרושתו. בין השאר, כך נכתב, אמר: “אני מלאך המוות שלה, שתמות”. הנאשם, אומנם, הכחיש בהתחלה כי עמד מאחורי ההצתה, אולם בהמשך הודה בעובדות ולאחר מכן במעשה עצמו.
לצד הגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים. בשלב זה צפוי בית המשפט לקיים דיון נוסף בנושא הארכת מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. הסיבה: לאפשר לעורך דינו של הנאשם מטעם הסנגוריה המשפטית לקרוא את החומרים נגדו. עד שזה יקרה פסק בית המשפט, כי הנאשם יישאר במעצר עד להחלטה אחרת.