חבר מועצת פרדס חנה כרכור, עו”ד אביעד סיני, פנה אל הנהלת המועצה בבקשה לקיים דיון מעמיק בנושא החינוך – זאת על רקע תוצאות הזכאות לבגרות
לאחרונה התפרסמו נתוני הזכאות לבגרות מהם עולה, כי פרדס חנה כרכור נמצאת במיקום נמוך ביחס לטבלת הזכאות באזור. בהתאם, פנה חבר המועצה, עוה”ד אביעד סיני, בקריאה לקדם תכנית מקיפה לקידום החינוך של הישוב. למערכת העיתון העיר News, אמר, כי “כי נושא החינוך בנפשנו”. עוד הוסיף, כי “על כן, יש להבטיח שנעשים הצעדים המתבקשים לקדמו ברצינות עד לסיומה של הקדנציה בעוד כשנתיים ובכלל”.
לדברי עו”ד סיני, יש לבצע סדרת פעולות, בשיתוף אנשי החינוך במועצה. “ראשית, יש להקים צוות מוביל להקמת בית הספר התיכון חדש שייפגש אחת לשבוע ויוביל לפתיחתו המואצת. הכל יעשה תחת סד של זמן עם לוחות זמנים קשיחים. אנו רוצים היום לראות עשייה ולא מסתפקים באבני פינה”. כמו כן, עוה”ד סיני קורא להקים בית ספר דתי תיכון צומח ולייחד את כלל התיכונים הקיימים והצפויים להיפתח – סביב תחומי התמחויות כגון תיכון בדגש על אמנות, טכנולוגיה ועוד.
עוד ציין, כי יש לגייס תקציבים לתוכניות העשרה ייחודיות לתלמידי הישוב. בין השאר: פיתוח קונסרבטוריון, תכניות בשיתוף טכנודע חדרה ושת”פ עם חברות ההי טק בפארק העסקים קיסריה.
- בתמונה: עו”ד אביעד סיני, צילום ענבל לוי