עשרות משפחות מגבעת אולגה שהגישו נגד עיריית חדרה עתירה מינהלית, ישלמו הרבה פחות – זאת בעקבות פשרה שהושגה
בהסכם פשרה שקיבל תוקף של בית משפט, ישלמו עשרות משפחות המתגוררות בגבעת אולגה היטל סלילה מופחת. זאת לאחר, שעיריית חדרה, דרשה מהתושבים היטל סלילה לטובת כביש שאמור לשרת פרויקט בנייה חדש.
הפרשה עצמה נחשפה במהלך חודש יולי 2021. עשרות משפחות המתגוררות בשכונת גבעת אולגה, נדהמו למצוא בתיבות הדואר שלהם דרישות תשלום וחיובים בסך של עשרות אלפי שקלים לכל בית אב. בסכום מצטבר, בגין היטל סלילה, הגיע הסכום לשני מיליון שקלים.
עיריית חדרה חייבה סכום זה על סלילת קטע כביש חדש ברחוב השלדג המצוי. התושבים הנדהמים גילו בנוסף, כי קטע הכביש החדש, מיועד לחבר פרויקט בנייה חדש. כאשר הם, אלה המתגוררים בחלקו הדרומי של הרחוב, מתגוררים בבנייני רכבת משנות החמישים. בניינים שנבנו באותה עת בין השאר על-ידי עמידר.
מעל 30 תושבים הגישו, באמצעות עורכי הדין גיא חיון, מיכאל רוזן ויולה דומנסקי, עתירה מינהלית נגד עיריית חדרה. בין טענותיהם אמרו, כי גביית היטלי הסלילה אינם חוקיים, רשלניים וכן אינם מידתיים. בין השאר הציגו מסמכים, כי כבר לפני עשרות שנים שילמו דמי השתתפות בגין סלילת הכביש בחלק בו הם מתגוררים. עורכי דינם של העותרים אף הציגו את חוק עזר לחדרה משנת 1994. מחוק העזר העירוני עולה, כי במידה ובעל נכס יחויב בדמי השתתפות בגין סלילת רחוב וכן בהיטל סלילה בגין רחוב נוסף גובל, יהיה התושב זכאי לפטור מאחד התשלומים. במסגרת הדיונים הגיעו הצדדים לפשרה. בית המשפט קבע, כי יש להפחית בשיעור של 50% את היטל הסלילה שהטילה עיריית חדרה על התושבים.