בעלות של 2.2 מיליון שקלים החלו השבוע העבודות להקמת פארק עסיס בפרדס חנה-כרכור; במועצה נערכים להמשך הקמת גינות נוספות ברחבי היישוב
הפארק מוקם בשכונת נווה פרדסים, שמערב פרדס חנה. בפארק יוקמו מתקני משחקים, מתקני כושר, הצללות, פינות ישיבה, שבילי הליכה ועוד.
ממועצת פרדס חנה-כרכור נמסר, כי הפארק יוקם על שטח של כארבעה דונם וכי צפי לסיום הפרויקט הוא בעוד בשלושה חודשים.
עוד נמסר, כי הפרויקט התאפשר בשיתוף ומימון מפעל הפיס. בנוסף אגף שפע ואגף ההנדסה מובילים את הפרויקט, אולם להליך תכנון הפארק היו שותפים תושבי השכונה וכחלק מכך הותאם הפארק לצרכיהם של התושבים.
בתוך כך אגף שפע של המועצה נערך להמשך הקמת גינות נוספות ברחבי היישוב זאת וכחלק ממדיניות ראש המועצה, הגר פרי יגור.
“פיתוח הגינות הוא חלק מתנופת פיתוח והסדרת ריאות ירוקות במושבה ובהמשך למדיניות ראש המועצה, להשבת השטחים
הירוקים לטובת ורווחת התושבים ובהובלת הביצוע על ידי סגן ראש המועצה הרב יעקב צדקה, מחזיק תיק שפע” נמסר.
במועצה פירטו את התוכניות לעתיד ואת הריאות הירוקות שהוקמו לאחרונה: פארק נוסף עתיד לקום ברחוב הגדוד- פיק”א ובהיקף של כ- 1 מיליון שקלים. גינות חדשות שהוקמו ברחוב גבע שבכרכור. הוסדר שטח ציבורי שבין רחוב הגליל לרחוב נטע. הוקמה גינה ירוקה חדשה במועדון בני ברית, גני פינוקיו וגן דג הזהב זכו גם הם בחודשים האחרונים למתיחת פנים.
כמו כן הוסדרו לפני כשבוע שתי גינות כלבים חדשות. בהמשך השנה צפויות לקום ברחבי המושבה גינות נוספות לכלבים. לצד זאת עבודות הקמת גינון ופיתוח נופי של רחוב הגלעד נמצאות בעיצומן, גינון רחוב הגלעד יוקם בהשקעה של כמיליון שקלים.
ראש המועצה, הגר פרי יגור, מסרה: “שמחה לשתף שלאחר הליך שיתוף ציבור שבו לקחו חלק פעיל תושבי שכונת נווה פרדסים, לצד צוות מתכננים מקצועי, בשעה טובה יצאנו לדרך. הפארק יוקם בהשקעה של כ-2.2 מיליון ש”ח. הכל למען ילדי/ות המושבה, ההורים וכלל ציבור התושבים. הפרויקט בשיתוף ומימון מפעל הפיס ואני גאה שהגענו לרגע הזה של תחילת העבודות, כחלק מחזון מושבת הגנים”.
סגן ראש המועצה ומחזיק תיק שפ”ע, הרב יעקב צדקה, הוסיף, כי “אנו שמחים להמשיך בתנופת פיתוח הגנים הירוקים במושבה. לפתחנו השנה הקמת עוד מספר גינות וריאות ירוקות נוספות בהמשך למדיניות ראש המועצה, הגר פרי יגור”.
צילום באדיבות מועצת בפרדס חנה-כרכור