הוועדה המיוחדת להצלת מתחם השוק בפרדס חנה-כרכור ממליצה: לתפוס מיד את מתחם השוק במרכז פרדס חנה-כרכור ולצאת בהקדם למכרז חדש להפעלת המקום וגם ומי אשם במחדל?
הוועדה המיוחדת להצלת מתחם השוק בפרדס חנה – כרכור פרסמה ביום שלישי את המלצותיה ומסקנותיה. בין ההמלצות המיידיות: “לתפוס” מיד את מתחם השוק ולהחזירו לשליטת המועצה, פרסום מכרז חדש להפעלת המקום ועוד. עוד קבעה הוועדה, כי על מועצת פרדס חנה – כרכור לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה במטרה לגבות חובות של מעל למיליון שקלים, שלדברי חברי הוועדה חייבת למועצה החברה המפעילה את המקום.
הוועדה המיוחדת הגישה את מסקנותיה, כשבועיים לאחר שהתכנסה. זאת, בעקבות חשיפתו של חבר המועצה עו”ד אביעד סיני כי החברה שזכתה במכרז להפעלת המקום, חייבת למועצה מעל למיליון שקלים דמי שכירות. בפועל, המקום עצמו כמעט ואינו פועל, לפחות לא על-פי הסיכומים.
חברי הוועדה מציינים, כי מבדיקה שביצעו עולה, כי במשך שנים לא דרשה המועצה ערבות מהחברה היזמית, זאת בניגוד למכרז. עוד מדגישה הוועדה, כי עדיין לא ברור כיצד אפשרה המועצה צבירת חוב שכזה מבלי לנקוט הליכים מחייבים.
כפועל יוצא ממליצה הוועדה, כי בכל מכרז חדש ייקבעו ערבויות סבירות, ובכל רגע נתון משך תקופת השכירות, הערבויות תהיינה מוחזקות בידי המועצה. עוד ציינו, כי על-מנת למנוע מקרים של אי גביית דמי שכירות, המליצה הוועדה כי נושא גביית שכר הדירה יועבר לטיפול של מחלקת הגבייה – למען מיצוי העניין וכי הנהלת המועצה תטפל בנושא גביית החובות באופן קבוע ויסודי.
עו”ד סיני: אמר לעיתון העיר News, כי “אני שמח שהוועדה בראשותו של חברי, יואב קעטבי, וחברים בה חבר המועצה יוני חכימי, מיכה מגידיש ויוסי לוי, פעלה מהר וביעילות והציגה את מסקנותיה תוך פרק זמן קצר. אני קורא למועצה ולעומדת בראשה לאמץ את כל מסקנות הוועדה ולתקן את המחדל הנורא שניצב בפנינו באין מוביל”.
כזכור, עם חשיפת המקרה דרש חבר המועצה עו”ד סיני לכנס בדחיפות את מליאת המועצה – בה דרש להקים ועדה מיוחדת אשר תפעל במהירות וביעילות על מנת לחלץ את המתחם מסכנת הסגירה. חברי המועצה אישרו פה אחד את הצעתו של סיני ומינו חמישה אנשים בעלי ניסיון בניהול עסקים, בהם חברי קואליציה ואופוזיציה, שפעלו בשיתוף פעולה.
“זאת דוגמה כיצד ניתן לפעול ביחד ובשיתוף פעולה מוצלח למען הישוב והתושבים”, אמר עו”ד סיני והוסיף: “לצערי, קיימים עוד מחדלים רבים אשר נגרמו, בין היתר לטעמי, ממה שנדמה כחוסר יכולת מצד ראש המועצה לפעול בשיתוף פעולה שכזה. כשעובדים יחד, זה אפשרי ובוודאי יעיל הרבה יותר! אני מודה לחבריי בוועדה על שיתוף הפעולה למען הנושא”.