עיריית חדרה שילשה את כמות מכונות הטיאוט ורכבי השטיפה; שינוי דרמטי בהיקף ואיכות העבודה; ניר בן חיים: נמשיך לקדם את מהפכת הניקיון – מגיע לתושבים עיר נקייה
רפורמת הניקיון של עיריית חדרה יצאה לדרך. מערך הניקיון החדש כולל עשרות מכונות חדשות שיופעלו לטובת ניקיון העיר ושכונותיה, ויחליפו את שמונה המכונות שפעלו בעיר עד כה. כעת פועלות בחדרה 22 מכונות טיאוט מתקדמות בשלושה גדלים (קטן, בינוני וגדול). בנוסף, שישה רכבי שטיפה מיוחדים המאפשרים שטיפת מדרכות ואספלט בלחץ גבוה. כמו כן, שמונה טנדרים המצוידים גם הם במכשיר לשטיפה בלחץ גבוה ובעגלה לאיסוף פסולת.
הקבלנים החדשים, שיהיו אמונים על ניקיון העיר, הציגו בתחילת השבוע את הציוד החדש והמתקדם. מ”מ ראש העיר בפועל, ניר בן חיים, מ”מ ראש העיר וממונה תיק שפ”ע מלכיאל אלבז ומנהל אגף שפ”ע בוריס קוסינובסקי, בחנו את המכונות החדשות.
במקום חלוקת העיר לשני אזורים, העיר תחולק לשלושה
במרכז הרפורמה בניקיון, עומדת חלוקת העיר ל-3 גזרות – מערב מרכז ומערב, כאשר כל אזור והשכונות הפזורות בו מטופלים בנפרד. כך, למעשה, נוצר רצף טריטוריאלי המאפשר מעבר של צוותי ניקיון בין השכונות במקרים חריגים וייתן מענה במצב של פערים. כמו כן, במסגרת הרחבת מערך הניקיון, יבצעו רכבי השטיפה ניקיון – הן בצירים הראשיים של העיר והן בתוך השכונות. זאת, תוך ניקוי מדרכות, סמטאות, לוחות מודעות, מתקני משחק, ספסלים ועוד.
בנוסף למכונות החדשות, גם עגלות הטיאוט של צוותי הניקיון הוחלפו ושודרגו לעגלות איכותיות, נוחות וגדולת יותר עם מתקן מחזור מובנה.
ניר בן חיים, מ”מ ראש העיר חדרה בפועל, אמר לעיתון העיר News, כי “ניקיון העיר הוא שירות בעל חשיבות עליונה המשפיע על איכות החיים בעירנו. נמשיך לקדם במלוא המרץ את מהפכת הניקיון. נמשיך להעניק לתושבי חדרה מרחב ציבורי נקי, נעים וראוי, כפי שמגיע להם. אני בטוח שהרפורמה החדשה, שכבר מיושמת בימים אלה, תביא לשיפור בתחום הניקיון. בקרוב מאוד תושבי העיר יחלו להרגיש שחדרה מתקדמת בניקיון”.