• מצווארה רופא שיניים
  • מבצעים של מחשבים
יעקב זיגדון

עימות בין מנכ"ל עיריית חדרה לוועד העובדים על רקע עבודת הפיקוח והיקף הדוחות במשבר הקורונה

יו"ר ועד עובדי עיריית חדרה טוען, כי מנכ"ל העירייה, איים לכאורה לפטר פקחים בשל מיעוט רישום דוחות; מנכ"ל העירייה דוחה הטענות ומחדד: דרשתי מהפקחים לבצע עבודתם ללא מורא וללא אכיפה בררנית בשל הגידול בתחלואה

יו"ר ועד עובדי עיריית חדרה טוען, כי מנכ"ל העירייה, איים, לכאורה, לפטר פקחים בשל מיעוט רישום דוחות; מנכ"ל העירייה דוחה הטענות ומחדד: דרשתי מהפקחים לבצע עבודתם ללא מורא וללא אכיפה בררנית בשל הגידול בתחלואה

לפני כשבוע קיים מנכ"ל עיריית חדרה, יעקב זיגדון, פגישה עם עובדי הפיקוח העירוני. בין השאר עסקה הפגישה בנושא עבודת הפיקוח והאכיפה בכל הקשור להנחיות הממשלה במאבק במגפת הקורונה – זאת לאור הסגר ההדוק והיקפי התחלואה.

חלק מעובדי הפיקוח טענו לאחר הפגישה, כי זיגדון נזף בהם ואיים עליהם, שהם אינם נותנים, לכאורה, מספיק דו"חות במהלך יום העבודה. בעקבות טענתם פנה יו"ר ועד עובדי עיריית חדרה, יצחק יצחקי, לראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, וביקש ממנו לטפל בנושא. את מכתבו פתח יצחקי בכותרת: "התנהגות מבישה ומאיימת של מנכ"ל העירייה". במכתבו תיאר יצחקי את הטענות לכאורה, בין השאר כתב כי "המנכ"ל הגדיל לעשות ואיים על הפקחים, כי ככל ופקח לא ייתן את מכסת הדוחות כראוי, הוא ידאג לפטר אותו מהעירייה ואין מקומו בפיקוח".

איציק יצחקי - יור ועד עריית חדרה
איציק יצחקי – יור ועד עריית חדרה

לדברי יצחקי, המשתתפים בישיבה שתקו מפחד והיו בהלם מוחלט. יצחקי הוסיף במכתבו, כי "אני רואה התנהגות זו של מנכ"ל העירייה בחומרה רבה ודורש ממך להעמידו במקומו". יו"ר ועד העובדים הודיע במכתבו לראש העירייה, כי ועד העובדים "ישקול הפעלת צעדים ארגוניים במידה ומנכ"ל העירייה ימשיך לאיים על עובדים".

"לצערי הרב", ציין יצחקי במכתבו: "אין זו הפעם הראשונה שמנכ"ל העירייה משתלח כלפי עובדים בעירייה ומתנהג באופן משולח רסן", כתב יצחקי והזכיר מקרה שארע לפני כחודש וחצי בו נטענו טענות על דברים קשים שהטיח לכאורה המנכ"ל בפגישת עבודה בהתייחס ללשכה המשפטית (טענות שהוכחשו לחלוטין על ידי המנכ"ל א.ח)

הכחשה גורפת
מנכ"ל עיריית חדרה, יעקב זיגדון, מכחיש מכל וכל את הטענות ומסר בתגובה למערכת "העיר News", כי "אכן נכחתי בשבוע שעבר בתדריך בוקר של מחלקת הפיקוח. יו"ר הועד לא נכח במקום ואני משער שהוא היה טרוד בתפקידו כמנהל המחלקה התורנית, לכן כל אמירותיו הן מפי השמועה".
"בשיחה עם הפקחים הבהרתי וחידדתי את מדיניות ראש העיר להירתמות, גם שלהם, לבלימת מגפת הקורונה בחדרה. בדגש על התנהלות לפי הנחיות תו סגול, מניעת התקהלויות וחבישת מסכה. דרשתי מהפקחים לבצע את עבודתם ללא מורא, ללא משוא פנים וללא אכיפה בררנית. דרשתי מהפקחים לעמוד איתן מול פיתויים שהתפקיד שלהם מזמן להם. הבעתי את הערכתי לעבודתם כפוית הטובה והתובענית, שהרי כל תושב או בעל עסק שמקבל דו"ח איננו האדם המאושר בעולם. שיבחתי את הפקח אדי המבצע את עבודתו היטב. הבהרתי לפקחים את תכלית עבודתם שהיא הקניית תחושה של סדר במרחב הציבורי בדגש על בטיחותם של הולכי הרגל במדרכות ושל זרימת התנועה בכביש. כל מי שרואה בדרישות מנכ"ל עירייה מעובדיו לבצע את עבודתם לתועלת הציבור ולשמירה עליו כאיום, עושה את זה ממניעים זרים ומוזרים."

מעיריית חדרה נמסר בתגובה, כי "מנכ"ל העירייה קיים בשבוע שעבר שיחה עם פקחי העירייה, כולל פקחי רישוי עסקים, וזאת בשל ההחמרה במצב התחלואה בחדרה ובארץ בכלל. בשיחה הבהיר וחידד המנכ"ל את נושא אכיפת הסדר הציבורי בעיקר בהקשר של "תו סגול", מניעת התקהלות וחבישת מסכות. זאת תוך הבעת הערכה והוקרה לפעילותם התובענית והבלתי מתפשרת של הפקחים כחלק מהמאמץ העירוני והלאומי למיגור מגפת הקורונה. אם דרישה מהפקחים לבצע את עבודתם נחשבת בעיני מאן דהוא כ"השתלחות", מוטב שיבדוק את עצמו".

תמונה-מנכ"ל עיריית חדרה, יעקב זיגדון

צילום-דוברות עיריית חדרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שתפו את הפוסט!

עוד כותרות

ספורט

נדלן

שי גולדן: לא זז מכאן

העיתונאי שי גולדן מאמין שמזמן "מדורת השבט" שאמורה לאחד את כל הישראלים איבדה מגובה

רכילות

תרבות ופנאי

עסקים

זוג אנשים יושבים בגקוזי

ג'קוזי בבית פרטי

על מה חשוב להקפיד כשמוסיפים ג'קוזי לבית פרטי? ג'קוזי משדרג את איכות החיים באופן

לייף סטייל

בריאות

חוק ומשפט

אוכל

שופ דיל

מאמרים נוספים

נהיגה בחורף

זהירות! נהיגה בחורף

ראות מוגבלת, כבישים רטובים וחלקים ורוחות חזקות – הם רק חלק מהסכנות הנלוות לנהיגה

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מהו חימום תת רצפתי, מהן היתרונות ולמי זה מתאים החורף הישראלי אולי לא קר

גולף-איתי כהן

איתי כהן דור 3

הוא מסומן כדבר הגדול הבא בענף הגולף, הוא דור שלישי לשחקני גולף שצמחו באור

מבריטניה ישירות לישראל

רילוקיישן לישראל מבריטניה: חברת לוגיסטיקה הופכת את התהליך לקל ופשוט למרות שהשהות באנגליה במשך

מראש שיש חוזר ובענק

חברת אלוני משיקה את הטרנד בעולם העיצוב: אריחי גרניט פורצלן ענקיים במראה שיש בהשראת

מסיבה במועדון

מסיבת סמים ואלכוהול

המשטרה חשפה הלילה מסיבה רווית אלכוהול וסמים שאורגנה בשטח מפעל באזור התעשיה בבנימינה ורשמה

ניידות משטרה במחסום

מבצעי אכיפה בפרדס חנה

כחלק ממאמצי התפשטות הקורונה נמשכים מבצעי האכיפה כנגד הפרת תקנות הקורונה במרחב הציבורי, בימים

תמונה של חטיף משולשים

משולשים בשלושה טעמים

המותג Free  משיק לראשונה: חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים בלבד לנשנוש באריזות אישיות: "מושלשים" "מושלשים"

שריפה ביער

שבוע של גל שריפות

סיכום אירועי השריפות , תחנת כיבוי חדרה משעות הבוקר לוחמי האש של תחנת חדרה

ילד עם מסיכת קורונה וכפפות מביט מהחלון

חרדה ושמה קורונה

"הגל השני" של הקורונה חידד את העובדה כי הנגיף יישאר אתנו ככל הנראה, לעוד

הופכים חזון למציאות

הופכים חזון למציאות

ראש המועצה הגר פרי יגור : "הופכים חזון למציאות! מליאת המועצה דנה ואישרה נושאים

שתפו ברשתות החברתיות