לצד מבצע הסברה מקיף בכל מוסדות החינוך ובשלטי חוצות, החרימה מחלקת הפיקוח של המועצה בשיתוף משטרת ישראל נפצים והגבירה הפיקוח.
ירידה משמעותית בהיקף מפגע הנפצים במושבות – כך מדווחים במועצת פרדס חנה – כרכור. אחת הדרכים למדוד זאת, מעבר לכמות ההחרמות שבוצעה, היא במינון “הדי הפיצוצים” בתקופה שקודמת לפורים עצמו. אם לפני כשנה התקבלו עשרות דיווחים בשבועיים שקדמו לפורים, כעת ירד המינון משמעותית.
כחודש לפני פורים, המועצה המקומית פרדס חנה כרכור יצאה בקמפיין רשת, שילוט חוצות ובהסברה בכלל מוסדות החינוך למיגור תופעת השימוש בנפצים. ההסברה בוצעה, בין השאר, בשיתוף אגף החינוך והשיטור העירוני.
הקמפיין נועד לעלות את המודעות להלומי הקרב שבתקופת הפורים חווים עליה בפוסט הטראומה בשל השימוש בנפצים. בנוסף, להציף את הסכנות משימוש בנפצים ובכך למנוע פציעות של ילדים ובני הנוער כתוצאה ממשחק בהם.
לצד פעילות ההסברה, מחלקת הפיקוח של המועצה בשיתוף משטרת ישראל, הגבירו את נוכחותם בפארקים הציבוריים ובמרחבים פתוחים. החל משעות אחר הצהריים ועד לשעות הלילה המאוחרות.
מדי שנה, סמוך לחג הפורים ילדים ובני נוער נפצעים משימוש בנפצים וחומרי נפץ מאולתרים. על פי נתוני “בטרם”, בתקופת חג הפורים, נפצעים בני נוער פי שניים יותר משימוש בנפצים ובצעצועים מסוכנים אחרים בהשוואה לשאר ימות השנה. הפעילות המשטרתית עצמה בנושא זה תימשך עד למוצאי שבת.